Nawigacja

 • Dyskoteka Szkolna

  Dyskoteka Szkolna

  Dyskoteka "Jesienny miś".

  Zapraszamy na dyskotekę która odbędzie się 23.10.2018r. w godzinach:

  16.00-17.00 dla klas 0-3, 

  17.00 - 19.00 dla klas 4-8 i gimnazjum

 • Akcja makulatura

  Akcja makulatura

  ZBIERAMY MAKULATURĘ

  W DNIACH 22.10-24.10.2018r.

  W GODZ. OD 7.15 DO 13.00

  MIEJSCE ZBIÓRKI; PARTER

  MAKULATURĘ PROSIMY SOLIDNIE ZAPAKOWAĆ!

 • Kartki do Powstańców

  Kartki do Powstańców

  Nasza szkoła właczyła się w projekt BohaterON. W dniach 11-12.10.2018r. uczniowie klas piątych i ósmych pisali w ramach projektu listy do powstańców warszawskich.

  Pamięć o uczestnikach Powstania Warszawskiego oraz budowanie mostu między pokoleniami – to najważniejsze cele projektu BohaterON – włącz historię! Akcja powstała, by każdy zainteresowany mógł oddać indywidualny hołd ludziom walczącym o wolną Polskę oraz dowiedzieć się więcej o wydarzeniach z tamtych lat. W ten sposób ponownie są oni włączani do społecznej świadomości Polaków. Stąd też nazwa projektu: połączenie słów „bohater” i „ON”.

   - GALERIA ZDJĘĆ -

 • Leskowiec jesienią

  Dnia 13 października 2018r. dziewięcioro uczniów naszej szkoły pod opieką trojga  nauczycieli: Józefa Książka, Ewy Stankowskiej i Edyty Szukalskiej, zdobyło niewysoki (922 m n.p.m.), ale jakże piękny o tej porze roku szczyt Beskidu Małego – Leskowiec ;)

  Nasza trasa: Wadowice - Chocznia - Ponikiew - Schronisko PTTK - Szczyt Leskowca - Groń Jana Pawła II.

  Z Wadowic udaliśmy się do Choczni, gdzie w Księżym Lesie zapaliliśmy znicze na grobach nieznanych członków ruchu oporu rozstrzelanych przez Gestapo w latach 1942-1944. Pan Józef Książek przybliżył nam historię tego miejsca. W Ponikwi weszliśmy na interesujący nas niebieski szlak, który prowadził w górę przez las, a my wspinając się podziwialiśmy wspaniałe kolory jesieni i… zbieraliśmy grzyby ;) Podczas wędrówki pan Józef podawał fakty i opowiadał ciekawostki na temat Leskowca. Na szczycie góry odbył się konkurs z wiedzy o Leskowcu. Ci, którzy najwięcej zapamiętali z opowieści pana Józefa, zostali nagrodzeni słodkościami. Na Groniu Jana Pawła II zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i rozpoczęliśmy zejście. Naszą wycieczkę zakończyliśmy ogniskiem. Pogoda nam dopisała, cały dzień świeciło piękne słońce - było świetnie! Sezon wycieczkowy OTWARTY! ;) Galeria - Leskowiec jesienią .

 • LISTY DO PRZYSZŁOŚCI

  LISTY DO PRZYSZŁOŚCI

  Zamek Królewski na Wawelu i TAURON zaprosiły uczniów do udziału w konkursie „Listy do przyszłości”. W naszej szkole cieszył się on sporym zainteresowaniem- powstało ponad 20 listów.

