Nawigacja

 • Konkursy matematyczne

   

  Wyniki Konkursów Matematycznych

   

   

  W Małopolskim Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/2018 finalistką została uczennica klasy 7c Natalia Dybczak.   Uczennica świetnie poradziła sobie w poszczególnych etapach konkursu i 20 marca 2018 reprezentowała naszą szkołę w etapie wojewódzkim w Tarnowie. Opiekunem Natalii była pani Elżbieta Wysogląd - Jerdanek.

  Natalii gratulujemy i życzymy w przyszłym roku tytułu laureata !!!  

   

   

             

   

   "KANGUR 2018"

   

        15 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur". Konkurs ten cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci młodszych, jak i gimnazjalistów.

  Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki, kto otrzyma wynik bardzo dobry, a kto otrzyma wyróżnienie.

        Wszystkim biorącym udział w konkursie - dziękujemy a tym, którzy otrzymali wyróżnienia - gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych!!!

   

  Nagrodzeni uczniowie:

   

  Nazwisko i imię ucznia

  klasa

  wynik

  Nauczyciel uczący

  Szczurkowska Lidia

  3a

  bardzo dobry

  mgr Adrianna Kowalczyk

  Warchoł Miłosz

  3a

  wyróżnienie

  mgr Adrianna Kowalczyk

  Grzybowski Szymon

  4b

  wyróżnienie

  mgr Marta Wątroba

  Kowalski Wojciech

  4a

  wyróżnienie

  mgr Lucyna Grzybczyk

  Reciak Zofia

  4c

  wyróżnienie

  mgr Anna Tomasik

  Koim Antonina

  5b

  wyróżnienie

  mgr Elżbieta Wysogląd - Jerdanek

  Kaczor Nicoletta

  5b

  wyróżnienie

  mgr Elżbieta Wysogląd- Jerdanek

  Pietruszka Jakub

  6b

  wyróżnienie

  mgr Elżbieta Wysogląd - Jerdanek

  Gasińska Lena

  6b

  wyróżnienie

  mgr Elżbieta Wysogląd - Jerdanek

  Bobula Dawid

  7b

  wyróżnienie

  mgr Marta Wątroba

  Guzdek Filip

  2a-gim

  wyróżnienie

  mgr Mirosława Frączek

   

 • Spotkanie z geologiem

  Spotkanie z geologiem - Obrazek 1W piątek 18.05. 2018 r. w naszej szkole uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z dr hab. Markiem Rembisiem pracownikiem naukowym Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Uczniowie oglądnęli prezentację „Historia jednego ziarnka piasku” i wysłuchali wykładu na temat tworzenia się skał na przestrzeni milonów lat: ta historia zaczęła się dawno, dawno temu, jakieś 485 mln lat temu Dla geologa to nic takiego, dla nas ta przestrzeń czasowa jest niewyobrażalnie odległa. Pojawiły się trudne słowa, jak np. subdukcja, orogeneza. Było naukowo, poważnie, ale również teatralnie i zabawnie. Po wykładzie uczniowie oglądali okazy skał, mogli też porozmawiać z Gościem. Wśród uczestników pojawiło się duże zainteresowanie tematem, również pracą naukową. Być może właśnie podczas tego spotkania zrodziły się pierwsze nieśmiałe marzenia o pracy naukowej i za kilkanaście lat nasi uczniowie, którzy byli dzisiaj słuchaczami, będą pracownikami naukowymi. I tego im życzymy.

 • Warsztaty ekologiczne

  Warsztaty ekologiczne - Obrazek 117.05.2018 roku klasa 5a uczestniczyła w warsztatach ekologicznych w ramach Tygodnia Kultury Lokalnej. Zajęcia były prowadzone przez Panią Annę Sabańską z Fundacji Ekologicznej Arka. Uczniowie słuchali, dyskutowali, bawili się. W trakcie warsztatów omówiono wiele ważnych kwestii dotyczących działalności człowieka, zachowań i postaw przyjaznych środowisku Warsztaty ekologiczne - Obrazek 2przyrodniczemu. Dzieci dowiedziały się, że bardzo wiele zależy od nich samych. Świadome wybory każdej pojedynczej osoby, decyzje i działania mają wpływ na stan środowiska naturalnego. To jest to, co każdy z nas może i powinien sam zrobić. Za stan środowiska odpowiedzialni jesteśmy wszyscy razem i każdy z osobna. Musimy wciąż o tym pamiętać, wiedzieć i tak postępować, aby przyszłe pokolenia mogły się cieszyć, tak jak my teraz przyrodą, różnorodnością organizmów, czystym powietrzem i krystaliczną wodą.

