Kwiecień 2022

Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć:

,, Dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego człowieka.”

Wielkanocne kartki dla mieszkańców DPS-u

W piątkowe popołudnie uczniowie klasy 8 c wspólnie z Panią Martą i Panią Magdą- Mamami wolontariuszek- i opiekunką wolontariatu spotkali się po lekcjach, aby przygotować wielkanocne kartki z życzeniami dla podopiecznych DPS- u przy ulicy Parkowej w Wadowicach. Przy pracy radości było mnóstwo, a wolontariusze po raz kolejne udowodnili, że prace manualne i sztuka origami nie są im obce. Wielkanocne karteczki z życzeniami i symboliczny wielkanocnymi jajeczkami zostaną przekazane podopiecznym Domu Pomocy Społecznej.

Dziękujemy za pomoc Pani Marcie i Pani Magdalenie!

Mały Mikołaj potrzebuje pomocy

Po raz kolejny uczniowie Naszej szkoły oraz wolontariusze nie pozostali obojętni na cierpienie i potrzeby oczekujących pomocy. Tym razem zbieraliśmy nakrętki i zużyte baterie dla małego Mikołaja. Pomoc jest niezbędna w leczeniu chłopca. Zebrane środki przekazaliśmy na wskazany adres.

Dziękujemy Wszystkim za udział w akcji pomocy dla Mikołaja!

Przedświąteczna wizyta w Domu Pomocy Społecznej

Chętni wolontariusze kilka dni przed Świętami Wielkanocnymi przygotowali paczuszki z wielkanocnymi prezentami i wykonanymi kartkami świątecznymi dla każdego mieszkańca DPS- u. Jakaż była radość i wdzięczność mieszkańców, gdy wolontariusze naszej szkoły,12.04.22 r., wspólnie z opiekunem odwiedzili Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Parkowej w Wadowicach. Młodzież spotkała się z serdecznym przyjęciem przez dyrekcję i mieszkańców Domu Pomocy.

Wspólnie spędzone chwilę i złożone życzenia wielkanocne wniosły wiele radości w serca obdarowanych i obdarowujących.

W wielkanocnym nastroju

Związku z sytuacją pandemiczną nie mogliśmy zaprosić mieszkańców DPS- u na nasz wielkanocny apel ani sami nie mogliśmy w większej grupie odwiedzić podopiecznych domu, dlatego też przesłaliśmy Im link do naszego apelu. Mamy nadzieję, że Wielkanoc upłynie wszystkim mieszkańcom DPS- u w zdrowiu i miłym, świątecznym nastroju. Tego Im życzymy z całego serca!

Zbiórka groszy dla Mikołaja

Nadal nasi wolontariusze i uczniowie szkoły pamiętają o małym, chorym Mikołaju, który ciągle wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji. Wcześniej zbieraliśmy dla niego nakrętki i zużyte baterie,
a teraz udało nam się zebrać aż 15 kg grosików, które zostały wpłacone na konto chłopca. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję.

Wspólnota ,, Rafałki” wciąż nam bliska

W tym miesiącu nasi wolontariusze, wspólnie z opiekunką- panią Małgosią- dwukrotnie spotykali się z Rafałkami: 9 kwietnia i 30 kwietnia. Jak zawsze wolontariusze starają się przygotować małe niespodzianki dla Podopiecznych Wspólnoty. Tym razem były to upominki związane z Wielkanocą. Spotkania upłynęły

Pomagamy dzieciom z Ukrainy odnaleźć się w naszej szkole

W Szkole Podstawowej numer 4 zostały utworzone 2 oddziały przygotowawcze dla uczniów z Ukrainy, którzy musieli opuścić swoją ojczyznę z powodu działań wojennych. Do pierwszego oddziału należą uczniowie klas 1 -3, zaś do drugiego- uczniowie klas 4 – 7. Dzieciom trudno jest się odnaleźć w  nowej rzeczywistości, dlatego nasi wolontariusze starają się pomagać młodym Ukraińcom poruszać się po naszej szkole, między innymi przygotowaliśmy, wspólnie z nauczycielami, napisy w języku ukraińskim w  różnych miejscach, aby łatwiej było dzieciom trafić w wybrane miejsce w szkole.

Projekt ,,Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”

Już od wielu lat Nasza szkoła bierze bardzo aktywny udział w wyżej wspomnianym projekcie. Kwiecień to ten miesiąc, kiedy wolontariusze
i opiekunowie muszą przygotować sprawozdanie z działań podjętych
w ramach projektu. Nie inaczej było i w tym roku. Skala naszych działań była bardzo szeroka! O wszystkim, ze szczegółami, napisaliśmy
w naszym sprawozdaniu, które zostało przekazane do Delegatury
w Wadowicach. Z niecierpliwością czekamy na informacje o dalszym przebiegu projektu!

Nasz mały sukces- jesteśmy w II etapie projektu

,,Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”!!!

Z radością informujemy, że Szkolny Wolontariat działający przy Szkole Podstawowej numer 4 w  Wadowicach, znalazł się
w gronie małopolskich szkół, które przeszły do II etapu projektu ,,Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”.

Gratulujemy Wolontariuszom oraz Ich opiekunom, którzy od początku roku szkolnego pracowali na ten sukces!