Nawigacja

 • Szlachetna Paczka

  Szlachetna Paczka

  Kochani!

  Tegoroczna zbiórka w ramach akcji „Szlachetna Paczka” oraz „Paczka dla Bohatera” dobiegła końca i jej efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.

  Udało się zebrać wszystkie potrzebne artykuły  - a nawet więcej! W tym roku przekazaliśmy pomoc dla dwóch rodzin oraz sporą paczkę dla kombatantów. Po raz kolejny pokazaliście, że Wasze serca mają największą moc. Paczki trafiły już do potrzebujących. Rodziny, którym wspólnie pomogliśmy, dziękują za pomoc i zaangażowanie.

  Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: nauczycielom, rodzicom, i uczniom. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka. - GALERIA - 

  Razem możemy więcej!

  PS. Już wkrótce relacja z wręczenia paczki. :)

   

 • Zbiórka zabawek

  Zbiórka zabawek

  Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły udowodnili, że potrafią pomagać. W dniach od 19.11. do 03.12.2018 roku na terenie szkoły trwała zbiórka zabawek. Efekt zbiórki to ogromna ilość sympatycznych maskotek, kolorowych książek, puzzli, gier planszowych, grzechotek, gryzaków i artykułów szkolnych. - GALERIA -

  Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

  MACIE WIELKIE SERCA! BĄDŹCIE Z SIEBIE DUMNI!

  Pluszaki, puzzle i książki trafią do dzieci i młodzieży z parafii Wszystkich Świętych w Wilnie. Zostaną tam przekazane przez młodzież ze Wspólnoty „Effatha” z Kalwarii Zebrzydowskiej.

  Wszystkie gry, grzechotki, gryzaki, artykuły szkolne i książeczki odebrali od nas strażacy z OSP Wadowice. Zawiozą je do dzieci z Oddziału Onkologii  i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocimiu.

  Jeszcze raz wszystkim DZIĘKUJEMY!

 • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

  KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY
 • Spotkanie Młodzieżowej Rady Miejskiej

  Spotkanie Młodzieżowej Rady Miejskiej

  3 grudnia 2018r. przedstawiciele naszego Samorządu Szkolnego  w składzie:  przewodnicząca – Tola Janik oraz jej zastępczyni – Sara Kubera,  wzięły udział w spotkaniu Młodzieżowej Rady Miejskiej. Naszą szkołę reprezentowała również uczennica klasy III a – Dominika Balonek, która jako członkini Młodzieżowej Rady, współprowadziła całe spotkanie.  Po krótkiej „rozgrzewce zapoznawczej”, uczniowie różnych szkół wymieniali się pomysłami dotyczącymi inicjatyw ekologicznych w ich placówkach.  Przypomniano również regulamin i kryteria Nagrody MRM dla najlepiej działającego samorządu. Całość  spotkania zwieńczyła praca projektowa na temat integracji środowisk szkolnych i współpracy między Samorządami Uczniowskimi. -GALERIA-

 • Certyfikat "Szkoła Młodych Patriotów"

  Certyfikat "Szkoła Młodych Patriotów"

  W okresie od marca do listopada br. nasza szkoła uczestniczyla w realizacji Projektu „Szkoła Młodych Patriotów”, którego organizatorem było Studium Prawa Europejskiego z siedzibą w Warszawie. Cel projektu zakładał uświadomienie młodym ludziom, na czym polega współczesny, mądry i odpowiedzialny patriotyzm. Nauczyciele wraz z młodzieżą poprzez podejmowane zadania, poznawałi nie tylko sylwetki i czyny polskich bohaterów, ale przede wszystkim szukali odpowiedzi na jakich wartościach dzisiaj, powinno budować się postawy patriotyczne. Za  podjęte zadani projektowe, otrzymaliśmy  Certyfikat „SZKOŁY MŁODYCH PATRIOTÓW”.

  1. Przeprowadzenie konwersatoriów pt. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”. Ocena na podstawie sprawozdania, zdjęć, prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  2. Przygotowanie plakatu „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  3. Przeprowadzenie sondażu wśród uczniów, nauczycieli, mieszkańców miejscowości nt. postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego. Ocena na podstawie sprawozdania, nagrania, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  4. Przeprowadzenie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy pt. „Historia Polski a patriotyzm”. Ocena na podstawie sprawozdania oraz wyników przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  5. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej. Ocena na podstawie sprawozdania, wyników głosowania uczniów, zdjęć, nagrań przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  6. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu pieśni patriotycznych. Ocenia na podstawie sprawozdania, wyników głosowania uczniów, zdjęć, nagrań przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  7. Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych. Ocena na podstawie sprawozdania, treści kodeksu przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  8. Motyw „małe ojczyzny w literaturze” – przygotowanie prac pisemnych. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
  9. Zgłoszenie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Szkoła młodych patriotów”, który w okresie od 15.03.2018 r. do 15.06.2018 r., przeprowadzi w formule e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie - zrealizowała go mgr Anna Rajda.
 • Otwarty poniedziałek

  Otwarty poniedziałek

  Zapraszamy rodziców na otwarty poniedziałek 10.12.2018r.  w godzinach 17.00 - 18.30.