   

 • Spotkanie Młodzieżowej Rady Miejskiej

  15 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr2 w Wadowicach odbyło się spotkanie Samorządów Uczniowskich szkół z Wadowic i okolic zorganizowane przez wadowicką Młodzieżową Radą Miejską.

  Zebranie rozpoczęło się od kilku zabaw integrujących zgromadzonych. Następnie w grupach przygotowywano plan idealnego samorządu uczniowskiego. Łukasz Korzeniowski – zastępca przewodniczącego MRM – zaprezentował kilka ciekawych rozwiązań dotyczących funkcjonowania samorządu.

  Każda z obecnych szkół przedstawiła jak działają ich władze uczniowskie, a następnie wymieniono się pomysłami na urozmaicenie roku szkolnego. Zebranie miało na celu zapoznanie się ze sobą samorządów i podjęcie współpracy.

  Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym spotkaniu. - galeria -

   

 • Klasy II gimnazjum w Pradze

  W dniu 7 maja parę minut po godzinie 7.00 klasa 2c oraz 2a gimnazjum wraz z wychowawcami Panią Julitą Kamińską oraz Panem Marcinem Ceremuga wyruszyła na wycieczkę szkolną do czeskiej stolicy. Dla uczniów klas drugich była to możliwość wspólnej integracji oraz poznania Pragi i jej mieszkańców oraz spróbowania sił językowych w rozmowach z obcokrajowcami w codziennych sytuacjach.

              Wycieczka rozpoczęła się od wjazdu na Hradczany skąd roztaczał się przepiękny widok na panoramę pięknej stolicy położonej na dziewięciu wzgórzach. Po zapierających dech w piersiach widokach przewodnik zabrał nas na spacer po Hradczanach skąd przeszliśmy przez katedrę św Wita, następnie przez most Karola oraz przez dzielnicę żydowska. Zobaczyliśmy również zegar astronomiczny na wieży Orloj. Uczniowie bardzo dużo dowiedzieli się o Pradze oraz je historii z opowiadania Pana przewodnika. W tym dniu było bardzo gorąco ale uczniowie w skupieniu podziwiali malowniczo położoną Pragę. Po parogodzinnym spacerze przyszedł czas na odpoczynek i powrót do hotelu Juno. Wspólna kolacja i rozmowy zakończyły nasz pierwszy dzień w Pradze.

              Następnego dnia po śniadaniu rozpoczęliśmy pakowanie. Po zdaniu kluczy udaliśmy się na dalszą część zwiedzania. Przejeżdżając do centrum mogliśmy podziwiać wspaniałą architekturę, min. "Tańczący dom". Po przejechaniu kilku kilometrów autokarem dotarliśmy na miejsce. Celem było zwiedzanie Narodowego Muzeum Techniki któremu poświęciliśmy wiele czasu ze względu na bardzo dużą ilość eksponatów wartych podziwiania. Następnym punktem naszej wycieczki był słynny plac Wacława którego historię, szczegółowo przybliżył nam Pan przewodnik.  Później czekał nas już tylko powrót do domu.

  Na wspólnej wycieczce nie zabrakło czasu na rozmowę, uśmiech i pamiątkowe zdjęcia. - galeria -

 • Zebrania z rodzicami

   

  • Klasy I-VI Szkoły Podstawowej – 22.05.2018r. / wtorek/ - godz.1700
  • Klasy VII SP i  klasy gimnazjalne - 23.05.2018r. /środa/ -godz.1700

  Uwaga:

  Każde ze spotkań  z rodzicami rozpocznie się zebraniem ogólnym na sali gimnastycznej  o godz. 1700, a następnie odbędą się spotkania w klasach z wychowawcami w salach w/g ustalonego harmonogramu.

  Przydział sal

  Szkoła Podstawowa 0-I-VI - 22.05.2018r. / wtorek/

  1.  

  O-1

  p.  Jolanta Moskała  - godz. 1630

  oddział przedsz.

  1.  

  I a

  mgr Małgorzata Las

  40

  1.  

  I b

  mgr Edyta Szukalska

  61

  1.  

  I  c

  mgr Elżbieta Warchał

  42

  1.  

  II a

  mgr Małgorzata Błasiak-Warchał

  84

  1.  

  II b

  mgr Ewa Kobierska

  28

  1.  

  III a

  mgr Adrianna Kowalczyk

  41

  1.  

  III b

  mgr Barbara Barańska

  77

  1.  

  III c

  mgr Dorota Kupiec - Suwaj

  43

  1.  

  IV a

  mgr Paulina Sarapata

  57

  1.  

  IV b

  mgr Elżbieta Trela

  59

  1.  

  IV c

  mgr Małgorzata  Knapczyk

  80

  1.  

