REGULAMIN Wrzesień 2023 Październik 2023 Listopad 2023 Grudzień 2023 Styczeń 2024 Luty 2024 Marzec 2024 Kwiecień 2024 Maj 2024

Wolontariat rok szkolny 2023/2024

Góry i pagórki grosza

Tegoroczna akcja „Góra grosza” w naszej szkole trwała od października 2023 roku. W każdej klasie znajdowały się skarbonki, do których wszyscy uczniowie wrzucali grosiki. Codziennie ich objętość i waga powiększały się. Efekt zaskoczył wszystkich. Tegoroczna akcja pomogła zebrać w naszej szkole aż 57 kg monet.

Wszystko wyjaśniło się 19 lutego 2024 r. Podczas ferii zimowych, bardzo liczna grupa wolontariuszy segregowała, przeliczała i ważyła monety. Zapakowane do woreczków i opisane zostały wysłane z pomocą Poczty Polskiej do Warszawy, gdzie znajduje się siedziba towarzystwa.

Towarzystwo „Nasz Dom” pomaga dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej.  Zapewnia dzieciom:  pomoc rzeczową, programy stypendialne, wsparcie psychologiczne.

Wszystkim uczniom i nauczycielom  dziękujemy za ofiarność!!!

Wielkanocne spotkanie z Pensjonariuszami DPS

27 marca, w przeddzień Świąt Wielkanocnych, z grupą wolontariuszy udaliśmy się do zaprzyjaźnionych Pensjonariuszy, mieszkających w DPS ul. Parkowa.

Przygotowania do tego spotkania trwały kilkanaście dni. Część młodzieży, wspólnie z rodzicami wykonała kartki świąteczne metodą orgiami. Kolejna grupa przygotowywała wiersze, piosenki i ćwiczyła utwory muzyczne o tematyce wiosennej i świątecznej. Kilka wolontariuszek upiekło babeczki, które starannie zapakowały. Był to słodki dodatek do życzeń.

Tak przygotowani, w środę, 27 marca udaliśmy się do naszych gości. Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie.  Pani Dyrektor i Pracownicy DPS także docenili nasze serca. Mieszkańcy z radością wysłuchali montażu słowno – muzycznego. Serdecznie dziękowali za życzenia i drobne upominki.

My także zostaliśmy obdarowani przede wszystkim uśmiechem, a także życzeniami i pysznymi owocami.

Było to dla nas bardzo ważne i wzruszające spotkanie.