Pozdrowienia z Oxfordu

Uczestniczę w kursie językowym w Wielkiej Brytanii od 09.04.2018r. do 20.04.2018r. Uczęszczam na zajęcia do Lake School of English. Właśnie mija mój pierwszy, pełen wrażeń, tydzień mojego pobytu na kursie mieście Oxford.

Do Oxfordu przyjechałem 8 kwietnia w godzinach popołudniowych. Zamieszkałe u rodziny z którą współpracuje szkoła, do której uczęszczam na zajęcia, państwo Wendy i Patrick Heenan. W pierwszy dzień rano odbył się test dla nowo przybyłych w danym tygodniu, było to 5 osób, po którym podzielono nas na grupy. Stworzono 2 grupy: trzy osobową i grupę dwuosobową do której uczęszczałem w tym tygodniu wraz z japonką Hinako.

Zajęcia mojej grupy, prowadzone są prze dwie nauczycielki Jane i Katrin na zmianę. Mój kurs to około 30 godzin lekcyjnych w tygodniu.  Na jednych lekcjyjnych w tygodniu zdarzyło się łączenie osób z trzech grup, razem osiem osób, na których odbywały się ćwiczenia w parach między osobami z różnych grup.

A samo miasto Oxford urzeka architekturą i niezwykłą różnorodnością spotykanych osób, to niezwykłe, tętniące życiem miasto z bogatą ofertą kulturalną. Pierwszy tydzień poświęciłem na poznanie samego miasta. Udało mi się też odwiedzić część historycznego miasta oraz Muzeum Historii Nauki, Muzeum Ashmolean to muzeum sztuki i archeologii, Oxford Castle, Bodleian Library. Nie udało się wszystkich odwiedzić, bo jest ich tak dużo i wymagają dużo czasu na ich zwiedzenie że resztę zostawiłem na weekend  i następny tydzień.

Podsumowując, tydzień uważam za udany pod względem edukacyjny i kulturowym.

Jerzy Rajda