  IV d

  mgr Aleksandra Jończy

  60

  1.  

  V a

  mgr Elżbieta Piech

  64

  1.  

  V b

  -

  1.  

  V c

  inż. Ewa Rybarz

  83

  1.  

  VI a

  mgr Renata Krauzowicz

  85

  1.  

  VI b

  mgr Elżbieta Wysogląd- Jerdanek

  63

  VII SP - 23.05.2018r. /środa/

  1.  

  VII a

  mgr Marcin Sulikowski

  85

  1.  

  VII b

  mgr Anna Rajda

  61

  1.  

  VII c

  mgr Radosław Zieliński

  62

  Klasy II – III GIMNAZJUM - 23.05.2018r. /środa/

  1.  

  II a g

  mgr Julita Kamińska

  77

  1.  

  II b g

  mgr Jerzy Rajda

  38

  1.  

  II c g

  mgr Marcin Ceremuga

  60

  1.  

  III a g

  mgr Anna Kwaśniak

  84

  1.  

  III b g

  mgr Zbigniew Stradomski

  82

  1.  

  III c g

  mgr Lucyna Grzybczyk

  63

  1.  

  III d g

  mgr Marian Dybeł

  80

   

 • Dnia 27.04.2018r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Znajomości Krajów Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych pod patronatem Burmistrza Wadowic dra Mateusza Klinowskiego. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 22 uczniów klas 7 oraz 2 i 3 klas gimnazjum z naszej gminy. Gościliśmy szkoły: SP nr 1, SP nr 2, SP nr5, Zespół Szkół w Jaroszowicach, SP nr 1 w Choczni, SP w Wysokiej, SP w Babicy.

  Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu historii, geografii, literatury, kultury, obyczajów i polityki krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.

  Jest nam niezmiernie miło poinformować o wynikach konkursu:

  I miejsce                Kamil Jamróz                  SP nr 4

  II miejsce               Sonia Blak                      SP nr 5

  III miejsce             Natasza Żołnierek            SP nr 5

  Jury przyznało dwa wyróżnienia:

  Norbert Handzlik         SP nr 1

  Patrycja Niedziela        SP nr 4

  W kategorii "Najlepsza Szkoła" puchar przyznano ex aequo dla SP nr 4 oraz SP nr 5.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji za rok

  Organizatorzy: Julita Kamińska, Zbigniew Stradomski.

   

  GMINNY KONKURSU WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH I NIEMIECKOJĘZYCZNYCH.

 • Fredro w szkole

  Fredro w szkole - Obrazek 1

  W roku szkolnym 2017/18 kółko teatralne przygotowało spektakl pt. ,,Śluby panieńskie’’ Aleksandra Fredry w reżyserii pani Renaty Krauzowicz. Sala korekcyjna zamieniła się w salę teatralną. Wnętrze XIX w. salonu, w którym odbywała się akcja zostało zaprojektowane i wykonane przez pana Zbigniewa Stradomskiego. Dzięki temu przedstawieniu uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty: aktorskie, taneczne, muzyczne i filmowe. Spektakl graliśmy trzy dni z rzędu (25 – 27 IV) dla uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości m.in. nauczycieli emerytów. Przedstawienie bardzo się podobało.

  - GALERIA ZDJĘĆ - 

  OBSADA

  Radościna - Magdalena Janik kl. II c gim; Aniela - Sara Kubera kl. II c gim; Klara - Natalia Bochenek kl. II c gim; Pan Dobrójski - Mikołaj Kosowski kl. III a gim; Gustaw - Jeremiasz Potoczny kl. III a gim; Albin - Maksym Skoczylas kl. III a gim; Służący - Lidia Woderska kl. VII b, Emanuel Widlarz kl. II b gim; Tancerka - Karolina Hydzik kl. III a gim.

  Fryzury - Karolina Szfraniec kl. II c gim.

  Scenografia - Zbigniew Stradomski; Reżyseria - Renata Krauzowicz.

  prezentacja do spektaklu - prezentacja_.pptx

 • Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

  Na całym świecie kwiecień jest miesiącem, w którym szczególną uwagę poświęcamy tematyce autyzmu. W celu zwiększenia wiedzy i podniesienia poziomu świadomości uczniów, zorganizowaliśmy "Dzień na niebiesko" (kolor ten uznany został za symbol tego zaburzenia). Dzieci z klas 1-3 oglądały prezentację i film o tym, jak autyzm wprowadza zmysły w błąd i rozmawialiśmy o jego specyfice. Chętni uczniowie opowiadali kolegom o swoich doświadczeniach w kontaktach z rówieśnikami czy osobami dorosłymi, które chorują na autyzm. Wykonaliśmy także prace plastyczne pod hasłem "Świat w kolorze niebieskim".

