REGULAMIN Wrzesień 2023 Październik 2023 Listopad 2023 Grudzień 2023 Styczeń 2024 Luty 2024 Marzec 2024 Kwiecień 2024 Maj 2024

Wolontariat rok szkolny 2023/2024

„KOLEJ NA  DOBRO”  jedzie do Rzymu

Od kilkunastu lat wolontariusze z naszej szkoły biorą udział w Małopolskim Projekcie „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, którego organizatorem jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Celem projektu jest uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych ludzi oraz ukazanie sposobu realizacji w życiu codziennym przesłania Ojca Świętego Jana Pawła II.

W tym roku szkolnym realizowaliśmy projekt pt. „KOLEJ  NA DOBRO”. Obejmował on działania na rzecz osób niepełnosprawnych,  samotnych, dzieci oraz osób starszych. Nie zapomnieliśmy również o tych, którym zawdzięczamy wolność w naszej Ojczyźnie.

Przez cały rok podejmowaliśmy działania będące odpowiedzią na potrzeby środowiska lokalnego oraz społeczności szkolnej. Współpracowaliśmy z licznymi organizacjami i instytucjami działającymi nie tylko na terenie naszego miasta i gminy, ale także na terenie całej Polski.

Nasze zaangażowanie i okazane serce potrzebującym zostały docenione przez komisję oceniającą Projekty. Spośród 119 szkół biorących udział w tegorocznej edycji  nasza szkoła zakwalifikowała się do II etapu i została zaproszona do  Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, by zaprezentować swoje działania.

7 maja z walizkami „pełnymi  dobra”, z przygotowanym przedstawieniem połączonym z prezentacją multimedialną udaliśmy się na przegląd projektów, w którym wzięło udział  21 szkół z całego województwa.

8 maja otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość. Zajęliśmy pierwsze miejsce ex aequo ze Szkołą Podstawową w Nowych Żukowicach.

Nagrodą dla nas wolontariuszy jest wycieczka – pielgrzymka  do Rzymu, która odbędzie się w dniach 8 -13 czerwca tego roku.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w naszych działaniach  i przyczynili się do osiągnięcia sukcesu!!!

Jesteśmy bardzo szczęśliwi  :  )    Warto pomagać !!!

#ZbudujMyHospicjum

Osoby ciężko chore wymagają stałej opieki. Rodzina nie zawsze może zapewnić fachową pielęgnację. Czasami potrzebne jest hospicjum.

Beskidzka Fundacja  Hospicyjna pragnie wybudować hospicjum w Wiśniowej,  niedaleko Myślenic. W Wadowicach na ul. Lwowskiej 18 działa sklep hospicyjny.

Przedstawiciele tego sklepu  zwrócili się do naszej szkoły z prośbą o przeprowadzenie zbiórki fantów na rzecz budowanego hospicjum.

Przygotowaliśmy gazetkę, opisane pudełka i wysłaliśmy wiadomość do rodziców uczniów naszej szkoły z prośbą o pomoc w akcji.

Jak zawsze nie zawiedliśmy się. Codziennie znoszono: książki, kosmetyki, akcesoria kuchenne, kubki i filiżanki, biżuterię, rękodzieło, puzzle i gry.

Akcja trwała od 15 IV do  10 V 2024 r. Przedstawiciele fundacji osobiście odbierali przyniesione rzeczy i zawozili do sklepu.

Mamy nadzieję, że dołożyliśmy kilka cegiełek do budynku, w którym łatwiej będzie znosić ból i cierpienie.