Nawigacja

 • 11 Listopada 100-lecie Niepodległości

  11 Listopada 100-lecie Niepodległości

  W niedzielę 11 listopada już przed południem rozpoczęły się w Wadowicach uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Po uroczystej mszy świętej wadowiczanie pomaszerowali pod pomnik 12 Pułku Piechoty. Również  i my włączyliśmy się w świętowanie, oddając hołd poległym żołnierzom. Nasi uczniowie zadbali o to, aby członek każdej delegacji otrzymał symboliczny kotylion. -GALERIA-

  Od godziny 16.00 grupa wokalistów z naszej szkoły wzięła udział w koncercie pieśni i tańców patriotycznych mającym miejsce w Wadowickim Centrum Kultury. Świetnie przygotowane występy zgromadziły tłum widzów. Nasi artyści zaprezentowali się wspaniale w dwóch utworach: „Cisza” oraz „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”.

   

 • 100-lecie w Naszej Szkole

  100-lecie w Naszej Szkole

  RADOSNA NIEPODLEGŁOŚĆ

  Czy możemy zapomnieć  o swoich historycznych korzeniach?  Z pewnością NIE !  Dowodem na to, że uczniowie naszej  „Czwórki” pamiętają o przeszłości,  była dzisiejsza uroczystość . Wszystko rozpoczęło się zbiorowym 100-lecie w Naszej Szkole - Obrazek 1odśpiewaniem hymnu narodowego o godz.11.11. FILM Szkoła zadrżała w posadach, bowiem w tym ogólnopolskim przedsięwzięciu wzięło udział  ponad 650 osób. Później na sali gimnastycznej  obejrzeliśmy niespełna 100-lecie w Naszej Szkole - Obrazek 2godzinny apel  ozdobiony patriotycznymi  piosenkami  i wierszami, tańcem  oraz prezentacją  w przepięknej scenografii. Nie zabrakło  historycznych ubiorów- gimnazjaliści wspaniale prezentowali się w wojskowych mundurach, młodsi uczniowie  pięknie wyglądali w krakowskich strojach.

  Młodzi artyści  spisali się na medal, za co zebrali gromkie, zasłużone brawa. Było radośnie, ale i refleksyjnie, z  zadumą i na wesoło- jak przystało na obchody setnych urodzin  Wolnej Polski. Pokazaliśmy, że patriotyzm żyje w nas.

  - GALERIA ZDJĘĆ - 

 • Kwiaty dla Niezwyciężonych

  Kwiaty dla Niezwyciężonych

  W dniach 29.10 – 06.11. na terenie szkoły odbyła się zbiórka białych i czerwonych kwiatów w ramach akcji „Pamięć o Niezwyciężonych”. Z zebranych kwiatów wolontariusze wykonali czterdzieści wiązanek, które zostały złożone na grobach żołnierzy zarówno na Cmentarzu Parafialnym jak i na Cmentarzu Wojennym.

  Wszystkim, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy. - Galeria zdjęć -

  Samorząd i Wolontariat SP 4

 • Dyktando Niepodległościowe

  Dyktando Niepodległościowe - Obrazek 1

  VI_Dyktando Niepodległościowe

  11.2018r. w Krakowie odbył się finał wojewódzki VI Dyktanda Niepodległościowego ,,Po polsku o historii” i po raz szósty w finale byli reprezentanci naszej szkoły. W tym roku reprezentowali nas: Zosia Reciak z klasy 5c, Szymon Grzybowski z klasy 5b, Kasi Biernacka z klasy 6a oraz weteranka konkursu, trzykrotna laureatka- Aleksandra Trafiał z klasy III b gim.

  Treść dyktand była związana z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, a tytuły : ,,Narodowy kurhan pamięci” oraz ,,Jak marzenia o morzu przestały być mrzonką” nie przeraziły  piszących.

  Tegoroczne dyktando uczniowie pisali  w murach Szkoły Muzycznej I stopnia im. I.J. Paderewskiego w Krakowie. Uczestnicy dyktanda, po zmaganiach konkursowych, mieli możliwość uczestnictwa w koncercie muzycznym w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej. Koncertowy repertuar wypełniły znane utwory muzyczne polskich kompozytorów oraz muzyczne wersje polskich pieśni patriotycznych.

 • Kapsuła Czasu

  Do metalowej, zakopanej 120 cm pod ziemią skrzyneczki, trafiły wiadomości setki dzieci z klas 4-8 szkół podstawowych z czterech województw. Wszyscy są laureatami konkursu „Listy do przyszłości”, w ramach którego stworzyli teksty, adresowane do wyimaginowanych odbiorców, żyjących w 2118 roku. W zamyśle organizatorów konkurs miał być sposobem na uczczenie stulecia niepodległości, stanowiąc symboliczny łącznik między przyszłością, a przeszłością. Jedną z laureatek tego konkursu jest nasza uczennica Zofia Krupnik, której list znalazł się w zakopanej kapsule. Gratulujemy.

