Terapią logopedyczną w naszej szkole zajmuje się mgr Grzegorz Wcisło.

Logopeda prowadzi zajęcia indywidualne z dziećmi, stymuluje rozwój ich mowy. Zajmuje się łagodzeniem, usuwaniem zaburzeń i wad wymowy występujących u dzieci.
Prowadzi również zajęcia z uczniami mającymi trudności w nauce czytania i pisania.

Jak usprawnić mowę dziecka?

Zasady kwalifikowania dziecka na zajęcia logopedyczne:

-posiadanie opinii z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej,  w której zawarte są wskazania do podjęcia terapii logopedycznej w szkole;

- kwalifikowanie pozostałych uczniów  w oparciu o wyniki wstępnych badań przesiewowych mowy.

Uczniowie objęci opieką logopedyczną są diagnozowani poprzez:

• badania indywidualne,
  • wywiady z rodzicami,
  • konsultacje specjalistyczne (lekarskie, psychologiczne, pedagogiczne).

Zajęcia logopedyczne odbywają się w formie ćwiczeń usprawniających aparat artykulacyjny oraz ćwiczeń utrwalających prawidłową wymowę. Powszechnie wiadomo, że terapia dziecka z wadą wymowy wymaga wielu żmudnych ćwiczeń, dlatego w czasie zajęć wykorzystywane są pomoce dydaktyczne oraz programy multimedialne wspomagające terapię logopedyczną; programy, które uatrakcyjniają i uprzyjemniają terapię, a przede wszystkim zwiększają motywację dzieci do ćwiczeń.

Praca logopedy wiąże się ze stałą współpracą z rodzicami dziecka, którzy codziennie wspomagają oddziaływania logopedyczne poprzez utrwalanie w domu zaleconych ćwiczeń.

Systematyczność w terapii jest bardzo ważna i skuteczna, warunkuje osiągnięcie oczekiwanego efektu. Poprawna wymowa daje dziecku większą szansę na sukces szkolny, ma wpływ na procesy percepcyjne, w szczególności na naukę czytania i pisania.

Godziny pracy logopedy:

12.15-13.15

10.10-12.00

14.10-14.50

12.00-13.00

14.00-14.30 (konsultacje dla rodziców – możliwe również w innym terminie po indywidualnym umówieniu się z rodzicem)

8.15-12.15

13.00-14.00