  Nic dziwnego -gra jest warta świeczki. Sto  najlepiej napisanych przez uczniów szkół podstawowych listów znajdzie się w kapsule czasu umieszczonej na Wzgórzu Wawelskim. Młodzi ludzie przekażą swoim rówieśnikom z przyszłości informacje o tym, jak spędzają czas wolny lub opowiedzą, co chcieliby robić, gdy dorosną. To będzie ich ślad dla Polaków za 100 lat. Kapsuła zostanie umieszczona na Wzgórzu Wawelskim, a informacja o tym zostanie zapisana w wawelskich archiwach wraz z prośbą o odczytanie listów w 2118 r. oraz zorganizowanie podobnego projektu w perspektywie kolejnych 100 lat. W dobie sms-ów i e-maili konkurs z pewnością pomoże odkurzyć nieco zapomnianą sztukę pisania listów, czyli epistolografię.

  LISTY DO PRZYSZŁOŚCI - Obrazek 1 LISTY DO PRZYSZŁOŚCI - Obrazek 2 LISTY DO PRZYSZŁOŚCI - Obrazek 3 

  LISTY DO PRZYSZŁOŚCI - Obrazek 4

 • Lekcje z SKO

  Rozpoczynamy nowy rok oszczędzania w SKO. Opiekunka SKO  w miesiącu wrześniu przeprowadziła lekcje z przedsiębiorczości. Odwiedziła uczniów w klasach drugich. Była to okazja, aby przypomnieć sobie, po co są pieniądze i jakich pieniędzy używamy w Polsce. Dzieci poznały Kubę Pieniążka i jego bliskich. Pomogły mu w liczeniu oszczędności zgromadzonych w skarbonce. Okazało się, że uczniowie klas drugich doskonale posługują się monetami i banknotami. Wiele dzieci oszczędza w skarbonkach. Mają już pomysły, co kupią za odkładane oszczędności.

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września.

  28 września 2018 roku szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w tym wydarzeniu.

  Nasz szkoła po raz kolejny dołączyła do akcji.

  Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. 

  „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – u nas w szkole nie tylko odpytywaliśmy tabliczkę mnożenia, ale także zorganizowaliśmy konkurs dla klas czwartych. Klasy te bardzo chętnie uczestniczyły w konkursie poprzez rozwiązywanie ciekawych i nietypowych zadań związanych z tabliczką mnożenia. Konkurs rozstrzygniemy niebawem.

  Cieszymy sie, że w naszej szkole uczniowie, nauczyciele, Dyrekcja bardzo chętnie wzięli udział w naszej akcji. Co zaowocowało tym, iż  duża grupa osób otrzymała tytuł "Eksperta Tabliczki Mnożenia".

  Dziękujemy!!

 • Gramy w zielone

  Gramy w zielone

  Zanim na dobre rozpoczęła się nauka, klasa 6b- szczęściarze jakich mało- wybrała się na ZIELONĄ SZKOŁĘ do miejscowości Sól nieopodal Rajczy. W  tutejszym Domu Wczasów Dziecięcych TPD spędziliśmy prawie pięć dni. Pobyt urozmaicony był wieloma wędrówkami, m.in. na Klimczok, Kłokocz. Poznaliśmy dokładnie bliższą  i dalszą okolicę miejsca zamieszkania. Zajmujące się nami         z ramienia DWD panie Kasia i Nina przybliżyły nam kulturę Żywiecczyzny, prowadząc  zajęcia  taneczne, muzyczno-wokalne oraz plastyczne. Mieliśmy okazję odwiedzić Żywiec, gdzie zobaczyliśmy mini zoo, zamek i park. Wyjechaliśmy też  na Szyndzielnię, a tam –nie bez lęku- wdrapaliśmy się na wysoką wieżę widokową. Nie mogliśmy tak do końca oderwać się od nauki, dlatego każdego dnia po południu odbywały się lekcje języka polskiego prowadzone przez panią Agnieszkę Zielińską. W czasie pobytu nie było czasu na nudę-zadbały o to pani Ewa Chmura i pani Ania Rajda, przygotowując m.in. ciekawy tor sprawnościowy, familiadę czy zajęcia plastyczne. Kiedy byliśmy już naprawdę zmęczeni, świetlica zamieniała się w salę kinową, gdzie nasze panie serwowały nam ciekawe filmy . Dopieściliśmy nasze podniebienia pysznym domowym jedzeniem, jakie przygotowywano dla nas w ośrodku. Było naprawdę super!

