II edycja kursu przygotowawczego z języka angielskiego

25 października 2017r. rozpoczęliśmy drugą edycję kursu przygotowawczego z języka angielskiego w ramach „Mobilności kadry edukacji szkolnej”. Zajęcia odbywają się we środy i prowadzone są przez panią Paulinę Sarapatę.

Na każdym spotkaniu omawiane i utrwalane są kwestie związane ze znajomością słownictwa oraz struktur leksykalno-gramatycznych. Tematyka zajęć obejmuje między innymi: kierunki i pytanie o drogę, budynki i wyposażenie domu, przymiotniki opisujące charakter, dane osobowe w banku i na poczcie, codzienne zakupy i obowiązki oraz problemy zdrowotne.

Uczestnicy szkolenia zostali również zapoznani z narzędziem do samooceny umiejętności językowych „Europass-paszport językowy”, które umożliwia obywatelom europejskim przedstawianie nabytych  kwalifikacji w jasny i zrozumiały sposób w całej Europie. Paszport językowy zawiera  Wspólny Europejski System Opisu Kształcenia Językowego opracowany przez Radę Europy.

Wszystkim uczestnikom życzymy wytrwałości w dążeniu do celu oraz mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności okażą się przydatne w trakcie trwania mobilności.