REGULAMIN Wrzesień 2023 Październik 2023 Listopad 2023 Grudzień 2023 Styczeń 2024 Luty 2024 Marzec 2024 Kwiecień 2024 Maj 2024

Wolontariat rok szkolny 2023/2024

Październik 2023

PAŹDZIERNIK  2023 r.

Szkolny kiermasz babeczek dla Bartusia

3 i 4 października 2023 r. zorganizowaliśmy kiermasz babeczek i ciast. Pyszne słodkości, upieczone przez rodziców, sprzedawaliśmy kolegom i koleżankom na parterze naszej szkoły.

W ten sposób zebraliśmy fundusze na wsparcie leczenia małego Bartusia Bałysa. Chłopiec urodził się bez lewego uszka i ze zrośniętym kanałem słuchowym. Aby sprawnie funkcjonować musi przejść skomplikowaną operację, która kosztuje 500 000, - zł.

Pieniądze ze sprzedaży ciasta i babeczek zostały przekazane na konto fundacji „Zdążyć z pomocą”, która opiekuje się chłopczykiem.

Ufamy, że Bartuś już wkrótce będzie mógł cieszyć się pełnią zdrowia.

Spotkanie z „Rafałkami”

10 X 2023 r. nowa grupa wolontariuszy brała udział w spotkaniu wspólnoty osób niepełnosprawnych „Rafałki”.

Była to okazja do poznania  charakteru  grupy, jej założeń i formy spotkań. Młodzież brała udział w zabawach integracyjnych, pomagała w kuchni przygotować herbatę i ciasta.

Wolontariusze obejrzeli też zdjęcia z wakacyjnego wyjazdu wspólnoty do Białego Dunajca.

XXIII Dzień Papieski

15 X 2023 r wolontariusze brali udział w akcji XXIII Dzień Papieski.

W tym roku towarzyszyło nam hasło „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Młodzież, po każdej mszy św. zbierała datki na pomoc zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Pełne puszki przekazali kapłanom przy parafii Ofiarowana Najświętszej Maryi Panny.

Pamiętamy o tych, którzy odeszli

21 X z dużą grupą wolontariuszy udaliśmy się na cmentarz parafialny w Wadowicach, aby uporządkować mogiły żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej.

Zaopatrzeni w worki i rękawice wyrywaliśmy chwasty, zebraliśmy zniszczone znicze. W tym roku przynieśliśmy ze sobą cebulki wiosennych kwiatów: narcyzów, tulipanów, hiacyntów. Posadziliśmy je w kwaterach wojskowych. Wiosną będą ozdobą tej części cmentarza.

Wędrując po cmentarzu uporządkowaliśmy jeszcze kilka innych, opuszczonych mogił, które odwiedzamy już od kilku lat.

Wszędzie zapaliliśmy znicze i pomodliliśmy się za zmarłych.