Od 1965 roku ..
.
"My tworzymy szkołę
szkoła tworzy nas!"
Spotkanie wolontariuszy z Panią Dyrektor
W poniedziałek 2 czerwca 2026 roku odbyło się spotkanie wolontariuszy z Panią Dyrektor, podczas którego podsumowano tegoroczną działalność wolontariacką oraz podziękowano uczniom za ich zaangażowanie i bezinteresowną pomoc na rzecz innych.
Pani Dyrektor wyraziła uznanie dla pracy wolontariuszy, podkreślając ich wrażliwość, odpowiedzialność oraz gotowość do niesienia pomocy potrzebującym. Podziękowała wszystkim za aktywną działalność i wkład w życie szkoły oraz lokalnej społeczności. Uczniowie klas ósmych otrzymali także zaświadczenia potwierdzające ich wieloletnią pracę.
Z wielką radością informujemy, że nasza uczennica Marta Jędrzejowska uzyskała tytuł finalistki Małopolskiego Konkursu Biblijnego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Uczeń klasy 2 b Leon Kordel został laureatem konkursu plastycznego "Portret rodzinny - nasza własna bajka" organizowanego przez wojewodę małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara. Spośród blisko tysiąca zgłoszeń konkursowych praca Leona zajęła III miejsce. Nagroda została wręczona na uroczystej gali finałowej w Pałacu Sztuki - Gmachu Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.
Serdecznie gratulujemy !
W dniach 18 i 19 czerwca klasy 8b i 8c miały przyjemność obejrzeć wystawę „Z Wadowic w stronę Hellady” zorganizowaną pod patronatem honorowym Ambasady Grecji, a mieszczącą się w naszym Muzeum Miejskim. Poświęcona jest ona postaci nietuzinkowej- profesorowi Kazimierzowi Bulasowi, wybitnemu archeologowi, wielbicielowi kultury greckiej, językoznawcy oraz poliglocie w jednej osobie. To z urodzenia Wadowiczanin, dla którego drugą ojczyzną była Hellada. Odwiedzający wystawę mają wyjątkową okazję poznać fakty z życia tej postaci, co przytrafiło się i naszym ósmoklasistom. Ponadto na wystawie nasi uczniowie podziwiali m.in. unikatowe starożytne naczynia ceramiczne.
11 czerwca 2026r. uczniowie kl. 7b wybrali się na wycieczkę do Radia Kraków, by poznać tajniki pracy w radiu. Mieli przyjemność mieć za przewodnika, prezentera i dziennikarza, Roberta Konatowicza. Zgodnie z tradycja radiową zrobili wspólne zdjęcie na ściance.
Kolejny punkt programu to Muzeum figur woskowych. Uczniowie porównywali oryginały do kopii znanych postaci. Na Rynku Głównym podziwiali barwny pochód z okazji Dnia Lajkonika.
Wycieczkę zakończyli w Podziemiach Krakowa. Przenieśli się 5 metrów w głąb ziemią, żeby poznać średniowieczny Kraków.
Uczniowie klas ósmych uczestniczyli w spotkaniu z Burmistrzem Wadowic Bartoszem Kalińskim, które odbyło się w sali obrad Urzędu Miejskiego w Wadowicach. W trakcie wizyty młodzież miała możliwość zapoznania się z najważniejszymi inwestycjami realizowanymi na terenie miasta oraz zadaniami wykonywanymi przez samorząd lokalny.
Uczniowie zwiedzili również salę ślubów i poznali strukturę organizacyjną Urzędu Miejskiego, odwiedzając wybrane wydziały administracyjne. Spotkanie było cenną lekcją wiedzy o funkcjonowaniu samorządu terytorialnego oraz okazją do lepszego poznania pracy władz lokalnych i instytucji miejskich.