Wolontariat rok szkolny 2023/2024

Wrzesień 2023

WRZESIEŃ  2023 r.

Warsztatowe spotkanie z wolontariuszami

11 IX 2023 r. u progu nowego roku szkolnego odbyło się spotkanie z wolontariuszami. Zebrała się duża grupa młodzieży z klas szóstych i siódmych.

Opiekunki zapoznały młodzież z regulaminem szkolnego wolontariatu. Z pomocą prezentacji wyjaśniły cel i charakter działań wolontariatu.

Przeprowadziły warsztaty, w czasie których uczniowie mieli określić swoje zainteresowania i wybrać aktywności, w których chcą działać.

Było to bardzo owocne spotkanie.

Polskim rówieśnikom na Kresach

Od kilku lat wspieramy polskie dzieci i młodzież na Kresach. Pomagamy fundacji Ignacjanum, która organizuje akcję KREDKOBRANIE.

Jej celem jest zbiórka przyborów szkolnych i papierniczych. W ten sposób pomagamy młodym Polakom na Litwie i Ukrainie rozpocząć nowy rok szkolny.

W tym roku też nie zawiedliśmy się na naszych kolegach ze szkoły. Przygotowaliśmy gazetkę i miejsce zbiórki. Wielu uczniów we wrześniu przynosiło potrzebne artykuły. Pod koniec miesiąca zostały one spakowane i zawiezione do Krakowa.