 • Zebrania klasowe z Rodzicami

   Szanowni  Rodzice/ Opiekunowie,

  sedrecznie zapraszam na spotkania z wychowawcami klas, które  odbędą się w nastepujacych terminach:

  • 19 września 2018r. godz. 17.00 - klasy 0-III Szkoła Podstawowa; 
  • 20 września 2018r. godz. 17.00 - klasy IV - VIII Szkoła Podstawowa  oraz  III Gimnazjum 

   

  Przydział sal na spotkania  zostanie wywieszony  na drzwiach  wejściowych  do szkoły.

  Elżbieta Kowalczyk 

  Dyrektor szkoly

 • Gra terenowa

  Gra terenowa - Obrazek 1

  Uczennice naszej szkoły z klas III gimnazjum i 8 szkoły podstawowej brały udział w grze terenowej „Dla Niepodległej” Gra ta została zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Jaroszowicach w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Celem gry było zdobycie czterech baz, gdzie na uczestników czekała ścianka wspinaczkowa, konkurencje sprawnościowe, test z wiedzy o 12 Pułku Piechoty  ziemi wadowickiej oraz rebusy i łamigłówki patriotyczne. Największa atrakcją , ale także wyzwaniem okazało się strzelanie do celu. Drużyny poruszały się wraz z opiekunem według przygotowanej mapy po terenie Jaroszowic. W grze brało udział osiem pięcioosobowych drużyn, nasza drużyna zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej.

  Gratulujemy!!!

   

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej Nr 4 w Wadowicach

   Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019       w Szkole Podstawowej Nr 4           w Wadowicach

          Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 

            3 września 2018r.

            

  Uwaga ! zmiana harmonogramu

  Nowy Harmonogram

   -godz. 8.00  - Msza św. w  Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach ( Rynek) –  uczestniczą wszyscy  uczniowie: indywidualnie lub  pod opieką rodziców,

  - godz. 9.00 - Uroczysty apel  na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klasy  0-VI,

  - godz. 9.00 Spotkania z wychowawcami w klasach - uczniowie klas VII, VIIISP  i III  G,

  - godz. 10. 30 - Uroczysty apel na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas VII, VIII SP i  III G,

  - godz. 10.30  - Spotkania z wychowawcami klas  0- VI SP

   

  Z poważaniem

  Elżbieta Kowalczyk

  Dyrektor szkoły

   

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

   

  21 czerwca 2018r.       (czwartek)

  • godz. 11.00 - apel na zakończenie roku szkolnego klasy 0- III SP,
  • godz. 16.00 - Msza św. w Bazylice NMP ( Rynek) na zakończenie roku szkolnego - udział uczniów indywidualny.

   

  22 czerwca  2018r.( piątek)

  • godz. 9.00 -11.30 - apel na zakończenie roku szkolnego kl. IV –VII SP oraz II- III G,
  • godz. 10.30 -  rozdanie świadectw w klasach kl. 0- III SP,
  • godz. 11.00 - obiad kl. 0-III SP,
  • godz. 11.30 - 12.15 - obiad kl. VII SP – II i III G / kl. IV- VI SP  rozdanie świadectw w klasach,
  • godz. 12.15-13.00 - obiad kl. IV- VI SP/ rozdanie świadectw w klasach kl. VII SP  oraz II i III G.

   

 • Nagrody naukowe rozdane…

  Nagrody naukowe rozdane… - Obrazek 1

  19 czerwca 2018 roku odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień naukowych Rady Miejskiej w Wadowicach dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Wadowice. Uroczystość miała miejsce w Sali Kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury. Nagrody i wyróżnienia wręczali uczniom: Burmistrz Wadowic dr Mateusz Klinowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Robert Malik, Przedstawiciele Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej RM w Wadowicach: Ludwika Tkacz, Zofia Kaczyńska, Dorota Balak oraz Małgorzata Brańka.


