Nawigacja

  • Konkurs Matematyczny "Krakowska Matematyka 2020/21"

    W dniu 19.05.2021 w naszej szkole odbył się etap szkolny Konkursu Matematycznego  Krakowska Matematyka 2020/21. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki, rozwijanie zainteresowań oraz możliwość wykazania się umiejętnościami matematycznymi uczniów. Ze względu na temat przewodni zadania były związane z setną rocznicą urodzin Stanisława Lema oraz innymi rocznicami związanymi z Krakowem. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV, V i VI szkół podstawowych. Z niecierpliwością  czekamy na wyniki.

  • Gminny Konkurs Ekologiczny

    WYNIKI

    Gminnego Konkursu Ekologicznego dla klas młodszych

    W marcu 2021 r. nasza Szkoła Podstawowa nr 4, ogłosiła i zaprosiła uczniów klas drugich i trzecich z Gminy Wadowice do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym.

    Z powodu pandemii i ograniczeń sanitarnych, konkurs miał tylko dwa etapy.

    Pierwszy, szkolny, polegał na wyłonieniu dwóch uczestników.

    Etap drugi, międzyszkolny, obejmował dwa zadania.

    Uczestnicy mieli wykonać lapbooka, którego głównym bohaterem było zwierzę zagrożone wyginięciem, wpisane do „Polskiej czerwonej księgi zwierząt”.

    Drugie zadanie to test wiedzy o ekologii oparty na literaturze książki „Ekologia i Środowisko Zielona Rewolucja” oraz dwóch filmach edukacyjnych.

    22 kwietnia 2021 r., w Dzień Ziemi, odbył się finał  Gminnego Konkursu Ekologicznego dla klas młodszych, czyli test online.

    Komisja konkursowa, wnikliwie przeglądała i oceniała dostarczone lapbooki.

    Po zsumowaniu punktów  za tę pracę i test, wyłoniono zwycięzców.

    Komisja przyznała także wyróżnienia.

     

    Miło nam ogłosić wyniki

    Gminnego Konkursu Ekologicznego dla klas młodszych

     

    I miejsce - Ludwik Książek   /SP nr 2 Chocznia/

    II miejsce -  Filip Panek/SP nr 2 Chocznia/

    III miejsce - Urszula Nikiel  /SP Klecza Dolna/

     

    Wyróżnienia

    Wiktoria Człowiek

    Kajetan Łukasik

    Kornel  Łukasik

    Karol Papiernik

    Bartosz Pietraszewski

    Filip  Skowron

     

    Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia prezentacji

    Organizatorzy

    https://view.genial.ly/6088435de8077b0d2f592c17/presentation-gminny-konkurs-ekologiczny

  • Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

    Zapraszamy do obejrzenia filmu

     

  • Majowe święta- dni, o których należy pamiętać

    Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. Będziemy je obchodzić w szczególny sposób – razem, a jednak osobno. Ale czy tak naprawdę wszyscy wiemy, dlaczego świętujemy? Warto przypomnieć sobie, skąd  wzięły się święta majowe. Dlaczego je świętujemy i komu je zawdzięczamy?

     1 MAJA

     1 maja – to Święto Pracy lub inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Rodowód tego święta sięga XIX wieku i jest naznaczony krwią i cierpieniem wielu osób. Święto zostało ustanowione w Paryżu w 1890 r. przez Kongres założycielski II Międzynarodówki. Wybrana data była wyrazem pamięci dla strajkujących robotników z Chicago, którzy w 1886 r. protestowali przeciwko niskim płacom oraz 12-godzinemu dniowi pracy. Manifestacja została brutalnie stłumiona przez policję, w wyniku czego życie straciło wiele osób.

     Pierwsze obchody tego święta odbyły się m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii i Francji. Początkowo nielegalne 1-majowe demonstracje zostały z czasem uznane w wielu krajach.

     W Polsce święto głównie kojarzone jest z poprzednim ustrojem. W czasach PRL był to bardzo uroczysty dzień, a uczestnictwo w obchodach było niemal obowiązkowe. Dzień  1 maja w Polsce został ustanowiony Świętem Pracy i dniem wolnym od pracy w  1950 roku.

