Prezentacja na Radzie Pedagogicznej

17.05.2018r. na Radzie Pedagogicznej w Szkole Podstawowej nr 4 w Wadowicach pan Jerzy Rajda  zaprezentował swoje sprawozdanie i wrażenia z pobytów na kursie językowym w ramach projektu „Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej w Gminie Wadowice”. Kurs ten realizował w Wielkiej Brytanii, miejscowości Oxford.

Przedstawił on wszystkim nauczycielom swoje wrażenie z kursów jaki odbył w kwietniu 2018r.. Zaprezentował krótki opisy merytoryczne i organizacyjne kursów na których był – programy, rodzaj i wielkość, grup. Opisał szkołę i wykładowców w której odbywał sie kurs jak również rodzinę u której mieszkał w trakcie pobytu.

Pan Jerzy Rajda przedstawił strukturę narodowościową kursantów co wzbudziło bardzo duże zainteresowanie wśród nauczycieli w odniesieniu do komunikacji z nimi (pochodzili głównie z Japonii, krajów arabskich oraz Europejskich - Niemcy, Austria, Włochy, Hiszpania, Holandia). Zaznaczył, że w trakcie swojego pobytu na kursie był jedynym Polakiem w tej szkole.

Również bardzo ciekawe było opisanie wymiany informacji i spotkań poza edukacyjnych z uczestnikami swoich kursów, rodziny u której mieszkał oraz aspekty poznanej kultury. Opowiadał również o zdobytych kontaktach, które owocują wymianą maili to dnia dzisiejszego.

Ostatnim elementem wystąpienia było zaprezentowanie zwiedzonych obiektów historycznych w Oxfordzie i jego okolicach.