  Nagrody naukowe rozdane… - Obrazek 2

   

   

  Z naszej szkoły wyróżnienia otrzymała Natalia Dybczak - uczennica klasy 7c, która jest finalistką Małopolskiego Konkursu Humanistycznego oraz Małopolskiego Konkursu Matematycznego.


  Natalii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

   

   

   

   

 • Projekt POWER -podsumowanie

  Projekt POWER -podsumowanie

  Nasza szkoła była beneficjentem programu "Podniesienie jakości i efektywności pracy szkół i przedszkoli z terenu Gminy Wadowice poprzez rozwijanie kompetencji kadry edukacji szkolnej" realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu "Mobilność kadry edukacji szkolnej", którego beneficjentem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

  Projekt był realizowany od lutego 2017 do czerwca 2018. Projekt skierowany był do nauczycieli szkół i przedszkoli gminy Wadowice. W projekcie wzięło udział 108 nauczycieli w tym 7 nauczycieli z naszej szkoły Paulina Sarapata, Iwona Blarowska, Marcin Ceremuga, Radosław Zieliński, Karol Habrzyk, Jan Kraska i Jerzy Rajda. Uczestniczyli oni w kursach językowych i językowo metodycznych w Wielkiej Brytanii, Czechach, Irlandii, Hiszpanii. gdzie zdobyli praktyczne umiejętności językowe, personalne oraz społeczne potwierdzone odpowiednimi certyfikatami i dokumentami.

              W ramach projektu nauczyciele również wdrażali efekty mobilności w naszej szkole na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych.

  Wdrażanie efektów projektu przez nauczycieli obejmowało:

  1. Wykorzystywanie zdobytej wiedzy i umiejętności poprzez prowadzone przez siebie lekcje i zajęciach pozalekcyjne,
  2. udostępnianie i publikowanie narzędzi, materiałów, pomocy dydaktycznych, konspektów, prezentacji itp. powstałych w ramach projektu, odbywało się to poprzez stronę szkoły oraz bloogu projektu na których zamieszczano publikacje
  3. starano się umiędzynarodowić swoje działania poprzez nawiązywanie kontaktów z placówkami szkolnymi (Hiszpania) i innymi organizacjami z zagranicy (klub sportowy w Hiszpanii)
  4. promowanie projektu oraz idei uczenia się przez całe życie poprzez organizowanie i uczestnictwo w wydarzeniach lokalnych.

  Zdobyta w ten sposób wiedza, doświadczenie i wdrożenia wyraźnie wzmacniają proces nauczania uczniów i przyczyniają się do nieustannego rozwoju szkoły. Sam zaś udoskonalony język obcy ma priorytetowe znaczenie przy ewentualnych współpracach szkoły z zagranicą, jak też ze świadomości, że w dzisiejszym świecie znajomość tego dodatkowo języka obcego jest zwyczajnie niezbędna.

  Zapraszamy do zapoznania się z detalami na temat ostatniego projektu. Wszelkie informacje znajdują się na jego stronie internetowe:

  https://mobilnoscwadowice.blogspot.com/

  https://www.facebook.com/mobilnoscwadowice/

  https://zsp1wadowice.edupage.org/blog1/?

