Środa 24.04.2024

Od 1965 roku ...

"My tworzymy szkołę

szkoła tworzy nas!"

• W dniu 16 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Wadowicach odbył się gminny konkurs dla klas trzecich pt. „Legendy Nadskawia”. Celem konkursu było :poznanie postaci - Andrzeja Busia, poznanie wybranych legend związanych z naszą małą ojczyzną „Legendy Nadskawia”, rozwijanie zdolności plastycznych oraz doskonalenie umiejętności komunikacyjnych poprzez pracę w grupie.

Zmagania konkursowe poprzedziła część oficjalna. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach
    . mgr Elżbieta Kowalczyk gorąco powitała opiekunów i uczestników konkursu. Przedstawiła nazwiska osób przygotowujących dzieci do konkursu oraz skład komisji.

• Wycieczka na wystawę multisensoryczną Van Gogh – sztuka inaczej .

Dnia 18.04.2024 roku uczniowie kl.6 wraz z opiekunami pojechali na międzynarodową wystawę multisensoryczną Van Gogha organizowaną w Hangarze- Czyżyny w Krakowie.

Van Gogh Multi-Sensory Exhibition to najbardziej innowacyjna forma doświadczania sztuki. Prace słynnego artysty zostały zaprezentowane dzięki technologii Digital Art 360, która przeniosła nas w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej uczniowie mogli oglądać setki dzieł i dosłownie zanurzyć się w świecie obrazów. Wszystkie prace artysty były wyświetlone jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany, kolumny, sufit, a nawet podłoga przemieniły się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym celem tego dnia, jest podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat spektrum autyzmu, zaś kolorem przewodnim jest niebieski. Nasza szkoła również włączyła się w akcję, jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w okresie świątecznym, wydarzenie obchodziliśmy 3 kwietnia. W klasach zorganizowano zajęcia poświęcone tematyce autyzmu. Nauczyciele przybliżyli uczniom zagadnienia autyzmu poprzez projekcie filmów oraz pogadankę. Tego dnia w pracach plastycznych dominował kolor niebieski.

• Szkolny konkurs SKO

PISANKA WIELKANOCNA

W marcu SKO działające na terenie naszej szkoły ogłosiło konkurs na wykonanie pisanki wielkanocnej. Był on skierowany do uczniów klas 1–4.

Regulamin konkursu znajdował się na gazetce na szkolnym korytarzu I piętra.

Najliczniejszą grupę uczestników stanowili uczniowie klas pierwszych i drugich. Komisja przyznała nagrody w kategoriach klas I, II i III.

Wszystkie pisanki zostały zaprezentowane na korytarzu pierwszego piętra, a wyniki wywieszone na wspomnianej gazetce.

• Wielkanocne spotkanie z Pensjonariuszami DPS

27 marca, w przeddzień Świąt Wielkanocnych, z grupą wolontariuszy udaliśmy się do zaprzyjaźnionych Pensjonariuszy, mieszkających w DPS ul. Parkowa.

Przygotowania do tego spotkania trwały kilkanaście dni. Część młodzieży, wspólnie z rodzicami wykonała kartki świąteczne metodą orgiami. Kolejna grupa przygotowywała wiersze, piosenki i ćwiczyła utwory muzyczne o tematyce wiosennej i świątecznej. Kilka wolontariuszek upiekło babeczki, które starannie zapakowały. Był to słodki dodatek do życzeń.

• 27 marca 2024 r. odbył się apel wielkanocny. Uczniowie kl.6b i 6c przygotowali część artystyczną przedstawiającą tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą. Wprowadzili nas w Triduum Paschalne, a następnie przez wydarzenia związane z Wielką Niedzielą i zwyczajem polewania wodą w Poniedziałek. Całość apelu dopełniły pięknie wykonane piosenki przez uczennice kl. 7a i 7b przy akompaniamencie Pana Radka.Wszystkim zostały złożone świąteczne życzenia: Zdrowych radosnych spokojnych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych.