Spotkanie informacyjno-organizacyjne

07.04.2017r. odbyło się kolejne spotkanie uczestników projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach. Wzięli  w nim udział wszyscy nauczyciele, którzy są w projekcie: Jan Kraska, Jerzy Rajda, Marcin Ceremuga, Karol Habrzyk, Radosław Zieliński, Paulina Sarapata, Iwona Blarowska. Zapoznano nauczycieli z harmonogramem spotkań przygotowawczo-organizacyjno-informacyjnych dotyczących wyjazdów i krajów docelowych. Spotkania te maję się odbyć od kwietnia do czerwca. Spotkania te odbędą się kolejno w ZSP w Wysokiej (Irlandia / Niemcy / Czechy), w ZS nr 1 w Choczni (Malta / Francja / Austria) oraz w Przedszkolu nr 3 (Wielka Brytania / Hiszpania). Z naszej szkoły dwie osoby zostały wytypowane do omówienia najważniejszych zagadnień dotyczący wyjazdów do Czech i Hiszpanii.
Poza informacjami organizacyjnymi dotyczącymi mobilności, nauczyciele biorący udział w projekcie doprecyzowywali pomysły związane z propozycjami działań mających na celu wdrażanie efektów mobilności. Zapoznali się z możliwościami jakie daje narzędzie Europass – europejski paszport językowy. Omówiono kwestię promowania projektu. Koordynator zachęcał do obserwowania działań innych placówek z projektu na blogu projektu oraz Facebooku projektowym i może współpracy z innymi placówkami z projektu. Ponadto, zaprezentowała nauczycielom aplikację które mogą pomóc w nauce języków obcych przy użyciu  komputera oraz smartfonu.