Prezentacja na Radzie Pedagogicznej

05.04.2018r. na Radzie Pedagogicznej w Szkole Podstawowej nr 4 w Wadowicach pan Jan Kraska i pan Radosław Zieliński zaprezentowali swoje sprawozdania i wrażenia z pobytów na kursach językowych i metodyczno-językowym w ramach projektu „Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej w Gminie Wadowice”. Pan Jan Kraska obył kurs metodyczno-językowy w Wielkiej Brytanii   a pan Radosław Zieliński  kurs językowy w Irlandii.

Przedstawili oni wszystkim nauczycielom swoje wrażenie z kursów jakie odbyli w lutym i marcu 2018. Zaprezentowali krótkie opisy merytoryczne i organizacyjne kursów na których byli – programy, rodzaj i wielkość, grup, opis szkół i wykładowców oraz rodziny u których mieszkali w trakcie pobytów.

Bardzo duże zainteresowanie wśród nauczycieli było odnośnie komunikacji z innymi uczestnikami ich kursów (z Europy, Ameryki Południowej i Azji) Szczególnie wszystkich zaciekawiły  informację wymiany kulturowej i artystycznej pana Zielińskiego z jego kolegami z kursu (z Brazylii Meksyku i Hiszpanii).

Bardzo ciekawe również było opisanie wymiany informacji i spotkań poza edukacyjnych jakie przedstawił pan Kraska – odwiedził lokalną szkołę średnią i uczelnię wyższą.  Opowiadali również o zdobytych kontaktach, które w przypadku pana Kraski były odświeżeniem kontaktów z byłymi uczniami naszej szkoły, którzy są obecnie doktorantami na uczelniach w Wielkiej Brytanii. Spotkał się z nimi i dzięki nim zwiedził uczelnię i  zdobył informację na temat ich pracy naukowej.

Swoje prelekcje urozmaicili zdjęciami, filmami z pobytów pokazanymi na prezentacjach.