W okresie od 31 maja do 7 czerwca odbyły się w naszej szkole kolejne edycje szkolnych konkursów języka angielskiego i języka niemieckiego, podsumowujących pracę uczniów.
1. Najmłodsi, uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej, rywalizowali w konkursie „Mistrz Języka Angielskiego”.
2. Uczniowie klas 4-6 zmagali się z tajnikami gramatyki angielskiej w konkursie „Mistrz Gramatyki Angielskiej”.
3. Gimnazjaliści, a także uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej interesujący się historią i kulturą Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii i Nowej Zelandii przystąpili do „Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych”.
4. Z kolei gimnazjaliści pasjonujący się językiem niemieckim i kulturą krajów niemieckojęzycznych: Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Lichtensteinu stanęli w szranki w „Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych”.
Konkursom towarzyszyły pokazy przygotowanych przez gimnazjalistów multimedialnych prezentacji , przybliżających kulturę, historię, obyczaje i inne ciekawe aspekty życia w krajach anglo i niemieckojęzycznych.
Jak co roku konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a tym którzy zdobyli czołowe miejsca gratulujemy! Well done!
Wyniki poszczególnych konkursów:
„Mistrz języka angielskiego”
klasy 3 SP I miejsce Szymon Grzybowski kl.3b
II miejsce Adrianna Szczur kl.3d, Jakub Żelasko kl.3a
III miejsce Anna Borończyk kl.3d, Nikodem Skawina kl.3a
„Mistrz gramatyki angielskiej”
klasy 4 SP I miejsce: Antonina Koim kl.4b
II miejsce: Tomasz Graca kl.4b
III miejsce: Natalia Mazgaj kl.4a, Amelia Ogiegło kl.4a, Michał Kiciński kl.4a,
Emilia Wójcik kl.4a
klasy 5 SP I miejsce: Miłosz Leśniak kl.5a
II miejsce: Lena Gasińska kl.5b
III miejsce: Piotr Paździora kl.5b, Nikodem Pyka kl.5a
Klasy 6 SP I miejsce: Wiktoria Maszorek kl.6b
II miejsce: Natalia Dybczak kl.6c
III miejsce: Dawid Bobula kl. 6b
„Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych”
klasy 4 SP I miejsce Przemysław Pindel kl.4b
II miejsce Katarzyna Biernacka kl.4a
III miejsce Zofia Krupnik kl.4b, Milena Perlińska kl.4c
klasy 5 SP I miejsce Lena Gasińska kl.5b
II miejsce Piotr Paździora kl.5b
III miejsce Jakub Pietruszka kl.5b
klasy 6 SP I miejsce Julia Kopańska kl.6c
II miejsce Adrianna Góra kl.6c
III miejsce Natalia Dybczak kl.6c, Laura Rydzewska kl.6c
Gimnazjum I miejsce Łucja Piela kl.IIIb
II miejsce Grzegorz Radwan kl.IIIa
III miejsce Patrycja Niedziela kl.IIb
wyróżnienia: Beata Wanat kl.IIIc, Magdalena Janik kl.Ic
„Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych”
Gimnazjum I miejsce Patrycja Gal kl.IIIb
II miejsce Oskar Boguń kl.IIIb, Bartosz Półtorak kl.IIIa
IIImiejsce Alicja Oleksy kl.IIa