Grudzień 2022

„PACZUSZKA DLA MALUSZKA”

W dniach od 27 listopada do 22 grudnia 2022 r. nasi wolontariusze przeprowadzili zbiórkę darów w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Odbyła się ona w Bazylice oraz w Sanktuarium Ojców Karmelitów.

Głównym organizatorem akcji jest Fundacja Małych Stópek. Część zebranych artykułów została przekazana dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach prowadzonego przez s. Nazaretanki.

Pozostałe rzeczy zostaną przekazane do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kijowie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy otworzyli swoje wrażliwe serca włączając się w akcję. Jesteśmy wdzięczni i szczęśliwi, że możemy uczestniczyć w przekazywaniu dobra.

Świąteczne paczki

Przed Świętami Bożego Narodzenia, dzięki wsparciu i ofiarności rodziców naszych uczniów mogliśmy pomóc kilku rodzinom. W ramach akcji „Świąteczna paczka”, przyniesione przez uczniów produkty, zostały posegregowane i zapakowane. Grupa wolontariuszy zadbała też o piękny wygląd paczek.

Darczyńcy okazywali wielkie wzruszenie za pomoc i serdeczne podziękowania.

Bardzo dziękujemy rodzicom naszych uczniów, dzięki którym powstały świąteczne paczki.

Spotkania wolontariuszy ze wspólnotą  Rafałki

W grudniu wolontariusze dwa razy towarzyszyli wspólnocie osób niepełnosprawnych „Rafałki”.                     3 grudnia 2022 r. udali się do podopiecznych s. Nazaretanek. Wspólnota przygotowała przedstawienie kukiełkowe, które zaprezentowała w domu sióstr. Potem odbyło się bardzo miłe spotkanie z pensjonariuszkami.

Dwa tygodnie później, 17 grudnia podczas spotkania wspólnoty miała miejsce wizyta świętego Mikołaja. Wolontariusze pomagali św. Mikołajowi w obdarowywaniu członków wspólnoty, za co sami zostali nagrodzeni. Był to bardzo radosny czas.

Niespodzianki dla pensjonariuszy DPS ul. Parkowa

Czas Świąt Bożego Narodzenia to ciepło rodzinnych spotkań. Nasi znajomi z DPS to często osoby samotne. Wiemy, że nie wypełnimy tej pustki. Aby zapewnić pensjonariuszy o naszej pamięci wykonaliśmy dla nich  kartki świąteczne, także metodą orgiami. Pomogli nam w tym rodzice. Do życzeń świąteczno-noworocznych dołączyliśmy słodką niespodziankę i zawieszkę na choinkę.

Przedstawiciele wolontariuszy przekazali zapakowane prezenty pensjonariuszom na ul. Parkową. Życzymy im dużo zdrowia i pogody ducha.