     2 MAJA

     2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych, wprowadzone na mocy ustawy z dn. 20.11.2004 r. o godle, barwach i hymnie narodowym. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

     Warto wspomnieć, że 2 maja 1945 r. polscy żołnierze z I Dywizji Kościuszkowskiej, zdobywający Berlin, umieścili polską flagę na Kolumnie Zwycięstwa w Tiergarten oraz na Reichstagu w Berlinie.

    Dziś ochronę prawną symboli państwa gwarantuje Konstytucja.

     Pamiętajmy, aby na czas świąt majowych wywiesić flagę Polski i tym samym podkreślić naszą narodową tożsamość.

    3 MAJA

     3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 r. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie (po amerykańskiej z 1787 r.) konstytucja uchwalona przez tzw. Sejm Wielki, zwany także Sejmem Czteroletnim. Ustawa zasadnicza zniosła liberum veto, wprowadziła trójpodział władzy, ograniczyła rolę senatu. Zniosła wolną elekcję i wprowadziła dziedziczność tronu. Uznała chłopów za część narodu oraz zagwarantowała tolerancję religijną.

     Uchwalenie Konstytucji 3 Maja uważa się za jedno z najważniejszych i przełomowych wydarzeń w historii naszego państwa. Mimo późniejszych rozbiorów, dokument ten pomagał kolejnym pokoleniom podtrzymać dążenia do niepodległości.

     Dzień 3 Maja 1791 roku został uznany Świętem Konstytucji 3 Maja. Obchody tego święta były zakazane podczas rozbiorów, a ponownie jego obchodzenie zostało wznowione w II Rzeczypospolitej w kwietniu 1919 roku.

     Święto Konstytucji 3 Maja zostało zdelegalizowane przez hitlerowców i sowietów podczas okupacji Polski w czasie II wojny światowej, a po antykomunistycznych demonstracjach  w 1946 r. nie było obchodzone w Polsce, natomiast zastąpione obchodami Święta 1 Maja. W styczniu 1951r. Święto 3 Maja zostało oficjalnie zdelegalizowane przez władze komunistyczne. W roku 1981 ponownie władze świętowały uchwalenie majowej konstytucji. Do roku 1989 w tym dniu często dochodziło w Polsce do protestów i demonstracji antyrządowych i antykomunistycznych.

    Po zmianie ustroju, od kwietnia 1990 r. Święto Konstytucji 3 Maja należy do uroczyście obchodzonych polskich świąt.

     

  • „EKO-pojazdy”

    „EKO-pojazdy”

    Wyniki szkolnego konkursu ekologicznego „EKO-pojazdy”

    W kwietniu 2021 roku ogłoszono szkolny konkurs ekologiczny na wykonanie EKO-pojazdu.  Adresowany był do uczniów klas 0 – III. Zadaniem uczestnika było wykonanie pojazdu ( pływającego, latającego lub jeżdżącego)  z surowców wtórnych. Podstawowym elementem pracy była butelka plastikowa lub  pojemnik po płynach.

    Napłynęło bardzo dużo EKO-pojazdów.

    Pomysłowość i kreatywność uczniów zaskoczyła zarówno organizatorów jak i komisję oceniającą prace. 

    Nagrodzono więc bardzo wielu małych konstruktorów, którym serdecznie gratulujemy.

    I kategoria

    Adam Książek        IIIb

    Bartłomiej Gleń     Ib

    Jan Kłaput               Ia

    II kategoria

    Karol Pacanek         IIb 

    Patryk Rzycki          IIIa   

    Krystian Wołoch     Ib  

    Milena Brzeźniak    IIIc

    Elena Curzydło        IIIa

    Wojciech Jędrocha   Ia 

    Oliwia Foksińska      IIa 

    Aleksandra Paśnik   IIIb

    Gabriela Paśnik       Ia

    Wiktor Pacanek        IIIb

    Szymon Ślizowski     Ib   

    Kacper Kamiński       Ib

    Jagoda Szczurkowska  Ib 

    III kategoria

    Emilia Domasik   IIIa

    Filip Lach      Ia

    Wszystkie EKO-pojazdy  dostarczone do szkoły można oglądać w holu szkoły. Zapraszamy!!!

