O bibliotece

Witamy w bibliotece
Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach

Zapraszamy codziennie w następujących godzinach:

7 - 15.00

Nasza biblioteka składa się z dwóch pomieszczeń, które pełnią funkcję wypożyczalni i czytelni.

WYPOŻYCZALNIA - tu możesz wypożyczyć książki do domu, dokonując samodzielnego wyboru lub korzystając z pomocy bibliotekarza. Wypożyczyć można lektury, książki przydatne w nauce, wiersze, bajki, baśnie, książki obyczajowe i przygodowe.

CZYTELNIA - z jej zbiorów korzystamy na miejscu. Zbiory czytelni to:

• księgozbiór podręczny, w którym znajdziesz encyklopedie, słowniki, leksykony, atlasy, albumy oraz literaturę dotyczącą naszej miejscowości i regionu (z nich korzystasz za pośrednictwem bibliotekarza),
  • czasopisma, np.: Świerszczyk, Victor Junior, Victor Gimnazjalista oraz komiksy (do nich masz bezpośredni dostęp).

W czytelni znajdują się stanowiska komputerowe z dostępem do internetu, przeznaczone dla uczniów do celów edukacyjnych.

Jeżeli potrzebujesz konkretnego tytułu lub materiałów na określony temat, korzystaj z pomocy bibliotekarza.

Nauczyciele bibliotekarze: Alicja Gunia, Małgorzata Brzeźniak