Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego
  ul. Słowackiego 2
  34-100 Wadowice
 • tel/fax. sekretariat 33 82 331 62
  tel. kadry/księgowa 33 82 334 65

Niedziela 18.11.2018

Niedziela 18.11.2018

PROJEKTY


Od 1965 roku ...

"My tworzymy szkołę 

szkoła tworzy nas!"

 • 11 Listopada 100-lecie Niepodległości

  W niedzielę 11 listopada już przed południem rozpoczęły się w Wadowicach uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Po uroczystej mszy świętej wadowiczanie pomaszerowali pod pomnik 12 Pułku Piechoty. Również  i my włączyliśmy się w świętowanie, oddając hołd poległym żołnierzom. Nasi uczniowie zadbali o to, aby członek każdej delegacji otrzymał symboliczny kotylion. -GALERIA-

  Od godziny 16.00 grupa wokalistów z naszej szkoły wzięła udział w koncercie pieśni i tańców patriotycznych mającym miejsce w Wadowickim Centrum Kultury. Świetnie przygotowane występy zgromadziły tłum widzów. Nasi artyści zaprezentowali się wspaniale w dwóch utworach: „Cisza” oraz „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”.

 • 100-lecie w Naszej Szkole

  RADOSNA NIEPODLEGŁOŚĆ

  Czy możemy zapomnieć  o swoich historycznych korzeniach?  Z pewnością NIE !  Dowodem na to, że uczniowie naszej  „Czwórki” pamiętają o przeszłości,  była dzisiejsza uroczystość . Wszystko rozpoczęło się zbiorowym 100-lecie w Naszej Szkole - Obrazek 1odśpiewaniem hymnu narodowego o godz.11.11. FILM Szkoła zadrżała w posadach, bowiem w tym ogólnopolskim przedsięwzięciu wzięło udział  ponad 650 osób. Później na sali gimnastycznej  obejrzeliśmy niespełna 100-lecie w Naszej Szkole - Obrazek 2godzinny apel  ozdobiony patriotycznymi  piosenkami  i wierszami, tańcem  oraz prezentacją  w przepięknej scenografii. Nie zabrakło  historycznych ubiorów- gimnazjaliści wspaniale prezentowali się w wojskowych mundurach, młodsi uczniowie  pięknie wyglądali w krakowskich strojach.

 • Kwiaty dla Niezwyciężonych

  W dniach 29.10 – 06.11. na terenie szkoły odbyła się zbiórka białych i czerwonych kwiatów w ramach akcji „Pamięć o Niezwyciężonych”. Z zebranych kwiatów wolontariusze wykonali czterdzieści wiązanek, które zostały złożone na grobach żołnierzy zarówno na Cmentarzu Parafialnym jak i na Cmentarzu Wojennym.

  Wszystkim, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy. - Galeria zdjęć -

  Samorząd i Wolontariat SP 4

 • Dyktando Niepodległościowe - Obrazek 1

  VI_Dyktando Niepodległościowe

  11.2018r. w Krakowie odbył się finał wojewódzki VI Dyktanda Niepodległościowego ,,Po polsku o historii” i po raz szósty w finale byli reprezentanci naszej szkoły. W tym roku reprezentowali nas: Zosia Reciak z klasy 5c, Szymon Grzybowski z klasy 5b, Kasi Biernacka z klasy 6a oraz weteranka konkursu, trzykrotna laureatka- Aleksandra Trafiał z klasy III b gim.

  Treść dyktand była związana z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, a tytuły : ,,Narodowy kurhan pamięci” oraz ,,Jak marzenia o morzu przestały być mrzonką” nie przeraziły  piszących.

 • Kapsuła Czasu

  Do metalowej, zakopanej 120 cm pod ziemią skrzyneczki, trafiły wiadomości setki dzieci z klas 4-8 szkół podstawowych z czterech województw. Wszyscy są laureatami konkursu „Listy do przyszłości”, w ramach którego stworzyli teksty, adresowane do wyimaginowanych odbiorców, żyjących w 2118 roku. W zamyśle organizatorów konkurs miał być sposobem na uczczenie stulecia niepodległości, stanowiąc symboliczny łącznik między przyszłością, a przeszłością. Jedną z laureatek tego konkursu jest nasza uczennica Zofia Krupnik, której list znalazł się w zakopanej kapsule. Gratulujemy.

