Spotkanie organizacyjno-informacyjne

16.11.2017r. odbyło się kolejne spotkanie uczestników projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach. Wzięli  w nim udział wszyscy nauczyciele, którzy są w projekcie: Jan Kraska, Jerzy Rajda, Marcin Ceremuga, Karol Habrzyk, Radosław Zieliński, Paulina Sarapata, Iwona Blarowska.

Na spotkaniu tym Pan Karol Habrzyk przedstawił sprawozdanie z swojej mobilności w Hiszpania w trakcie której uczestniczył w kursie  językowym z języka hiszpańskiego. Podzielił się swoimi wrażeniami z przebytego kursu i krótko opowiedział o atmosferze w trakcie kursu oraz kontaktach które zdobył, poza wiadomą wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w trakcie kursu. Również opisał swoje kontakty z rodziną u której mieszkał w trakcie pobytu w Barcelonie. Poza kursem językowy, jako trener piłki nożnej uczestniczył często w otwartych treningach zespołu FC Barcelona oraz klubów szkolących dzieci w wieku szkolnym co dało mu możliwość rozwoju jako trener oraz poznania osób szkolących te dzieci.

Wspólnie przeanalizowaliśmy  dokumenty pomobilnościowe – mobilitity tool, faktury, certyfikaty, sprawozdania które przekazał pan Karol Habrzyk.

Omówiliśmy również harmonogram wyjazdów w przyszłym roku w trakcie którego nauczyciele którzy już odbyli mobilność i mają już swoje spostrzeżenia wymieniali się doświadczeniem/informacjami na co zwrócić uwagę w dokumentacji przekazywanej przez organizatora kursu oraz jak dobrze zorganizować sobie sprawy przelotów i komunikacji na miejscu.

Na koniec spotkania zostało uprzedstawione uszczegółowienie co będzie realizowane w najbliższym czasie listopad-grudzień w ramach projektu i kto za to będzie odpowiedzialny.