Nawigacja

  • Wycieczka do fabryki baniek

    Na przełomie listopada i grudnia uczniowie sześciu klas z naszej szkoły: 2a, 2b, 3a, 3b, 4a, 4b uczestniczyli w fantastycznej wycieczce do fabryki baniek w Wieliczce. Każdy uczestnik  wykonał własną bombkę i  poznał proces jej powstawania. W trakcie suszenia i pakowania dziecięcych wytworów, plac zabaw rozbrzmiewał śmiechem i radością.

    Dziękujemy MAMIE – PANI MAŁGOSI za inicjatywę, dzięki której odbyły się wycieczki, a piękne bańki będą ozdobą wielu choinek w naszych domach. 

  • Wycieczka - Apilandia

    W dniu 5 grudnia klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa Apilandia w Kleczy Dolnej. Dzieci nie tylko zwiedzały podziemne muzeum, ale także brały udział w warsztatach bożonarodzeniowych. Wykonywały ozdoby choinkowe oraz świecę z wosku pszczelego. Największą atrakcją było spotkanie z Mikołajem oraz zabawy prowadzone przez Elfów. Na koniec dzieci kosztowały "Miodowego Koła Fortuny". 

  • Szkolne Mikołajki

    6 grudnia to dzień,  na który wszyscy czekamy. Młodsi uczniowie od dwóch tygodni skrupulatnie odliczali dni na spotkanie ze św. Mikołajem. Starsi, organizowali niespodzianki w klasie. Wreszcie nadszedł, ten długo wyczekiwany poranek. Kto cierpliwie czekał, został nagrodzony.

    Od samego rana po szkolnych korytarzach i salach lekcyjnych wędrował św. Mikołaj otoczony grupą wesołych aniołów. W radosnej atmosferze, rozmawiał z uczniami i nauczycielami, rozdawał prezenty, a aniołowie częstowali cukierkami. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, aby zobaczyć jak grupa wolontariuszy wspólnie z Samorządem Szkolnym świętowali dzień św. Mikołaja.

  • Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa.

  • Nasi uczniowie wśród laureatów Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”!

    W tegorocznej, dziesiątej już edycji Dyktanda Niepodległościowego, tytuł laureata nie po raz pierwszy wywalczyli Oliwia Świerkosz z klasy 8b i jej klasowy kolega- Wojciech Pietraszewski. Poprzednio (3 lata temu) znaleźli się oni w gronie 12 najlepszych uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej, zaś w tym roku uplasowali się na 3. i 4. miejscu wśród 52 laureatów w swojej grupie wiekowej (klasy 7-8). Zostali wyłonieni z 7817 uczestników dyktanda z całej Polski  (w samej Małopolsce udział wzięły 3934 osoby).

    Gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!

  • Ach, co to był za wyjazd, czyli wspomnienia z Zielonej Szkoły w Rajczy

    Nie ma to jak Zielona Szkoła w uroczym zakątku Beskidów, w czasie złotej, polskiej jesieni. Przekonaliśmy się o tym my, uczniowie klas 5a i 6c, w dniach od 6 do 10 listopada 2022r.

    Było krótko acz intensywnie. Zaplanowano dla nas mnóstwo atrakcji. Spod naszych rąk wyszły nie tylko dzieła plastyczne, ale nawet smaczne produkty kulinarne. Tańczyliśmy na dyskotece, wędrowaliśmy po górskich szlakach, zwiedziliśmy minizoo,  inhalowaliśmy się w tężni solankowej, polewaliśmy ręce ciekłym azotem w ramach doświadczeń naukowych, wreszcie uczyliśmy się trochę. Odwiedziliśmy Istebną, Wisłę, Koniaków, Węgierską Górkę, Żywiec, Rycerkę Dolną, Jaworzynkę (tu znajduje się słynny Trójstyk, czyli miejsce, w którym spotykają się granice trzech państw- Czech, Słowacji i Polski).

    Wszędzie towarzyszyły nam wspaniałe, górskie widoki, słoneczna pogoda mimo początku listopada, smakowitości z zielono - szkolnej kuchni. Chcemy więcej takich wyjazdów!

  • WARSZTATY „SOLIDARNA KULTURA”

    W dniach 25 oraz 28 listopada 2022r. klasy 4-6 naszej szkoły uczestniczyły w warsztatach integrujących dla uczniów szkół podstawowych, do których uczęszczają dzieci z Ukrainy. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Solidarna Kultura” realizowanego ze środków Małopolskiej Tarczy Humanitarnej, a przygotowanych przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

            Główny cel warsztatów to budowanie jedności i poczucia wspólnoty między narodami polskim i ukraińskim w tym trudnym czasie wojny, jaka dotknęła naszych Sąsiadów. Polscy uczniowie mogli poznać tradycje i zwyczaje ukraińskie, zaś dzieci z Ukrainy – polskie, a dzięki temu odkryć to, co łączy nasze kultury. Uczestnicy warsztatów uświadomili sobie jak istotną rolę pełnią symbole narodowe, mieli również okazję odkryć kulturowe bogactwo różnych regionów Polski i Ukrainy.

