Spotkania organizacyjno-informacyjne

21.06.2017r. odbyło się kolejne spotkanie uczestników projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach. Na spotkaniu tym Pan Marcin Ceremuga przedstawił sprawozdanie z swojej mobilności w wielkiej Brytanii (Londynie) w trakcie której uczestniczył w kursie  językowym. Podzielił się swoimi wrażeniami z przebytego kursu i krótko opowiedział o atmosferze w trakcie kursu oraz kontaktach które zdobył, poza wiadomą wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w trakcie kursu. Również opisał swoje kontakty z rodziną u której mieszkał w trakcie pobytu w Londynie, a co ciekawe mieszkał u nauczycielki z którą wymieniał informację na temat edukacji w Polsce i Wielkiej Brytanii. Opowiadał również o zdobytych kontaktach i uromaicenia kulturowego na kursie, gdyż w grupie miał osoby z Europy, Azji i Ameryki Południowej.
Wspólnie przeanalizowaliśmy  dokumenty pomobilnościowe – mobilitity tool, faktury, certyfikaty, sprawozdania które przekazują pani Paulina Sarapata i pan Marcin Ceremuga.
Nauczyciele również podsumowali dotychczasowe inicjatywy realizowane na terenie naszej placówki oraz wymianę informacji i dokumentów.

Po zakończeniu roku szkolnego 23.06,2017 (piątek) na Radzie Pedagogicznej Pani Paulina Sarapata (Czechy) i Pan Marcin Ceremuga (Wielka Brytania) przedstawili wszystkim nauczycielom swoje wrażenie z kursów jakie odbyli w maju i czerwcu. Przedstawili krótkie opisy merytoryczne i organizacyjne kursów na których byli – programy, rodzaj i wielkość, grup, opis szkół i wykładowców. Bardzo duże zainteresowanie wśród nauczycieli było odnośnie komunikacji z innymi uczestnikami ich kursów (z Europy, Ameryki Południowej i Azji). Również bardzo ciekawe było opisanie wymiany informacji i spotkań poza edukacyjnych z uczestnikami swoich kursów oraz aspekty poznanej kultury Czech i Wielkiej Brytanii.