Konspekt lekcji wychowania fizycznego

09.03.2018 – lekcja została przeprowadzona na podstawie poniższego konspektu.

Konspekt lekcji otwartej wychowania fizycznego na podstawie doświadczeń zdobytych na stażu w FC Barcelona i podczas pobytu z Mobilności PO WER.

Karol Habrzyk,

Klasa 6 a, 09.03.2018
nauczyciele obserwujący: Marcin Ceremuga, Marcin Sulikowski.

Temat: Doskonalenie podań i poruszania się bez piłki. Turniej piłkarski hiszpańsko-angielski.

Cele lekcji:
Podniesienie umiejętności podań i ustawienia się do podania.
Zdobycie wiedzy na temat drużyn hiszpańskich i angielskich.
Współdziałanie w grupie.

Cz I.
Powitanie, sprawdzenie obecności, omówienie lekcji.
Rozgrzewka. Prowadzi uczeń który wcześniej dostał filmik według którego przygotował rozgrzewkę.

Cz II.
Gra 3x3 na sektorze Sali. Zawodnicy jednej z drużyn muszą przekazać podaniami piłkę od jednego zawodnika do drugiego. Za sukces dostają punkt.
Film: https://youtu.be/iufEbbsmamc

Cz III.
Grupy losują nazwy drużyn pod którymi będą grać w turnieju. Następnie musza zdobyć jak najwięcej wiedzy na temat swojej drużyny.
Turniej systemem „każdy z każdym”.
Każdy  mecz rozpoczyna się od krótkiej prezentacji (informacji) na temat swojej drużyny i miasta w którym się znajduje.

Cz IV. Podsumowanie lekcji. Nagrodzenie najlepszych „pucharami soczkowymi” – butelką soku owocowego.

Podsumowanie:
Uczniowie bardzo dobrze się bawili.