     

  • Dzień Ziemi

    Dzień Ziemi

    22 kwietnia świętujemy  Dzień Ziemi. Idea troski o naszą planetę łączy wszystkich ludzi. Warto przypomnieć początki tego święta. Jest ono również okazją do zatrzymania i zachwycenia się nad pięknem otaczającego nas Świata.

    Dzień_Ziemi_prezentacja

     

  • Gminny Konkurs Ekologiczny


    Gminny Konkurs Ekologiczny dla klas młodszych 

     

    Witajcie Drodzy Uczniowie ze Szkół w Gminie Wadowice. 

    Przed Wami test wiedzy z podanej literatury oraz filmów o tematyce ekologicznej. 

    Pamiętajcie, wszystkie pytania mają tylko jedną poprawną odpowiedź. Test rozwiązujecie  samodzielnie. Pamiętajcie, aby w trakcie odpowiadania na pytania nie opuszczać TESTPORTALU, gdyż system automatycznie odcina dostęp do testu. 

    Link będzie aktywny 22 kwietnia 2021 r. /czwartek/ od  11.30 do 12.15

    INDYWIDUALNY TEST KONKURSOWY  - link do testu 

    https://www.testportal.pl/test.html?t=8icMXCBwfXsH 

    Zgłoszony do konkursu uczestnik klika w link, wpisuje imię, nazwisko, nazwę szkoły, klasę,  a następnie rozwiązuje test wyboru, zgodnie z podaną instrukcją.

    Wyniki  testu oraz punkty zdobyte za wykonanie lapbooka  będą decydowały o ostatecznym wyniku konkursu każdego uczestnika. 

     

    Życzymy POWODZENIA

    Organizatorzy

     

  • "ZbieramyTo w szkole"

    "ZbieramyTo w szkole"

    W związku z Dniem Ziemi w szkole włączyliśmy się jako szkoła do udziału w projekcie „Zbieramto w szkole”. To cenna inicjatywa oparta na zasadzie „zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody”. Więcej informacji znajdą Państwo na stronach https://www.zbieramtowszkole.pl/ i http://zbieramto.pl/

    Akcja będzie prowadzona od 19 kwietnia do końca kwietnia 2021r. W holu- przy wejściu głównym do szkoły będą umieszczone opisane pudła gdzie będzie można wrzucać poszczególne przedmioty. Podczas akcji zbierane są surowce wtórne: złom srebrny i złoty ( rozerwane łańcuszki , pęknięte pierścionki, kolczyki), zagraniczna waluta i polskie grosze, telefony komórkowe i tablety, baterie, klocki lego, zegarki tarczowe )

    Za udział w programie uczniowie otrzymują nagrody.Akcję prowadzi Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa – Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów.

  • Wielkanoc 2021

  • POLUBIĆ JĘZYK OJCZYSTY

    POLUBIĆ JĘZYK OJCZYSTY

        Ogromną radość sprawiła nam wiadomość o tym, iż uczennica Naszej szkoły, Katarzyna Biernacka z klasy 8a, została laureatką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego.

       Kasia, start w konkursach z języka polskiego, rozpoczęła trzy lata temu, godnie reprezentując szkołę na szczeblu wojewódzkim. Warto wspomnieć, że Kasia dwa lata temu była laureatką etapu wojewódzkiego Dyktanda Niepodległościowego ,,Po polsku o historii”. W tym wyjątkowym roku szkolnym, kiedy wydawało się, że nie odbędzie się wiele konkursów z powodu pandemii, Kasia odniosła największy sukces- znalazła się w gronie najlepszych uczniów w województwie i udowodniła, iż język polski ,,nie taki straszny”.

        Katarzyna twierdzi, że nasz język ojczysty jest piękny, można go polubić, a czytanie książek to nie tylko przykry obowiązek, ale przede wszystkim możliwość przeżywania przygód z ich bohaterami.

    Kasi życzymy powodzenia w nauce- oby język ojczysty był dla Niej kluczem otwierającym drzwi do wielu sukcesów i pozwolił realizować marzenia.

     Gratulujemy również opiekunce Kasi- Pani Małgorzacie Knapczyk. 

  • Welt-Autismus-Tag

    Der internationale Welt-Autismus-Tag/

     Międzynarodowy Światowy Dzień Autyzmu

    Klasa 8a na języku niemieckim włączyła się w akcję obchodów Światowego Dnia Autyzmu, który odbywa się rokrocznie 2 kwietnia.

