Systemy edukacji w Europie

8 marca uczniowie klasy drugiej gimnazjum SP4 Wadowice przygotowali lekcję wychowawczą na temat systemów edukacji w Europie.

Jak tradycja nakazuje w tym dniu na początku lekcji chłopcy  tej klasy złożyli życzenia i wręczyli kwiaty z okazji Dnia Kobiet.

Po części życzeniowej Emanuel i Natalia przystąpili do przybliżania nam systemów edukacyjnych istniejących w Europie. Skupili się na czterech krajach Niemcy, Anglia, Francja i Włochy. Przedstawiając systemy edukacyjne omawiali układ cyklu kształcenia w tych krajach, systemy egzaminacyjne oraz wskazywali różnice między tymi systemami a polskim. Swoją prelekcję  wspomagali prezentacją multimedialną w której ujęli skrótowo najważniejsze cechy omawianych systemów edukacyjny i ich różnic, które rozwijali w trakcie swojej prelekcji.

Prezentacja uczniów - Systemy_edukacji.ppt

Po prezentacji uczniów ja jako ich wychowawca i osoba biorąca udział w mobilności w ramach projektu realizowanego w Gminie Wadowice przedstawiłem im możliwości studiowania poza granicami kraju. Skupiłem się na Wielkiej Brytanii i szczególnie na Uniwersytecie Oxfordzkim bo akurat będę brał udział w szkoleniu językowym w tym mieście. Wynikało to z tego że w ramach przygotowania do szkolenia dużo czytałem na temat tego uniwersytetu, jego struktury i możliwościach studiowania. Miałem również w przeszłości możliwość z osobami które tam studiowały lub współpracowały z tym uniwersytetem. Wszystkie te elementy pomogły mi lepiej poznać uczelnię i miasto więc z chęci podzielania się tymi informacjami z moją klasa przedstawiłem poznane informację.
Może będzie to jakaś inspiracja dla kogoś i ktoś z nich tam będzie studiował.