Marzec 2023

Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

W ramach współpracy ze Świetlicą dla Dzieci im. Jana Pawła II prowadzoną przez Siostry Nazaretanki, wolontariusze naszej szkoły przeprowadzili 1 marca 2023r. warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej.
            Podopieczni świetlicy mieli możliwość zdobycia wiedzy, jak prawidłowo reagować i wezwać pomoc w przypadku zagrożenia zdrowia i życia poszkodowanego. Podczas zajęć nie zabrakło ćwiczeń praktycznych. Każdy mógł nabyć umiejętności udzielania pierwszej pomocy w przypadku złamania, krwotoku i omdlenia oraz wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem fantoma.

Świąteczne niespodzianki dla pensjonariuszy DPS

Działania wolontariatu w marcu skupiły się wokół przygotowań do Świat Wielkanocnych.  Projekt ten wymagał zaangażowania wielu osób.

Jedna grupa spotkała się aby wspólnie z rodzicami wykonać kartki świąteczne metodą orgiami. Zajęcia były czasochłonne ale efekt - wspaniały. Kartki były bardzo wesołe i kolorowe.

Kolejna grupa zajęła się pisaniem życzeń, bilecików i pakowaniem kartek razem ze słodką jajeczną niespodzianką.

Otrzymaliśmy zgodę na spotkanie z mieszkańcami DPS. Dlatego dwie wolontariuszki przygotowały wiersze oraz zagadki o tematyce świątecznej.

Wreszcie nadszedł dzień spotkania z pensjonariuszami. Wizytę uświetnił występ uczniów klasy drugiej. Dzieci zaprezentowały bajkę „Czerwony Kapturek”.

Po przedstawieniu, nastąpił czas wprowadzenia nastroju zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Były wiersze i piosenki. Wolontariusze przeprowadzili quiz z nagrodami o tematyce świątecznej, wręczyli przygotowane w szkole wcześniej niespodzianki i złożyli starszym mieszkańcom DPS życzenia zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych.

Kiermasz dla p. Oli

W dniach 27 – 30 marca 2023 r. na terenie naszej szkoły wolontariat zorganizował kiermasz. Pragnęliśmy pomóc p. Oli, mamie naszych kolegów ze szkoły. Pani Ola bardzo poważnie choruje, a jej leczenie jest kosztowne.

Poprosiliśmy rodziców i nauczycieli o upieczenie ciast i babeczek. Przez trzy dni w holu szkoły sprzedawaliśmy słodkie, świeże wypieki. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem, a pomysłowość wykonania ciast i babeczek zachęcała do spróbowania. Wszystkie wypieki były cudownie smaczne.

Zebraną kwotę wysłaliśmy na konto fundacji wspierającej leczenie pani Oli. Bardzo wzruszył nas ciepły, pełen wdzięczności za pomoc, list od p. Oli i jej rodziny.

Pani Oli życzymy dużo zdrowia.