    Uczniowie wzięli udział w projekcie, polegającym na przygotowaniu w języku niemieckim plakatów/ grafik tematycznych, techniką dowolną. Klasa chętnie podjęła się zadania, a efekty można obejrzeć w galerii poniżej.

    Celem projektu było uwrażliwienie młodych ludzi na inne osoby, a także przypomnienie o tak ważnych cechach jak tolerancja, zrozumienie, czy brak uprzedzeń.

    VIELEN DANK!

  • KONKURS SKO

    SKO działające przy naszej szkole, końcem lutego 2021 r. ogłosiło konkurs plastyczno - techniczny  dla uczniów klas I-III pt.  Wzór logo na koszulce „Oszczędzam na...”

    Celem konkursu było

    • Zachęcanie uczniów do gromadzenia oszczędności.
    • Rozwijanie ich wyobraźni i kreatywności.
    • Doskonalenie umiejętności plastycznych i technicznych.

     Praca konkursowa polegała na wykonaniu projektu logo na marzenie, które się spełni dzięki zgromadzonym oszczędnościom na koncie SKO.

    Spośród wielu prac, które napłynęły do organizatorów do 19 marca 2021 r. wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach: klasy I, klasy II i klasy III.

    Klasy  pierwsze

    I miejsce – Bartłomiej Gleń 1 b

    II miejsce – Amelia Marciniak 1 b

    III miejsce – Natalia Huber 1 a

    Wyróżnienia –

    Laura Ciepły 1 a,  Szymon Sikora 1 b,  Adela Zając 1 b

    Klasy  drugie

    I miejsce – Dominika Ceremuga  2 b

    II miejsce – Filip Byrski 2 a

    III miejsce –Dawid Widlarz 2 b

    Wyróżnienie -  Oliwia Warmuz  2 b

    Klasy  trzecie

    I miejsce – Aleksandra Paśnik 3 b

    II miejsce – Emila Łypik 3 b

    III miejsce –Nadia  Witek  3 b

    Wyróżnienia – Magdalena Grzywa  3 b,  Marta Jędrzejowska 3 c

    Zwycięzcom gratulujemy!

    Nagrody i dyplomy zostaną wręczone po powrocie uczniów do szkoły.

  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    Światowy Dzień Świadomości Autyzmu święto obchodzone corocznie 2 kwietnia z inicjatywy Kataru w osobie Jej Wysokości Mozah, małżonki emira Hamada ibn Chalifa as-Sani, popartej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 18 grudnia 2007 (A/RES/62/139) i opublikowaną 21 stycznia 2008 roku.

    Obchody Dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Wizja i inicjatywy Jej Wysokości pomogły w realizacji praw dzieci niepełnosprawnych i ich społeczności, zarówno w państwach arabskich, jak i na całym świecie

     Polecam filmiki autyzm wprowadza zmysły i zachowania w błąd

    https://www.youtube.com/watch?v=vzr5VjpHHW4

    https://www.youtube.com/watch?v=AuB1lsHPAkw

    Warto także zobaczyć film Temple Gardin z 2020r oraz jej wykłady

    https://www.ted.com/talks/temple_grandin_the_world_needs_all_kinds_of_minds?language=pl

     

    Zapraszamy również do obejrzenia poniższych prezentacji

    Autyzm - pdf

    Autyzm.pptx

    Autyzm2 - pdf

    Autyzm-2.pptx

     

     

  • 21 marca

    21 marca dołącz i Ty do osób, które wspierają akcję #KolorowychSkarpetek dla dzieci chorych na zespół Downa. Ludzie z tą chorobą wciąż mają problem z akceptacją, zrozumieniem. Okaż swoje wsparcie!!!  To nic trudnego.  

    Chcesz dołączyć do klasy 3b? Prześlij zdjęcie Twoich ulubionych dwóch różnych skarpet  na adres:  sp4koloroweskarpetki@gmail.com   Zdjęcie zostanie zamieszczone na stronie internetowej szkoły, a na zwycięzców czekają nagrody!!! Czekamy na zdjęcia do 25 marca.