  Harmonogram sal przy wejściu do szkoły. Harmonogram

 • Zajęcia z okazji Dnia Kolejarza

  Zajęcia z okazji Dnia Kolejarza

  25 listopada przypada Dzień Kolejarza. Z tej okazji w szkole odwiedzili nas maszyniści. Pan Mateusz i pan Jacek opowiedzieli uczniom klas drugich o trudnej i odpowiedzialnej pracy kolejarza. Dzieci obejrzały filmy, prezentacje oraz książki związane z koleją. Ciekawą formą spotkania było układanie puzzli z pociągami, składanie modeli lokomotyw oraz gra „Memory”.  Największą atrakcją okazało się sterowanie kolejką. Każdy chętnie ubierał czapkę maszynisty oraz dyżurnego ruchu i cierpliwie czekał na znak do odjazdu. Dzięki kartom pracy uczniowie mogli utrwalić wiadomości o pociągach oraz wielu zawodach zawiązanych z koleją. - GALERIA -

 • Andrzejki lubią także dzieci

  Andrzejki lubią także dzieci

  "Andrzejki" to ludowa tradycja związana z magią wróżb. Dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy, w imieniny Andrzeja przeniosły się w świat wróżb, marzeń i fantazji.Podczas zabaw było dużo śmiechu i radości. - GALERIA -

 • Konkurs na stroik lub kartkę świąteczną

  Konkurs na stroik lub kartkę świąteczną

  Opiekunowie Samorządu i Wolontariatu organizują konkurs na stroik lub kartkę świąteczną. Konkurs skierowany jest do uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-3 SP, 4-6 SP oraz 7 - 8 SP - III Gim. Szczegóły w REGULAMINIE KONKURSU

 • Szkolny przegląd piosenki i pieśni patriotycznej

  Szkolny przegląd piosenki i pieśni patriotycznej

  Stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę to okazja do uczczenia naszych bohaterów, refleksji i radosnego świętowania. Nie może w nim zabraknąć pieśni patriotycznych, które przez lata zajmowały ważne miejsce w historii, zagrzewając ducha i wzmacniając miłość do Ojczyzny.

  Ich przypomnieniu służył Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który odbył się w naszej szkole w czwartek, 22 listopada. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich klas, począwszy od czwartej do ósmej klasy szkoły podstawowej, aż po trzecie klasy gimnazjum. Wykonawcy zaprezentowali wylosowane wcześniej piosenki w oryginalnych aranżacjach. Występowali soliści, mniejsze i większe grupy wokalne, niekiedy całe klasy. Mieliśmy okazję posłuchać poważniejszych utworów, jak np. „Biała róża”, „Pierwsza Brygada”, „Rota”, jak i weselszego repertuaru - „Serce w plecaku” czy „Kocham Cię, Polsko!”. Uczniowie nie tylko pięknie śpiewali, ale akompaniowali z pomocą ukulele, akordeonu i fletu poprzecznego.

  - GALERIA - 

  Wyniki rywalizacji poznamy w późniejszym terminie.

 • Konkursy na świetlicy szkolnej

  Konkursy na świetlicy szkolnej

  Od połowy października do połowy listopada odbywały się konkursy matematyczne, których zadaniem było rozwijanie logicznego myślenia wśród uczniów klas 1-3. Największym powodzeniem cieszył się konkurs " Memory  czyli inaczej  Super Pamięć " oraz " Magiczna siódemka. Zdjęcia przedstawiają matematycznych " magików ". Gratulujemy

  - GALERIA -

 • Festiwal Piosenki Patriotycznej I-III

  Festiwal Piosenki Patriotycznej I-III

  13 listopada 2018 w naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki Patriotycznej klas 0 -3. Uroczystość ta upamiętniła 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

  Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej , ubrani w stroje galowe, z flagami i kotylionami zaprezentowali przygotowane piosenki i pieśni wojskowe oraz patriotyczne.

  W trakcie festiwalu dzieci poznały krótką historię każdej pieśni, wysłuchały kilku wierszy, rozwiązywały zagadki o Polsce. Uczniowie poznali sławnych Polaków, którzy tworzyli podczas zaborów.

  Uroczystości towarzyszyła wystawa prac plastycznych pt. „Godło Polski w oczach dziecka”. Ich autorów nagrodzono.