 • Na zaproszenie Pani dyrektor Elżbiety Kowalczyk również 24.04.2018 roku zawitał do naszej szkoły Dyrektor Babiogórskiego Parku Narodowego dr Tomasz Pasierbek. W niezwykle ciekawy sposób opowiadał o różnych formach ochrony przyrody w naszym kraju, krótko przedstawił wszystkie polskie parki narodowe. Słuchaliśmy z wielkim zainteresowaniem i teraz już wszyscy wiemy, że w Polsce mamy 23 parki narodowe. A najbliżej Wadowic jest Babiogórski Park Narodowy. Koniecznie trzeba go odwiedzić, by na szlakach podziwiać piękno przyrody naszego regionu.

  Dyrektor Babiogórskie Parku Narodowego w naszej szkole.

 • 24.04.2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji odbył się apel pod hasłem „Przyroda najbliższej okolicy”.

  Przez wiele tygodni trwały przygotowania do obchodów tej uroczystości. Uczniowie pracowali metodą projektów. Przygotowali pod opieka nauczycieli prezentacje na temat: obchodów Dnia Ziemi, wybranych gatunków chronionych roślin i zwierząt, które można spotkać w okolicach Wadowic oraz krótki film. Wielu uczniów wzięło udział w konkursie fotograficznym „Przyroda wokół nas”. W ten sposób powstała niezwykła wystawa fotografii, którą wciąż jeszcze można podziwiać w naszej szkole na korytarzu trzeciego piętra. Podczas apelu nie zabrakło też pięknego śpiewu oraz świetnego uczniowskiego wykonania wierszy Juliana Tuwima „Ptasie radio” i „Spóźniony słowik”.

  Dzień Ziemi w naszej szkole.

 • Egzaminy gimnazjalne już za nami!

  Czekaliśmy, odpychając myśli o nich, migając się od nauki, ale w końcu nadeszły… Kilkudniowe egzaminy gimnazjalne dały nam popalić. Trzy dni intensywnych zmagań i wszechstronnego myślenia na pewno zmęczyły wszystkich trzecioklasistów. Część humanistyczna nie przysporzyła tak wielu trudności jak przedmioty przyrodnicze czy matematyka. Trzeci dzień był już spokojny, przecież języki obce są bliskie wszystkim gimnazjalistom;)

 • Dzień Otwarty Szkoły

  We wtorek 27 marca zorganizowaliśmy Dzień Otwarty dla przedszkolaków.

  Zaprosiliśmy grupy z pobliskich przedszkoli, które odwiedziły nas wraz z paniami wychowawczyniami. Dzieci z grup przedszkolnych zwiedziły naszą szkołę, spotkały się z uczniami, mogły usiąść w szkolnej ławce i zobaczyć, jak wygląda lekcja :)

                    Dzień Otwarty Szkoły - Obrazek 1               

                    Dzień Otwarty Szkoły - Obrazek 2             

                    Dzień Otwarty Szkoły - Obrazek 3

 • Podsumowanie akcji "Dokarmianie ptaków zimą"

  W tym roku szkolnym po raz kolejny braliśmy udział w akcji Urzędu Miejskiego w Wadowicach "Dokarmianie ptaków zimą", w którą angażowaliśmy się od 20 listopada 2017 r. do 20 marca 2018 r. Uczniowie wraz z wychowawczyniami pełnili tygodniowe dyżury w odwiedzaniu miejsc z zamontowanymi w ubiegłym roku miejskimi karmnikami. Dzieci mogły samodzielnie zaobserwować, jak potrzebne są tego rodzaju działania, a przy tym świetnie się bawiły.

 • Zebrania wychowawców klas z rodzicami

  Szanowni Rodzice,

   serdecznie zapraszamy na zebrania wychowawców  klas z rodzicami, które odbędą sie  w dniach 11 i 12 kwietnia 2018r.:

   W dniu 9 kwietnia 2018r. nie będzie otwartego poniedziałku.

  Na zebrania zapraszamy do sal lekcyjnych. Harmonogram  zostanie umieszczony przy wejściu  do szkoły.

                                                                                     

                                                                                      

   

 • Uwaga !!!

  ZBIÓRKA MAKULATURY

  W DNIACH 9-11.04.2018r.

  W GODZ.   7.15 -13.00

  MIEJSCE ZBIÓRKI; PARTER

  MAKULATURĘ PROSIMY 

  SOLIDNIE ZAPAKOWAĆ!!!

 • - Obrazek 1

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego
  ul. Słowackiego 2
  34-100 Wadowice
 • tel/fax. sekretariat 33 82 331 62
  tel. kadry/księgowa 33 82 334 65

Galeria zdjęć