  • Konkurs recytatorski

    Z okazji obchodów Dnia Patrona naszej szkoły, 10 marca odbył się konkurs recytatorski dla dzieci z edukacji wczesnoszkolnej i oddziału "0". Uczniowie prezentowali wiersze poety, Władysława Broniewskiego, a rywalizacja stała na najwyższym poziomie. Nad organizacją i prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały: p. Izabela Skupień, p. Edyta Szukalska oraz p. Joanna Zielińska. Oceny umiejętności recytatorskich dzieci dokonało jury w składzie: p. Małgorzata Błasiak-Warchał, p. Agnieszka Dura i p. Ewa Stankowska. 

     

    Jury wytypowało laureatów w dwóch kategoriach:

    Klasy 1a, 1b, 0

    Krystian Wołoch    I miejsce

    Jagoda Szczurkowska   II miejsce

    Kacper Kozioł     III miejsce

    Zofia Sikora      Wyróżnienie

     

    Klasy 2a, 2b, 3a, 3b, 3c

    Bartosz Pietraszewski   I miejsce

    Oliwia Foksińska     II miejsce

    Wiktoria Kołosień   III miejsce

    Karol Papiernik  Wyróżnienie

    Emilia Łypik   Wyróżnienie

    Filip Byrski    Wyróżnienie

     

    Zwycięzcom gratulujemy!

  • Książki dla pierwszoklasistów

       Instytut Książki kontynuuje kampanię społeczną „Mała książka - wielki człowiek”. W związku z tym, uczniowie klas pierwszych naszej szkoły otrzymali w prezencie od wydawnictwa książkę pt. „Pierwsze abecadło”.  Książka ta jest antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które zostały napisane przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Jest to ogólnopolska akcja, która ma na celu zachęcić dzieci i rodziców do wspólnego czytania. W pakiecie, oprócz książki, dzieci dostały alfabet – wycinankę oraz poradnik dla rodzica.

       Uroczyste przekazanie książek pierwszakom odbyło się 3 marca, w „Dzień Pisarza”. Każdy uczeń, zanim otrzymał książkę, rozwiązywał zagadki związane z biblioteką i postaciami z bajek. Dodatkowe zadanie polegało na rozwiązaniu łamigłówek matematyczno – bibliotecznych.

       Szczegółowe informacje na temat akcji znajduje się na stronie: 
    https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,pierwsze-abecadlo-%E2%80%93-wyprawka-czytelnicza-dla-pierwszaka,5695.html 

     

  • Dzień Kobiet

    Niewiele jest kobiet, które nie lubią kwiatów. Uwielbiamy je dostawać - to najbardziej uniwersalny prezent, który pasuje do każdej okazji i zawsze sprawia radość. A w Dzień Kobiet cieszy szczególnie. Dlaczego? Kwiaty są jak kobiety - nie ma na świecie dwóch identycznych. Na pewno nie będzie dla was zaskoczeniem, że to jakie kwiaty wybieracie, wiele mówi na temat waszego charakteru.

    Spójrz na poniższe zdjęcie i wybierz kwiat, który podoba ci się najbardziej? Taki, który najchętniej chciałabyś dostać na Dzień Kobiet albo zasadzić w swoim ogródku. Twoja decyzja ujawni, jakim typem kobiety jesteś.

    kwiat_zabawa.jpg

    Jeżeli wybrałaś kwiat nr 1 na Dzień Kobiet

    Emanujesz kobiecością i wszędzie gdzie się pojawisz, zwracasz na siebie uwagę. Przyciągasz spojrzenia i często bywasz obiektem plotek. Mało kto potrafi przejść obok ciebie obojętnie. Mężczyźni cię podziwiają, a kobiety często zazdroszczą. Tymczasem ty w głębi duszy jesteś osobą pewną siebie, ale daleko ci do zarozumiałości. Nie zależy ci na pochwałach i nie boisz się krytyki. Znasz swoją wartość, masz niewielkie grono przyjaciół i robisz swoje bez oglądania się na resztę. Trudno zdobyć twoje zaufanie, ale dla najbliższych jesteś w stanie zrobić wszystko. Ale kiedy ktoś cię zawiedzie, bezpowrotnie zrywasz kontakt. Należysz do osób, które nie wybaczają i nie dają drugiej szansy.

