A HEALTHY DIET

W zdrowym ciele zdrowy duch.

W dniu 20 marca 2017r.  w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach adbyły się lekcje języka angielskiego poświęcone właściwym nawykom żywieniowym oraz zdrowemu odżywianiu. Wykorzystując poznane wcześniej słownictwo, uczniowie klas 2a i 2d SP dyskutowali na tematy związane ze zdrowym stylem życia. Wspólnie z nauczycielem, mgr Pauliną Sarapatą, przygotowali plakaty o prozdrowotnej tematyce. Uśmiechnięte „buzie” skrywały produkty zdrowe, natomiast „buzie” smutne reprezentowały produkty niezdrowe.
 Celem lekcji było upowszechnianie właściwych nawyków żywieniowych oraz porównanie ich z tymi panującymi w innych krajach. Dużym zainteresowaniem cieszyło się „wymienianie” przepisów na zdrowe przekąski i desery.

Opracowała: Paulina Sarapata