„Bycie dobrym, pomocnym- to nie cecha. To umiejętność!
Gdy ją zdobędziesz, poczujesz wyjątkową moc.”

Dla tych, co walczyli za naszą wolność

11 listopada 2022 roku grupa wolontariuszy z opiekunami udała się na cmentarz parafialny w Wadowicach. Celem wyjścia było uporządkowanie nagrobków na mogiłach poległych żołnierzy po Wszystkich Świętych oraz uczczenie ich pamięci z okazji 11 Listopada Święta Niepodległości.

Wspólnie wędrowaliśmy alejkami cmentarza i odwiedzaliśmy mogiły poległych żołnierzy oraz pomniki - miejsca pamięci powstań narodowych. Zatrzymywaliśmy się przy grobach mieszkańców miasta, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do jego świetności. Wszędzie zapalaliśmy światło pamięci.

Świąteczna paczka

Wkrótce będą mikołajki i Święta Bożego Narodzenia. Jak każdego roku, także w tym pragniemy zrobić niespodziankę potrzebującym. Nasz cel to przygotować kilka paczek dla rodzin w trudnej sytuacji, szczególne spośród uczniów naszej szkoły.

Zwróciliśmy się z prośbą do Rodziców naszych uczniów o pomoc w zbiórce produktów spożywczych i chemicznych. Już w listopadzie w klasach odbyło się losowanie produktów, a opiekunowie poszukiwali rodzin w potrzebie. Zbiórka trwała do końca listopada.

Kupujemy – wysyłamy - pomagamy

Od lat wspieramy różne fundacje, które przysyłają do naszej szkoły kalendarze, kartki świąteczne. Dochód z ich sprzedaży wspiera ich podopiecznych.

W tym roku uczniowie mogli zakupić kalendarzyki oraz kartki świąteczne fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych  „Pomóż i Ty”.

Rozpoczęliśmy również zbiórkę złotówek we współpracy z Salezjańskim Ośrodkiem Misyjnym uczestnicząc w programie „Adopcja na odległość”. W ten sposób nasza szkoła wspiera finansowo edukację dwóch uczniów w dalekiej Afryce. Raz w roku otrzymujemy list od naszych podopiecznych, gdzie opisują swoje codzienne życie, a szczególnie przebieg ich nauka.

Czytamy bajki najmłodszym kolegom

Od początku roku szkolnego grupa wolontariuszek odwiedza najmłodszych uczniów naszej szkoły, czyli klasę „0”. We współpracy ze szkolną biblioteką wybierają bajki, opowiadania, wiersze i historyjki. Teksty zależą od pory roku lub kalendarza zajęć najmłodszej grupy wiekowej.

Wolontariuszki chętnie przeznaczają czas dużej przerwy na spotkanie w klasie „0” by poczytać ale też pobawić się z najmłodszymi uczniami.