NASI SPONSORZY

"My tworzymy szkołę

szkoła tworzy nas!"

Wyniki Konkursów Matematycznych

W Małopolskim Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/2018 finalistką została uczennica klasy 7c Natalia Dybczak.   Uczennica świetnie poradziła sobie w poszczególnych etapach konkursu i 20 marca 2018 reprezentowała naszą szkołę w etapie wojewódzkim w Tarnowie. Opiekunem Natalii była pani Elżbieta Wysogląd - Jerdanek.

Natalii gratulujemy i życzymy w przyszłym roku tytułu laureata !!!

• Spotkanie z geologiem - Obrazek 1W piątek 18.05. 2018 r. w naszej szkole uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z dr hab. Markiem Rembisiem pracownikiem naukowym Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Uczniowie oglądnęli prezentację „Historia jednego ziarnka piasku” i wysłuchali wykładu na temat tworzenia się skał na przestrzeni milonów lat: ta historia zaczęła się dawno, dawno temu, jakieś 485 mln lat temu Dla geologa to nic takiego, dla nas ta przestrzeń czasowa jest niewyobrażalnie odległa. Pojawiły się trudne słowa, jak np. subdukcja, orogeneza. Było naukowo, poważnie, ale również teatralnie i zabawnie. Po wykładzie uczniowie oglądali okazy skał, mogli też porozmawiać z Gościem. Wśród uczestników pojawiło się duże zainteresowanie tematem, również pracą naukową. Być może właśnie podczas tego spotkania zrodziły się pierwsze nieśmiałe marzenia o pracy naukowej i za kilkanaście lat nasi uczniowie, którzy byli dzisiaj słuchaczami, będą pracownikami naukowymi. I tego im życzymy.

• Warsztaty ekologiczne - Obrazek 117.05.2018 roku klasa 5a uczestniczyła w warsztatach ekologicznych w ramach Tygodnia Kultury Lokalnej. Zajęcia były prowadzone przez Panią Annę Sabańską z Fundacji Ekologicznej Arka. Uczniowie słuchali, dyskutowali, bawili się. W trakcie warsztatów omówiono wiele ważnych kwestii dotyczących działalności człowieka, zachowań i postaw przyjaznych środowisku Warsztaty ekologiczne - Obrazek 2przyrodniczemu. Dzieci dowiedziały się, że bardzo wiele zależy od nich samych. Świadome wybory każdej pojedynczej osoby, decyzje i działania mają wpływ na stan środowiska naturalnego. To jest to, co każdy z nas może i powinien sam zrobić. Za stan środowiska odpowiedzialni jesteśmy wszyscy razem i każdy z osobna. Musimy wciąż o tym pamiętać, wiedzieć i tak postępować, aby przyszłe pokolenia mogły się cieszyć, tak jak my teraz przyrodą, różnorodnością organizmów, czystym powietrzem i krystaliczną wodą.

• 15 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr2 w Wadowicach odbyło się spotkanie Samorządów Uczniowskich szkół z Wadowic i okolic zorganizowane przez wadowicką Młodzieżową Radą Miejską.

Zebranie rozpoczęło się od kilku zabaw integrujących zgromadzonych. Następnie w grupach przygotowywano plan idealnego samorządu uczniowskiego. Łukasz Korzeniowski – zastępca przewodniczącego MRM – zaprezentował kilka ciekawych rozwiązań dotyczących funkcjonowania samorządu.

Każda z obecnych szkół przedstawiła jak działają ich władze uczniowskie, a następnie wymieniono się pomysłami na urozmaicenie roku szkolnego. Zebranie miało na celu zapoznanie się ze sobą samorządów i podjęcie współpracy.

• W dniu 7 maja parę minut po godzinie 7.00 klasa 2c oraz 2a gimnazjum wraz z wychowawcami Panią Julitą Kamińską oraz Panem Marcinem Ceremuga wyruszyła na wycieczkę szkolną do czeskiej stolicy. Dla uczniów klas drugich była to możliwość wspólnej integracji oraz poznania Pragi i jej mieszkańców oraz spróbowania sił językowych w rozmowach z obcokrajowcami w codziennych sytuacjach.

Wycieczka rozpoczęła się od wjazdu na Hradczany skąd roztaczał się przepiękny widok na panoramę pięknej stolicy położonej na dziewięciu wzgórzach. Po zapierających dech w piersiach widokach przewodnik zabrał nas na spacer po Hradczanach skąd przeszliśmy przez katedrę św Wita, następnie przez most Karola oraz przez dzielnicę żydowska. Zobaczyliśmy również zegar astronomiczny na wieży Orloj. Uczniowie bardzo dużo dowiedzieli się o Pradze oraz je historii z opowiadania Pana przewodnika. W tym dniu było bardzo gorąco ale uczniowie w skupieniu podziwiali malowniczo położoną Pragę. Po parogodzinnym spacerze przyszedł czas na odpoczynek i powrót do hotelu Juno. Wspólna kolacja i rozmowy zakończyły nasz pierwszy dzień w Pradze.

• Klasy I-VI Szkoły Podstawowej – 22.05.2018r. / wtorek/ - godz.1700
    • Klasy VII SP i  klasy gimnazjalne - 23.05.2018r. /środa/ -godz.1700

Uwaga:

Każde ze spotkań  z rodzicami rozpocznie się zebraniem ogólnym na sali gimnastycznej  o godz. 1700, a następnie odbędą się spotkania w klasach z wychowawcami w salach w/g ustalonego harmonogramu.

Przydział sal

Szkoła Podstawowa 0-I-VI - 22.05.2018r. / wtorek/

1.

O-1

• Dnia 27.04.2018r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Znajomości Krajów Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych pod patronatem Burmistrza Wadowic dra Mateusza Klinowskiego. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 22 uczniów klas 7 oraz 2 i 3 klas gimnazjum z naszej gminy. Gościliśmy szkoły: SP nr 1, SP nr 2, SP nr5, Zespół Szkół w Jaroszowicach, SP nr 1 w Choczni, SP w Wysokiej, SP w Babicy.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu historii, geografii, literatury, kultury, obyczajów i polityki krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.

• Fredro w szkole - Obrazek 1

W roku szkolnym 2017/18 kółko teatralne przygotowało spektakl pt. ,,Śluby panieńskie’’ Aleksandra Fredry w reżyserii pani Renaty Krauzowicz. Sala korekcyjna zamieniła się w salę teatralną. Wnętrze XIX w. salonu, w którym odbywała się akcja zostało zaprojektowane i wykonane przez pana Zbigniewa Stradomskiego. Dzięki temu przedstawieniu uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty: aktorskie, taneczne, muzyczne i filmowe. Spektakl graliśmy trzy dni z rzędu (25 – 27 IV) dla uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości m.in. nauczycieli emerytów. Przedstawienie bardzo się podobało.