Styczeń 2022

,,Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje.”

,,Odkręcamy się na dobro” i … zbieramy zakrętki, by pomóc w rehabilitacji Ani

Już od wielu lat uczniowie naszej szkoły, wspólnie z wolontariuszami, zbierają plastikowe zakrętki, które są przekazywane rodzicom cierpiącej na porażenie mózgowe Ani. Dochód ze sprzedaży nakrętek jest przeznaczany na rehabilitację dziewczynki. W ramach projektu staramy się kontynuować i propagować tę akcję w środowisku lokalnym.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY CAŁY CZAS WSPIERAJĄ NASZĄ AKCJĘ!!!

GROSIKI ZBIERAMY i tym, co w potrzebie chętnie pomagamy

Co roku, z inicjatywy Towarzystwa Nasz Dom, odbywa się w szkołach wielka zbiórka monet pod nazwą ,,GÓRA GROSZA”. Celem, na który zbierane są te  drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoja rodziną- w Domach Dziecka czy rodzinach zastępczych. W tym roku już po raz 22 została przeprowadzona ta akcja, do której również, jak corocznie, włączyła się również nasza szkoła, a w szczególny sposób wolontariusze. W klasach trwały zabawne ,,rywalizacje”, np.: Kto pierwszy wypełni skarbonkę? Kogo skarbonka- dziewcząt czy chłopców- wypełni się szybciej? Udało się nam zebrać ponad 60 skarbonek z grosikami! Wolontariusze, już w czasie ferii, przeliczą pieniążki i przy najbliższym spotkaniu przekażemy informację o zebranej kwocie.

Dziękujemy za ofiarność!!!

Z serca płynące życzenia dla podopiecznych DPS-u

Wśród podopiecznych DPS-u przy ul. Parkowej w Wadowicach są Babcie i Dziadkowie.    Z powodu pandemii w tym roku nie mogliśmy  Ich odwiedzić z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pamiętaliśmy o Nich jednak, a opiekunki Szkolnego Wolontariatu przekazały życzenia           i poinformowały Panią Dyrektor DPS-u o ,,Muzycznej laurce” przygotowanej przez uczniów klas młodszych naszej szkoły dla Babć i Dziadków, a którą  Seniorzy mogą obejrzeć online.