Język angielski - zachęta do śpiewania!!!

Język angielski w muzyce - zachęcanie uczniów do śpiewania bardzo często jest trudną sztuką. Dla tego wykorzystuje do tego utwory z czołówek list muzycznych. Bardzo często są to utwory anglojęzyczne. Przynosi to wymierne efekty w postaci chętnych osób do zaprezentowania swoich umiejętności na różnego rodzaju występach np:

EUROWADOWIZJA – I MIEJSCE DANIELA NAJBORA Z „CZWÓRKI”.

9 kwietnia 2018 r. uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach, Daniel Najbor reprezentował swoją placówkę podczas drugiej edycji Gminnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej, który odbywał się w Szkole Podstawowej nr 2 w Wadowicach. Prezentując piosenkę zespołu Goo Goo Dolls pt. „Iris”, zdobył pierwsze miejsce w III kategorii wiekowej. Jurorów urzekł nie tylko swoim wokalem, ale również umiejętnością gry na gitarze.
Nad przygotowaniami do konkursu czuwał nauczyciel muzyki z SP 4, który również towarzyszył Danielowi na scenie akompaniując na instrumencie klawiszowym.

PRZYGOTOWANIA DO PIKNIKU RODZINNEGO W SP 4 W WADOWICACH.

27 maja w Szkole Podstawowej nr 4 w Wadowicach odbędzie się kolejny Piknik Rodzinny. Co prawda do imprezy jeszcze prawie miesiąc, ale przygotowania uczniów do występów już trwają. Jedną z atrakcji będą prezentacje piosenek w języku angielskim (Use somebody, Man of the mirror, Iris, Hallelujah) przez naszych podopiecznych. Nad przygotowaniami czuwa nauczyciel muzyki z SP 4.

Oraz wielu innych na terenie szkoły lub poza nią. Dlatego znajomość tego języka jest dla muzyka bardzo ważnym elementem pracy z dziećmi.

Nauczyciel muzyki z SP 4, Radosław Zieliński