    Jeżeli wybrałaś kwiat nr 2 na Dzień Kobiet

    Jesteś wyjątkowo romantyczna i delikatna. Ludzie określają cię jako słodką i uroczą. Budzisz sympatię zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Wszyscy chcą się z tobą zaprzyjaźnić i uwielbiają przebywać w twoim towarzystwie. Masz w sobie coś takiego, że każdy dobrze się przy tobie czuje. Jednak pod tą sympatyczną powłoką kryje się silna kobieta, która wie czego chce i uparcie do tego dąży. Sprytnie potrafisz wykorzystać swój urok, aby osiągnąć upragnione cele. Wydajesz się być niewinną istotką, ale w rzeczywistości twardy z ciebie przeciwnik.

    Jeżeli wybrałaś kwiat nr 3 na Dzień Kobiet

    Wyróżniasz się wieloma zaletami. Należysz do osób uczciwych, szczerych i skromnych. Potrafisz wspierać innych i bardzo dbasz o swoich przyjaciół i rodzinę. Wydajesz się wręcz idealną kandydatką na przyjaciółkę, żonę i matkę. Cenisz sobie wartości rodzinne. Rozkwitniesz przy kimś, kto otoczy cię opiekę i będzie potrafił o ciebie zadbać. Kobiety takie jak ty często przez całe życie pozostają wierne swojej pierwszej miłości, co jest bardzo piękne i romantyczne.

    Jeżeli wybrałaś kwiat nr 4 na Dzień Kobiet

    Masz w sobie ogromne pokłady pozytywnej energii. Zarażasz optymizmem, a twój śmiech potrafi rozbroić każdego i stopić nawet najbardziej zlodowaciałe serce. Masz miliard pomysłów na minutę i chętnie wcielasz je w życie. Ludzie określają cię jako szaloną i zakręconą. Faceci cię uwielbiają i vice versa. Często zakochują się w tobie, bo łączysz w sobie cechy wspaniałej kobiety i dobrego kumpla. Potrzebujesz dużo czasu, żeby wejść w związek. Rzadko decydujesz się z kimś być.

    Jeżeli wybrałaś kwiat nr 5 na Dzień Kobiet

    Jesteś piękną kobietą zarówno na zewnątrz jak i w środku. Dużą wagę przykładasz do swojego wyglądu, ale nie zaniedbujesz przy tym charakteru. O takich jak ty mówią "kobieta z klasą". Nigdy nie oceniasz innych ludzi, wszystkich traktujesz z należytym szacunkiem. Masz wyjątkową intuicję, która pozwala ci w kilka chwil rozszyfrować innych. Natura obdarzyła cię wyjątkową empatią, wyczuciem i szóstym zmysłem. Znajomi często traktują cię jak osobistego psychologa. Ufają ci i chętnie zwierzają się z problemów i przychodzą po radę. Masz też ogromne powodzenie wśród mężczyzn.

    Jeżeli wybrałaś kwiat nr 6 na Dzień Kobiet

    Należysz do kobiet pełnych sprzeczności. Bywasz chłodna i zdystansowana, ale masz w sobie również ogień. Jesteś zmienna i nieprzewidywalna. Ciężko cię zrozumieć i ujarzmić. Przyciągasz mężczyzn i fascynujesz ich swoją osobowością, ale również przerażasz. Kiedy komuś uda się zdobyć twoje serce, będziesz mu wierna do końca życia i skoczysz za nim w ogień.

  • ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY

    ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY - WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO

    Wladyslaw_Broniewski.pptx

  • Dzień Przytulania Bibliotekarzy

    Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy

     

    1 marca w naszej szkole „ Wielbiciele książek’’, uczniowie klasy 2a i 2b podziękowali Paniom Bibliotekarkom za wspaniały zbiór książek, promocję czytelnictwa, liczne konkursy, nagrody  oraz za uśmiech. Wręczyli oni bukiet tulipanów,  książeczki, których sami byli zarówno autorami jak i ilustratorami oraz wykonali piękne rysunki.

     

    Naszym Paniom Małgosi Brzeźniak i Małgosi Błasiak-Warchał  

    DZIĘKUJEMY!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego
    ul. Słowackiego 2
    34-100 Wadowice
  • tel/fax. sekretariat 33 82 331 62
    tel. kadry/księgowa 33 82 334 65

Galeria zdjęć