  Zwieńczeniem festiwalu było odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

  Pani dyrektor Elżbieta Kowalczyk wręczyła każdej klasie pamiątkowy dyplom udziału w festiwalu oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

  - GALERIA - 

 • 11 Listopada 100-lecie Niepodległości

  11 Listopada 100-lecie Niepodległości

  W niedzielę 11 listopada już przed południem rozpoczęły się w Wadowicach uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Po uroczystej mszy świętej wadowiczanie pomaszerowali pod pomnik 12 Pułku Piechoty. Również  i my włączyliśmy się w świętowanie, oddając hołd poległym żołnierzom. Nasi uczniowie zadbali o to, aby członek każdej delegacji otrzymał symboliczny kotylion. -GALERIA-

  Od godziny 16.00 grupa wokalistów z naszej szkoły wzięła udział w koncercie pieśni i tańców patriotycznych mającym miejsce w Wadowickim Centrum Kultury. Świetnie przygotowane występy zgromadziły tłum widzów. Nasi artyści zaprezentowali się wspaniale w dwóch utworach: „Cisza” oraz „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”.

   

 • 100-lecie w Naszej Szkole

  100-lecie w Naszej Szkole

  RADOSNA NIEPODLEGŁOŚĆ

  Czy możemy zapomnieć  o swoich historycznych korzeniach?  Z pewnością NIE !  Dowodem na to, że uczniowie naszej  „Czwórki” pamiętają o przeszłości,  była dzisiejsza uroczystość . Wszystko rozpoczęło się zbiorowym 100-lecie w Naszej Szkole - Obrazek 1odśpiewaniem hymnu narodowego o godz.11.11. FILM Szkoła zadrżała w posadach, bowiem w tym ogólnopolskim przedsięwzięciu wzięło udział  ponad 650 osób. Później na sali gimnastycznej  obejrzeliśmy niespełna 100-lecie w Naszej Szkole - Obrazek 2godzinny apel  ozdobiony patriotycznymi  piosenkami  i wierszami, tańcem  oraz prezentacją  w przepięknej scenografii. Nie zabrakło  historycznych ubiorów- gimnazjaliści wspaniale prezentowali się w wojskowych mundurach, młodsi uczniowie  pięknie wyglądali w krakowskich strojach.

  Młodzi artyści  spisali się na medal, za co zebrali gromkie, zasłużone brawa. Było radośnie, ale i refleksyjnie, z  zadumą i na wesoło- jak przystało na obchody setnych urodzin  Wolnej Polski. Pokazaliśmy, że patriotyzm żyje w nas.

  - GALERIA ZDJĘĆ - 

 • Kwiaty dla Niezwyciężonych

  Kwiaty dla Niezwyciężonych

  W dniach 29.10 – 06.11. na terenie szkoły odbyła się zbiórka białych i czerwonych kwiatów w ramach akcji „Pamięć o Niezwyciężonych”. Z zebranych kwiatów wolontariusze wykonali czterdzieści wiązanek, które zostały złożone na grobach żołnierzy zarówno na Cmentarzu Parafialnym jak i na Cmentarzu Wojennym.

  Wszystkim, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy. - Galeria zdjęć -

  Samorząd i Wolontariat SP 4

 • Dyktando Niepodległościowe

  Dyktando Niepodległościowe - Obrazek 1

  VI_Dyktando Niepodległościowe

  11.2018r. w Krakowie odbył się finał wojewódzki VI Dyktanda Niepodległościowego ,,Po polsku o historii” i po raz szósty w finale byli reprezentanci naszej szkoły. W tym roku reprezentowali nas: Zosia Reciak z klasy 5c, Szymon Grzybowski z klasy 5b, Kasi Biernacka z klasy 6a oraz weteranka konkursu, trzykrotna laureatka- Aleksandra Trafiał z klasy III b gim.

  Treść dyktand była związana z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, a tytuły : ,,Narodowy kurhan pamięci” oraz ,,Jak marzenia o morzu przestały być mrzonką” nie przeraziły  piszących.

  Tegoroczne dyktando uczniowie pisali  w murach Szkoły Muzycznej I stopnia im. I.J. Paderewskiego w Krakowie. Uczestnicy dyktanda, po zmaganiach konkursowych, mieli możliwość uczestnictwa w koncercie muzycznym w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej. Koncertowy repertuar wypełniły znane utwory muzyczne polskich kompozytorów oraz muzyczne wersje polskich pieśni patriotycznych.

 • Kapsuła Czasu

  Do metalowej, zakopanej 120 cm pod ziemią skrzyneczki, trafiły wiadomości setki dzieci z klas 4-8 szkół podstawowych z czterech województw. Wszyscy są laureatami konkursu „Listy do przyszłości”, w ramach którego stworzyli teksty, adresowane do wyimaginowanych odbiorców, żyjących w 2118 roku. W zamyśle organizatorów konkurs miał być sposobem na uczczenie stulecia niepodległości, stanowiąc symboliczny łącznik między przyszłością, a przeszłością. Jedną z laureatek tego konkursu jest nasza uczennica Zofia Krupnik, której list znalazł się w zakopanej kapsule. Gratulujemy.

