Październik 2022

„Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

Pomordowanym Nauczycielom Ziemi Wadowickiej

Najmłodsi wolontariusze z klasy IV a wspólnie z opiekunem udali się pod Pomnik Pomordowanych w czasie II wojny światowej Nauczycieli z Ziemi Wadowickiej. W przeddzień Święta Nauczyciela i z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych wykonano prace porządkowe wokół pomnika: wygrabiono liście, wyrwano zeschłą trawę, pozamiatano teren. Chwilą ciszy uczniowie uczcili pamięć Pomordowanych i zapalili pod pomnikiem znicze, które są dowodem pamięci o  Pedagogach.

Opis: SP2Wadowice – Strona 3 – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wadowicach

Pamiętajmy o tych, którzy  odeszli

Dnia 14 października 2022 roku grupa wolontariuszy wraz z opiekunami udała się na Cmentarz Parafialny w Wadowicach. Uczniowie wykonali na cmentarzu szereg prac porządkowych, umyli i wyczyścili opuszczone mogiły zasłużonych mieszkańców Wadowic oraz groby nauczyciel spoczywających na tutejszym cmentarzu. Młodzież, na koniec jakże szlachetnej akcji, zapaliła znicze i w cichej modlitwie uczciła pamięć zmarłych

Opis: Obraz zawierający zewnętrzne, osoba, kamień

Opis wygenerowany automatycznie

Dzień Papieski – kwestowanie przy Bazylice

Tradycją stało się, że wolontariusze z naszej szkoły biorą czynny udział w obchodach Dnia Papieskiego w Wadowicach.

W niedzielę 16 października 2022 r. przypada w Polsce XXII Dzień Papieski, organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło „Blask Prawdy”, które nawiązuje do encykliki św. Jana Pawła II „Veritatis splendor” z 1993 r. Dzień Papieski to czas, w którym wyrażamy wdzięczność za pontyfikat Papieża Polaka- naszego najwybitniejszego Wadowiczanina. Wydarzenie przypada zawsze w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, zaś w tym roku, dokładnie w 44. rocznicę wyboru. Tego dnia w całej Polsce jest organizowana zbiórka na rzecz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Właśnie w tę zbiórkę pieniędzy włączyli się nasi wolontariusze i po każdej Mszy Św. kwestowali na rzecz stypendystów.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Opis: Program centralnych obchodów XXII Dnia Papieskiego – FDNT

Europejski Dzień Osób Starszych

Członkowie Szkolnego Wolontariatu pamiętali o seniorach z DPS-u             przy ulicy Parkowej w Wadowicach. Z okazji Dnia Osób Starszych,                     18 października 2022 roku, wolontariusze wraz z opiekunem udali się z wizytą do seniorów. Wcześniej uczniowie przygotowali małe upominki dla podopiecznych, które pięknie zapakowali i opatrzyli karteczkami ze stosownymi życzeniami. Na twarzach obdarowanych symbolicznymi upominkami Seniorów widoczna była radość i wdzięczność za pamięć o Ich święcie.

Opis: Europejski Dzień Seniora 2021 | Gmina Łopuszno        Opis: Obraz zawierający osoba, okno, podłoże, jedzenie

Opis wygenerowany automatycznie