   

 • Zebrania z rodzicami

  Zebrania z rodzicami

  Klasy VII –VIII  Szkoły Podstawowej i III klasy  gimnazjalne  - 13.11.2018r. /wtorek/ -godz.1700

  Klasy   0-I-II-III-IVa,c,d -V-VI Szkoły Podstawowej 14.11.2018r. / środa / - godz.1700

  UWAGA:

  Klasa IV b –zebranie odbędzie się  w późniejszym terminie ustalonym z wychowawcą klasy

  Przydział sal - zebrania_13-14_sale.pdf

 • Noc Niepodległości

  WYJĄTKOWA NOC, WYJĄTKOWA OKAZJA

  Noc Niepodległości - Obrazek 1W nocy z 26 na 27.10.2018r. z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę oraz w ramach realizacji projektu „Szkoła Młodych Patriotów’ odbyły się w naszej szkole zajęcia pod hasłem ,,NOC NIEPODLEGŁOŚCI”. Dla uczniów klas: 4b, 4c oraz 5a i 5c była to okazja, aby w nietypowy sposób, w ramach zabawy i nauki, uczcić tę wyjątkową rocznicę niepodległej Polski.

  Już o godzinie 19.00 w piątek, pełni radości, czwarto- i piątoklasiści zebrali się w wyznaczonych salach na nocne wyzwanie. Po powitaniu przez organizatorów rozpoczęły się zajęcia. Nie brakowało atrakcji przygotowanych przez nauczycieli naszejNoc Niepodległości - Obrazek 2 szkoły. Były, między innymi, zabawy matematyczne, rebusy, szarady i krzyżówki polonistyczne, pokaz doświadczeń fizycznych, kostka Rubika, zabawy i tańce przy muzyce. Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w przyspieszonym szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej. Jednak największą frajdę sprawiły uczestnikom ,,NOCY NIEPODLEGŁOŚCI” zajęcia prowadzone przez żołnierzy Jednostki Obrony Terytorialnej z Wadowic. Od żołnierzy uczniowie dowiedzieli się, co to jest puszka Noc Niepodległości - Obrazek 3surwiwalowa,  jak radzić sobie w trudnych warunkach, uczestniczyli w pokazie umundurowania żołnierskiego i w przeglądzie broni. Klasy miały także możliwość uczestnictwa w musztrze wojskowej, w czasie której uczniowie wykazali się wyjątkowym zdyscyplinowaniem. Zwieńczeniem wszystkich zabaw, gier i ćwiczeń było stworzenie przez uczestników zajęć KODEKSU PATRIOTY. Powstałe prace, o bardzo patriotycznej wymowie, zostaną umieszczone w klasach. Po kolacji i wieczornej toalecie był czas na film, na dobranoc. Zajęcia zakończyły się po Noc Niepodległości - Obrazek 4północy.

  Jesteście ciekawi, jak minęła ,,NOC NIEPODLEGŁOŚCI”?

  Bardzo szybko! Obejrzyjcie fotoreportaż!

  Rano, o godzinie 8.00 w sobotę, niektórzy uczniowie nie chcieli jeszcze wracać do domu.

  Tę wyjątkową noc, z tej wyjątkowej okazji udało się nam spędzić w sposób bardzo atrakcyjny. Oby więcej takich zajęć!

  - GALERIA ZDJĘĆ - 

 • 40 lat z Janem Pawłem II

  40 lat z Janem Pawłem II

  16 października to bardzo ważna data dla Polaków ale szczególnie dla Wadowic i jego mieszkańców. W tym roku mija 40 lat jak kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża. 27 lat był z nami jako Jan Paweł II. Nasze miasto pełne jest miejsc związanych z jego dzieciństwem i młodością. 

  Naszym zadaniem jest pielęgnować pamięć o Świętym z Wadowic. W tym roku przygotowaliśmy wystawę, konkurs plastyczny pt. „Jak Karol został Papieżem” oraz przedstawienie. Wystawę można oglądać na parterze szkoły.

  - GALERIA ZDJĘĆ - 

  Prace konkursowe są wystawione na korytarzu pierwszego piętra szkoły.

  Przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy 2 c obejrzeli uczniowie klas 0 –V naszej szkoły, rodzice oraz zaproszeni pensjonariusze DPS. Mali aktorzy przypomnieli nam wadowickie czasy Karola Wojtyły.

 • Dyskoteka Szkolna

  Dyskoteka Szkolna

  Dyskoteka "Jesienny miś".