   

 • Zebrania z rodzicami

  Zebrania z rodzicami

  Klasy VII –VIII  Szkoły Podstawowej i III klasy  gimnazjalne  - 13.11.2018r. /wtorek/ -godz.1700

  Klasy   0-I-II-III-IVa,c,d -V-VI Szkoły Podstawowej 14.11.2018r. / środa / - godz.1700

  UWAGA:

  Klasa IV b –zebranie odbędzie się  w późniejszym terminie ustalonym z wychowawcą klasy

  Przydział sal - zebrania_13-14_sale.pdf

 • Noc Niepodległości

  WYJĄTKOWA NOC, WYJĄTKOWA OKAZJA

  Noc Niepodległości - Obrazek 1W nocy z 26 na 27.10.2018r. z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę oraz w ramach realizacji projektu „Szkoła Młodych Patriotów’ odbyły się w naszej szkole zajęcia pod hasłem ,,NOC NIEPODLEGŁOŚCI”. Dla uczniów klas: 4b, 4c oraz 5a i 5c była to okazja, aby w nietypowy sposób, w ramach zabawy i nauki, uczcić tę wyjątkową rocznicę niepodległej Polski.

  Już o godzinie 19.00 w piątek, pełni radości, czwarto- i piątoklasiści zebrali się w wyznaczonych salach na nocne wyzwanie. Po powitaniu przez organizatorów rozpoczęły się zajęcia. Nie brakowało atrakcji przygotowanych przez nauczycieli naszejNoc Niepodległości - Obrazek 2 szkoły. Były, między innymi, zabawy matematyczne, rebusy, szarady i krzyżówki polonistyczne, pokaz doświadczeń fizycznych, kostka Rubika, zabawy i tańce przy muzyce. Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w przyspieszonym szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej. Jednak największą frajdę sprawiły uczestnikom ,,NOCY NIEPODLEGŁOŚCI” zajęcia prowadzone przez żołnierzy Jednostki Obrony Terytorialnej z Wadowic. Od żołnierzy uczniowie dowiedzieli się, co to jest puszka Noc Niepodległości - Obrazek 3surwiwalowa,  jak radzić sobie w trudnych warunkach, uczestniczyli w pokazie umundurowania żołnierskiego i w przeglądzie broni. Klasy miały także możliwość uczestnictwa w musztrze wojskowej, w czasie której uczniowie wykazali się wyjątkowym zdyscyplinowaniem. Zwieńczeniem wszystkich zabaw, gier i ćwiczeń było stworzenie przez uczestników zajęć KODEKSU PATRIOTY. Powstałe prace, o bardzo patriotycznej wymowie, zostaną umieszczone w klasach. Po kolacji i wieczornej toalecie był czas na film, na dobranoc. Zajęcia zakończyły się po Noc Niepodległości - Obrazek 4północy.

  Jesteście ciekawi, jak minęła ,,NOC NIEPODLEGŁOŚCI”?

  Bardzo szybko! Obejrzyjcie fotoreportaż!

  Rano, o godzinie 8.00 w sobotę, niektórzy uczniowie nie chcieli jeszcze wracać do domu.

  Tę wyjątkową noc, z tej wyjątkowej okazji udało się nam spędzić w sposób bardzo atrakcyjny. Oby więcej takich zajęć!

  - GALERIA ZDJĘĆ - 

 • 40 lat z Janem Pawłem II

  40 lat z Janem Pawłem II

  16 października to bardzo ważna data dla Polaków ale szczególnie dla Wadowic i jego mieszkańców. W tym roku mija 40 lat jak kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża. 27 lat był z nami jako Jan Paweł II. Nasze miasto pełne jest miejsc związanych z jego dzieciństwem i młodością. 

  Naszym zadaniem jest pielęgnować pamięć o Świętym z Wadowic. W tym roku przygotowaliśmy wystawę, konkurs plastyczny pt. „Jak Karol został Papieżem” oraz przedstawienie. Wystawę można oglądać na parterze szkoły.

  - GALERIA ZDJĘĆ - 

  Prace konkursowe są wystawione na korytarzu pierwszego piętra szkoły.

  Przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy 2 c obejrzeli uczniowie klas 0 –V naszej szkoły, rodzice oraz zaproszeni pensjonariusze DPS. Mali aktorzy przypomnieli nam wadowickie czasy Karola Wojtyły.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego
  ul. Słowackiego 2
  34-100 Wadowice
 • tel/fax. sekretariat 33 82 331 62
  tel. kadry/księgowa 33 82 334 65

Galeria zdjęć