Edukacja wczesnoszkolna - klasy 1-3 i oddział "0"

• Ostatnie ciepłe i słoneczne dni w październiku wykorzystaliśmy na jesienne spacery. Dzieci wybrały się między innymi do Parku Miejskiego oraz do parku przy klasztorze Karmelitów. Oprócz delektowania się wspaniałą pogodą i ruchem na świeżym powietrzu, szukaliśmy oznak jesieni. Zbieraliśmy kolorowe liście, a także inne jesienne skarby, na przykład kasztany i żołędzie.

01.11.2017 21:13 | więcej »
  • W środę 4 października dzieci z grupy "0" udały się do Wadowickiego Centrum Kultury na koncert pt. "Bajkowe melodie". Był to spektakl muzyczno-ekologiczny w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej w Krakowie. Wykonania doskonałych solistów i muzyków zrobiły na dzieciach duże wrażenie.
    01.11.2017 20:33 | więcej »
  • We wrześniu uczniowie klas trzecich odwiedzili jedną z wadowickich piekarni. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się pracy piekarza oraz całemu procesowi wypieku chleba. Obserwowaliśmy wyrabianie ciasta, pomagaliśmy wyjmować chleby z pieca oraz mieliśmy okazję samodzielnie uformować rozmaite bułeczki, rogaliki i plecionki. Zostaliśmy poczęstowani pysznymi pączkami i bułkami, a własnoręcznie zrobione wypieki mogliśmy zabrać do szkoły i naszych domów. Wizyty uczniów w piekarni były wspaniałym podusmowaniem tematyki "Od ziarenka do bochenka chleba" realizowanej w klasie trzeciej.

01.11.2017 20:32 | więcej »

• W poniedziałek 25 września do naszej szkoły już po raz drugi w tym roku przybyła pani policjantka. Tym razem z kolejną ważną misją, a mianowicie po to, aby wytłumaczyć najmłodszym uczniom naszej szkoły, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się w drodze do i ze szkoły. Dzieci miały możliwość sprawdzić się w roli pieszego, a więc wypróbować zdobyte informacje w praktyce, a także zobaczyć z bliska policyjny radiowóz.

02.10.2017 19:39 | więcej »
  • W czwartek 21 września gościliśmy w naszej szkole przedstawicielkę Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Pani policjantka przypomniała nam podstawowe przepisy obowiązujące pieszego,  zasady zachowania się w sytuacjach zagrożeń oraz opowiedziała o pracy policjanta.

24.09.2017 00:00 | więcej »
  •            W poniedziałek 4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Z uśmiechem powitaliśmy szkolnych kolegów i koleżanki oraz naszych nauczycieli i pracowników szkoły. Dołączyli do nas również nowi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach - pierwszoklasiści z klasy 1a, 1b i 1c oraz wychowankowie grupy przedszkolnej "0".

Witamy serdecznie w szkolnych prograch!
    Mamy nadzieję, że rozpoczęty właśnie rok szkolny
    będzie dla wszystkich wspaniałą przygodą! :)
    24.09.2017 00:03 | więcej »