  Zapraszamy na dyskotekę która odbędzie się 23.10.2018r. w godzinach:

  16.00-17.00 dla klas 0-3, 

  17.00 - 19.00 dla klas 4-8 i gimnazjum

 • Akcja makulatura

  Akcja makulatura

  ZBIERAMY MAKULATURĘ

  W DNIACH 22.10-24.10.2018r.

  W GODZ. OD 7.15 DO 13.00

  MIEJSCE ZBIÓRKI; PARTER

  MAKULATURĘ PROSIMY SOLIDNIE ZAPAKOWAĆ!

 • Kartki do Powstańców

  Kartki do Powstańców

  Nasza szkoła właczyła się w projekt BohaterON. W dniach 11-12.10.2018r. uczniowie klas piątych i ósmych pisali w ramach projektu listy do powstańców warszawskich.

  Pamięć o uczestnikach Powstania Warszawskiego oraz budowanie mostu między pokoleniami – to najważniejsze cele projektu BohaterON – włącz historię! Akcja powstała, by każdy zainteresowany mógł oddać indywidualny hołd ludziom walczącym o wolną Polskę oraz dowiedzieć się więcej o wydarzeniach z tamtych lat. W ten sposób ponownie są oni włączani do społecznej świadomości Polaków. Stąd też nazwa projektu: połączenie słów „bohater” i „ON”.

   - GALERIA ZDJĘĆ -

 • Leskowiec jesienią

  Dnia 13 października 2018r. dziewięcioro uczniów naszej szkoły pod opieką trojga  nauczycieli: Józefa Książka, Ewy Stankowskiej i Edyty Szukalskiej, zdobyło niewysoki (922 m n.p.m.), ale jakże piękny o tej porze roku szczyt Beskidu Małego – Leskowiec ;)

  Nasza trasa: Wadowice - Chocznia - Ponikiew - Schronisko PTTK - Szczyt Leskowca - Groń Jana Pawła II.

  Z Wadowic udaliśmy się do Choczni, gdzie w Księżym Lesie zapaliliśmy znicze na grobach nieznanych członków ruchu oporu rozstrzelanych przez Gestapo w latach 1942-1944. Pan Józef Książek przybliżył nam historię tego miejsca. W Ponikwi weszliśmy na interesujący nas niebieski szlak, który prowadził w górę przez las, a my wspinając się podziwialiśmy wspaniałe kolory jesieni i… zbieraliśmy grzyby ;) Podczas wędrówki pan Józef podawał fakty i opowiadał ciekawostki na temat Leskowca. Na szczycie góry odbył się konkurs z wiedzy o Leskowcu. Ci, którzy najwięcej zapamiętali z opowieści pana Józefa, zostali nagrodzeni słodkościami. Na Groniu Jana Pawła II zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i rozpoczęliśmy zejście. Naszą wycieczkę zakończyliśmy ogniskiem. Pogoda nam dopisała, cały dzień świeciło piękne słońce - było świetnie! Sezon wycieczkowy OTWARTY! ;) Galeria - Leskowiec jesienią .

 • LISTY DO PRZYSZŁOŚCI

  LISTY DO PRZYSZŁOŚCI

  Zamek Królewski na Wawelu i TAURON zaprosiły uczniów do udziału w konkursie „Listy do przyszłości”. W naszej szkole cieszył się on sporym zainteresowaniem- powstało ponad 20 listów.

  Nic dziwnego -gra jest warta świeczki. Sto  najlepiej napisanych przez uczniów szkół podstawowych listów znajdzie się w kapsule czasu umieszczonej na Wzgórzu Wawelskim. Młodzi ludzie przekażą swoim rówieśnikom z przyszłości informacje o tym, jak spędzają czas wolny lub opowiedzą, co chcieliby robić, gdy dorosną. To będzie ich ślad dla Polaków za 100 lat. Kapsuła zostanie umieszczona na Wzgórzu Wawelskim, a informacja o tym zostanie zapisana w wawelskich archiwach wraz z prośbą o odczytanie listów w 2118 r. oraz zorganizowanie podobnego projektu w perspektywie kolejnych 100 lat. W dobie sms-ów i e-maili konkurs z pewnością pomoże odkurzyć nieco zapomnianą sztukę pisania listów, czyli epistolografię.

  LISTY DO PRZYSZŁOŚCI - Obrazek 1 LISTY DO PRZYSZŁOŚCI - Obrazek 2 LISTY DO PRZYSZŁOŚCI - Obrazek 3 

  LISTY DO PRZYSZŁOŚCI - Obrazek 4

 • Lekcje z SKO

  Rozpoczynamy nowy rok oszczędzania w SKO. Opiekunka SKO  w miesiącu wrześniu przeprowadziła lekcje z przedsiębiorczości. Odwiedziła uczniów w klasach drugich. Była to okazja, aby przypomnieć sobie, po co są pieniądze i jakich pieniędzy używamy w Polsce. Dzieci poznały Kubę Pieniążka i jego bliskich. Pomogły mu w liczeniu oszczędności zgromadzonych w skarbonce. Okazało się, że uczniowie klas drugich doskonale posługują się monetami i banknotami. Wiele dzieci oszczędza w skarbonkach. Mają już pomysły, co kupią za odkładane oszczędności.