   

 • Zebrania z rodzicami

  Klasy VII –VIII  Szkoły Podstawowej i III klasy  gimnazjalne  - 13.11.2018r. /wtorek/ -godz.1700

  Klasy   0-I-II-III-IVa,c,d -V-VI Szkoły Podstawowej 14.11.2018r. / środa / - godz.1700

  UWAGA:

  Klasa IV b –zebranie odbędzie się  w późniejszym terminie ustalonym z wychowawcą klasy

  Przydział sal - zebrania_13-14_sale.pdf

 • WYJĄTKOWA NOC, WYJĄTKOWA OKAZJA

  Noc Niepodległości - Obrazek 1W nocy z 26 na 27.10.2018r. z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę oraz w ramach realizacji projektu „Szkoła Młodych Patriotów’ odbyły się w naszej szkole zajęcia pod hasłem ,,NOC NIEPODLEGŁOŚCI”. Dla uczniów klas: 4b, 4c oraz 5a i 5c była to okazja, aby w nietypowy sposób, w ramach zabawy i nauki, uczcić tę wyjątkową rocznicę niepodległej Polski.

  Już o godzinie 19.00 w piątek, pełni radości, czwarto- i piątoklasiści zebrali się w wyznaczonych salach na nocne wyzwanie. Po powitaniu przez organizatorów rozpoczęły się zajęcia. Nie brakowało atrakcji przygotowanych przez nauczycieli naszejNoc Niepodległości - Obrazek 2 szkoły. Były, między innymi, zabawy matematyczne, rebusy, szarady i krzyżówki polonistyczne, pokaz doświadczeń fizycznych, kostka Rubika, zabawy i tańce przy muzyce. Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w przyspieszonym szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej. Jednak największą frajdę sprawiły uczestnikom ,,NOCY NIEPODLEGŁOŚCI” zajęcia prowadzone przez żołnierzy Jednostki Obrony Terytorialnej z Wadowic. Od żołnierzy uczniowie dowiedzieli się, co to jest puszka Noc Niepodległości - Obrazek 3surwiwalowa,  jak radzić sobie w trudnych warunkach, uczestniczyli w pokazie umundurowania żołnierskiego i w przeglądzie broni. Klasy miały także możliwość uczestnictwa w musztrze wojskowej, w czasie której uczniowie wykazali się wyjątkowym zdyscyplinowaniem. Zwieńczeniem wszystkich zabaw, gier i ćwiczeń było stworzenie przez uczestników zajęć KODEKSU PATRIOTY. Powsta

 • 40 lat z Janem Pawłem II

  16 października to bardzo ważna data dla Polaków ale szczególnie dla Wadowic i jego mieszkańców. W tym roku mija 40 lat jak kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża. 27 lat był z nami jako Jan Paweł II. Nasze miasto pełne jest miejsc związanych z jego dzieciństwem i młodością. 

  Naszym zadaniem jest pielęgnować pamięć o Świętym z Wadowic. W tym roku przygotowaliśmy wystawę, konkurs plastyczny pt. „Jak Karol został Papieżem” oraz przedstawienie. Wystawę można oglądać na parterze szkoły.

 • Dyskoteka Szkolna

  Dyskoteka "Jesienny miś".

  Zapraszamy na dyskotekę która odbędzie się 23.10.2018r. w godzinach:

  16.00-17.00 dla klas 0-3, 

  17.00 - 19.00 dla klas 4-8 i gimnazjum

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego
  ul. Słowackiego 2
  34-100 Wadowice
 • tel/fax. sekretariat 33 82 331 62
  tel. kadry/księgowa 33 82 334 65

Galeria zdjęć