  • Dyskoteka andrzejkowa

  • Święto Pluszowego Misia

                    We piątek 25.11.2022r po raz kolejny obchodziliśmy  w naszej szkole Święto Pluszowego Misia.  Wszystkie dzieci w tym dniu przyszły ze swoim ulubionym pluszakiem.  W tym roku miś uczył  nas jak być dobrym - " Jestem miś, dobry jestem nie od dziś". W tym dniu nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu pt. "Mój pluszowy miś". Chętnych do wzięcia udziału w konkursie było wielu, czego dowodem jest piękna wystawa, którą nadal możemy podziwiać na korytarzu I piętra. Po spotkaniu z misiem uczniowie klas 0-3 wzięli udział w zabawie andrzejkowej prowadzaną przez uczniów z klasy 8.

    Wyniki konkursu "Mój pluszowy miś"

    Klasy 0-1

    I miejsce – Dominik Gawryła kl.1b

    II miejsce – Andrzej Nowotnik kl.1a

    III miejsce – Jakub Stopa „0”

     

    Klasy 2-3

    I miejsce – Marlena Prochownik kl. 3a

    II miejsce –Kacper Kamiński kl. 3b

    III miejsce – Franciszek Wojas kl.2b

    Gratulujemy!

  • Dzień Kolejarza

    25 listopada obchodzimy Dzień Kolejarza. Z tej też okazji w naszej szkole odbyło się spotkanie z maszynistą, panem Mateuszem Zielińskim. Uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w ciekawych warsztatach, dzięki którym zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa na torach i przejazdach. Poznali mądre rady Nosorożca Rogatka oraz Ambasadorki bezpieczeństwa. W trakcie zajęć miedzy innymi rozwiązywali krzyżówki, grali w memory. Największą jednak atrakcją była kolejka i to, że każdy uczeń mógł zostać „maszynistą” lub dyżurnym ruchu.

  • Zebrania Wychowawców klas z Rodzicami

    Szanowni Rodzice/ Opiekunowie prawni

    Uprzejmie informuję, że w dniu 24 listopada 2022r. odbędą się zebrania Wychowawców klas z Rodzicami  :

    -  godz. 15.30 -  klasy 1-3

    - godz. 16.30 -  klasy 4-8

    Serdecznie zapraszam na spotkania.

     

                                                                                                                                Elżbieta Kowalczyk

                                                                                                                                   Dyrektor szkoły

     

     

  • Szkolny konkurs dla klas 0 -3 „Specjalizacje lekarskie”

    Pod koniec października 2022 r. ogłoszono szkolny konkurs pt. „Specjalizacje lekarskie”.

    Jest to kolejny etap obchodów „Roku Edmunda Wojtyły”, który realizujemy w naszej grupie wiekowej.

    Zadaniem uczestnika konkursu było opracowanie i wykonanie książki tematycznej w formie lapbooka , w której zaprezentowano jedną specjalizację lekarską z licznymi ciekawostkami na temat danej specjalności oraz dobrymi radami dotyczącymi dbałości o zdrowie.

     

    Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, kopertach i na karteczkach.

    Na konkurs napłynęło wiele, bardzo ciekawych lapbooków, dlatego komisja  konkursowa nagrodziła wielu uczniów i  przyznała miejsca w czterech kategoriach: klasy 0, klasy 1, klasy 2, klasy 3.

    Wykonane lapbooki zaprezentowano na specjalnej wystawie na szkolnych korytarzach. Uczniowie naszej szkoły byli bardzo zainteresowani informacjami zawartymi w pracach konkursowych. Chętnie i licznie oglądali, czytali i rozwiązywali zagadki związane z pracą różnych specjalizacji lekarskich.

    19 listopada 2022 r wręczono dzieciom nagrody i dyplomy. Drobnymi upominkami nagrodzono także pozostałych uczniów, którzy brali udział w konkursie.

    Oto lista nagrodzonych uczniów:

    KLASA „0”

    I MIEJSCE –  Jakub Stopa

    II MIEJSCE - Kacper Kołosień

    III MIEJSCE – Kahaniuk Maksym

    KLASA   1

    I MIEJSCE – Natalia Byrska  1a,   Igor Mocniak 1b           

    II MIEJSCE – Daniel Łazanowski 1b

    III MIEJSCE – Maja Ćwiartka 1b

    Wyróżnienie- Kuba Sabuda  1a

    KLASA   2

    I MIEJSCE – Kinga Kociołek 2a

    II MIEJSCE – Kornelia Glanowska 2b,   Adam Jędrocha 2a

    III MIEJSCE –  Zuzanna Baron  2a

    Wyróżnienie- Jakub Wcisło  2b

     

    KLASA   3

    I MIEJSCE – Bartłomiej Gleń  3b

    II MIEJSCE – Adela Zając  3b

    III MIEJSCE -  Wojciech Jędrocha   3a

    Wyróżnienie – Iwo Wolanin  3a

    Gratulujemy  :  )

  • Warsztaty o niepodległości

    Muzeum Miejskie w Wadowicach już po raz kolejny zaprosiło nas na warsztaty. Tym razem było to spotkanie poświęcone Polsce, jej historii i tematyce odzyskania niepodległości w 1918 roku. Nasi uczniowie wykonali okolicznościowe kotyliony i obejrzeli ciekawą wystawę zatytułowaną “Cichociemni i ich następcy”. Wśród ciekawych eksponatów znalazły się prototypy mundurów, radiostacje, naszywki i oznaki.

  • Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

    14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Z tej okazji uczniowie z naszej szkoły przez cały tydzień omawiali tę tematykę. W czasie lekcji odbyły się spotkania z panią pielęgniarką, która opowiadała o cukrzycy oraz o badaniu poziomu cukru we krwi. Uczniowie tworzyli: piramidę zdrowia, ilustracje, plakaty, krzyżówki. Oglądali: prezentacje, filmy oraz bajki o zdrowiu. Pokonali szkolną „ścieżkę zdrowia” i przygotowali zdrowe przekąski warzywno- owocowe.

  • ZADUMA NAD GROBAMI TYCH, KTÓRZY TWORZYLI HISTORIĘ

    11 listopada 2022 roku grupa wolontariuszy  wraz z opiekunami po raz kolejny udała się na cmentarz przy Alei Matki Bożej Fatimskiej w Wadowicach, aby zapalić znicze, pomodlić się i oddać cześć tym, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny. Jest ważne, aby w tym szczególnym dniu, w kolejną rocznicę   odzyskania przez Polskę niepodległości,  pamiętać o tych, dla których Ojczyzna była najważniejsza, nawet od  życia.

    Wędrując po cmentarzu, uczniowie poznawali historię mieszkańców Wadowic, która była związana z dziejami naszego kraju: z powstaniem listopadowym, styczniowym oraz  I i II wojną światową.

    Będąc na parafialnym cmentarzu wolontariusze nie zapomnieli o modlitwie i o zapaleniu zniczy na grobach nauczycieli uczących w naszej szkole, zmarłych uczniach, księżach i siostrach zakonnych  pracujących w  wadowickiej parafii, jak również o założycielce grupy „Rafałki” – Pani Basi Kmita.

    Opiekunki dziękują obecnym w tym dniu  wolontariuszom za obecność oraz właściwą postawę na cmentarzu.

  • 11 listopada

    11 listopada 2022r. Poczet Sztandarowy wraz z opiekunami wziął udział w obchodach 104. rocznicy Odzyskania  przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Św. Piotra Apostoła. Następnie odbył się wspólny przemarsz pod Pomnik Żołnierzy 12. Pułku Piechoty, gdzie złożyliśmy kwiaty i oddaliśmy hołd poległym za Ojczyznę.

  • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości.

    Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

    Uroczysty apel z tej okazji odbył się w naszej szkole 10 listopada o godz. 10.00. Uczniowie klas IV, VII i VIII przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Występ wprowadził wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli nasza Ojczyzna powróciła na mapę Europy.

  • „Pamiętamy o zmarłych”

    W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły z edukacji wczesnoszkolnej pod opieką wychowawców odwiedzali miejsca spoczynku bliskich nam zmarłych.

    Podczas pobytu na cmentarzu uczniowie mogli w ciszy i zadumie posłuchać opowieści na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza i tym samym oddać hołd poległym, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny. Wychowankowie przypomnieli sobie także, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

  • Szkolny konkurs SKO

    W październiku  SKO ogłosiło konkurs techniczny na wykonanie portfelika.

    W pracy należało wykorzystać surowce wtórne.

    Do konkursu zaproszono uczniów klas  1 – 4.

    Spośród przygotowanych prac, komisja wybrała najciekawsze.

    Listę nagrodzonych uczniów wraz z ich pracami zaprezentowano na gazetce szkolnej.

    W czasie spotkania na szkolnym korytarzu wręczono uczniom dyplomy oraz kolorowe  nagrody.

  • Z wizytą na Olimpie

    2 i 4 listopada uczniowie klasy Va i Vb w ramach projektu „przenieśli się” do starożytnej Grecji, na górę Olimp. Wstępem była wcześniejsza lekcja historii, na której dzieci poznały dawne wierzenia Greków oraz sylwetki wybranych bogów. Uczniowie zaprezentowali postaci  Zeusa, Ateny, Afrodyty, Hermesa, Aresa , Hadesa , Posejdona, Apolla, Hery, Hefajstosa  omawiając ważne zadania tych nieśmiertelnych istot. Przebrani  w charakterystyczne dla odgrywanych postaci stroje, z atrybutami w dłoni, w ciekawy sposób opowiadali  o pochodzeniu i przygodach wybranych bogów.

    Piątoklasiści biorący udział w projekcie, wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością. Wszystkich uczestników zabawy nauczycielka historii nagrodziła piątkami i szóstkami .

    Było bardzo zabawnie i pouczająco.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego
    ul. Słowackiego 2
    34-100 Wadowice
  • tel/fax. sekretariat 33 82 331 62
    tel. kadry/księgowa 33 82 334 65

Galeria zdjęć