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września.

  28 września 2018 roku szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w tym wydarzeniu.

  Nasz szkoła po raz kolejny dołączyła do akcji.

  Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. 

  „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – u nas w szkole nie tylko odpytywaliśmy tabliczkę mnożenia, ale także zorganizowaliśmy konkurs dla klas czwartych. Klasy te bardzo chętnie uczestniczyły w konkursie poprzez rozwiązywanie ciekawych i nietypowych zadań związanych z tabliczką mnożenia. Konkurs rozstrzygniemy niebawem.

  Cieszymy sie, że w naszej szkole uczniowie, nauczyciele, Dyrekcja bardzo chętnie wzięli udział w naszej akcji. Co zaowocowało tym, iż  duża grupa osób otrzymała tytuł "Eksperta Tabliczki Mnożenia".

  Dziękujemy!!

 • Gramy w zielone

  Gramy w zielone

  Zanim na dobre rozpoczęła się nauka, klasa 6b- szczęściarze jakich mało- wybrała się na ZIELONĄ SZKOŁĘ do miejscowości Sól nieopodal Rajczy. W  tutejszym Domu Wczasów Dziecięcych TPD spędziliśmy prawie pięć dni. Pobyt urozmaicony był wieloma wędrówkami, m.in. na Klimczok, Kłokocz. Poznaliśmy dokładnie bliższą  i dalszą okolicę miejsca zamieszkania. Zajmujące się nami         z ramienia DWD panie Kasia i Nina przybliżyły nam kulturę Żywiecczyzny, prowadząc  zajęcia  taneczne, muzyczno-wokalne oraz plastyczne. Mieliśmy okazję odwiedzić Żywiec, gdzie zobaczyliśmy mini zoo, zamek i park. Wyjechaliśmy też  na Szyndzielnię, a tam –nie bez lęku- wdrapaliśmy się na wysoką wieżę widokową. Nie mogliśmy tak do końca oderwać się od nauki, dlatego każdego dnia po południu odbywały się lekcje języka polskiego prowadzone przez panią Agnieszkę Zielińską. W czasie pobytu nie było czasu na nudę-zadbały o to pani Ewa Chmura i pani Ania Rajda, przygotowując m.in. ciekawy tor sprawnościowy, familiadę czy zajęcia plastyczne. Kiedy byliśmy już naprawdę zmęczeni, świetlica zamieniała się w salę kinową, gdzie nasze panie serwowały nam ciekawe filmy . Dopieściliśmy nasze podniebienia pysznym domowym jedzeniem, jakie przygotowywano dla nas w ośrodku. Było naprawdę super!

 • Zebrania klasowe z Rodzicami

   Szanowni  Rodzice/ Opiekunowie,

  sedrecznie zapraszam na spotkania z wychowawcami klas, które  odbędą się w nastepujacych terminach:

  • 19 września 2018r. godz. 17.00 - klasy 0-III Szkoła Podstawowa; 
  • 20 września 2018r. godz. 17.00 - klasy IV - VIII Szkoła Podstawowa  oraz  III Gimnazjum 

   

  Przydział sal na spotkania  zostanie wywieszony  na drzwiach  wejściowych  do szkoły.

  Elżbieta Kowalczyk 

  Dyrektor szkoly

 • Gra terenowa

  Gra terenowa - Obrazek 1

  Uczennice naszej szkoły z klas III gimnazjum i 8 szkoły podstawowej brały udział w grze terenowej „Dla Niepodległej” Gra ta została zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Jaroszowicach w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Celem gry było zdobycie czterech baz, gdzie na uczestników czekała ścianka wspinaczkowa, konkurencje sprawnościowe, test z wiedzy o 12 Pułku Piechoty  ziemi wadowickiej oraz rebusy i łamigłówki patriotyczne. Największa atrakcją , ale także wyzwaniem okazało się strzelanie do celu. Drużyny poruszały się wraz z opiekunem według przygotowanej mapy po terenie Jaroszowic. W grze brało udział osiem pięcioosobowych drużyn, nasza drużyna zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej.

  Gratulujemy!!!

   

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego
  ul. Słowackiego 2
  34-100 Wadowice
 • tel/fax. sekretariat 33 82 331 62
  tel. kadry/księgowa 33 82 334 65

Galeria zdjęć