   

 • Wymiana niemiecko - polska

  Wymiana niemiecko - polska

   

  W dniach 29.05. – 02.06. 2018r.w  Szkole Podstawowej nr 4 w Wadowicach odbyła  się wymiana   niemiecko - polska, w której udział brało łącznie z nauczycielami  51osób, w tym  16    młodych sportowców z  miasta partnerskiego z Marklt wraz z 5 opiekunami  oraz  26 uczniów  z naszej Szkoły.Wymiana miała na celu: integrację młodzieży polskiej i niemieckiej, pokazanie podobieństw i odmienności kulturowych, zachęcenie młodzieży do budowania osobistych kontaktów, które będą kontynuować w przyszłości, zapoznanie młodzieży z historią,  kulturą i życiem codziennym   kraju partnerskiego, zwiększenie motywacji uczniów do uczenia się języków obcych oraz budowanie nawyku uczenia się języków w kontakcie z innymi, rozwijanie umiejętności skutecznego porozumiewania się w języku obcym oraz komunikacji interpersonalnej, kształtowanie umiejętności prezentacji, autoprezentacji i wystąpień publicznych w języku obcym, wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjnych do wzajemnego porozumiewania się i poznawania.

  Wymiana została zorganizowana przez Szkołę Podstawową Nr 4 w Wadowicach we współpracy z Urzędem Miasta Wadowice- który reprezentowała pani Klaudia Bzduła. Koordynatorem wymiany z ramienia szkoły była Pani Elżbieta Kowalczyk  - dyrektor szkoły oraz  Pan Zbigniew Stradomski – nauczyciel języka niemieckiego w Szkole Podstawowej Nr 4 w Wadowicach, który przez wszystkie dni wymiany czuwał nad jej prawidłowym przebiegiem.  

  Program wymiany był bardzo bogaty. Młodzież  polska i niemiecka  już pierwszego dnia  świetnie się zintegrowała. Okazało się, że mają  wiele wspólnych tematów.

  W drugim dniu wszyscy udali się na wycieczkę do  Wieliczki  gdzie zwiedzili  Żupy Krakowskie, a następnie do Krakowa  na Wawel,  Rynek  oraz  do Muzeum Fabryki Oskara Schindlera. W drodze powrotnej do Wadowic, nawiedzili Klasztor w Kalwarii Zebrzydowskiej.  

  We czwartek młodzież niemiecka w swoich regionalnych strojach -  Bawarii wzięła udział w Procesji Bożego Ciała w Wadowicach. Po południu udając się „Szlakiem Karola Wojtyły” zwiedzili nasze  miasto oraz Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawla II. Po kolacji młodzież polska i niemiecka  zrelaksowała się na krytej pływalni basenie Delfin

  W piątek odbyła się wycieczka do Oświęcimia gdzie  uczestnicy wymiany  zwiedzili były obóz koncentracyjny   Auschwitz  Birkenau, i złożyli kwiaty pod Ścianą Śmierci.  Natomiast po południu w ramach wolnego czasu  wzięli udział w obchodach Dnia Dziecka na wadowickim rynku. Tego dnia  wieczorem, w szkole rozegrali mecz piłki nożnej.

  W sobotę – w ostatni dzień  wymiany odbyły się warsztaty pt „ Młody obywatel Europy”. Młodzież niemiecko – polska   przedstawiła na plakatach swoje pomysły,  podsumowując wymianę.  Wybrano dwa  najlepsze  plakaty, które  zostały podpisane przez wszystkich uczestników wymiany.  Jeden z nich został w szkole a drugi pojechał do Niemiec - do miasta partnerskiego Marktl. W podsumowaniu wymiany uczestniczył  Burmistrz Wadowic – Pan dr Mateusz Klinowski.

  W tym   ostatnim dniu wymiany dwie różnonarodowe grupy,   tworzyły jeden zgrany zespół. Żal było się rozstawać i odjeżdżać. Wspomnienia na pewno pozostaną na całe życie. Wszyscy z upragnieniem czekamy na kolejne spotkanie z przyjaciółmi z Niemiec.

   

  Galeria zdjęć:   https://photos.app.goo.gl/0W2RngxwntJBFFMH3

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego
  ul. Słowackiego 2
  34-100 Wadowice
 • tel/fax. sekretariat 33 82 331 62
  tel. kadry/księgowa 33 82 334 65

Galeria zdjęć