Nawigacja

  • Zajęcia z okazji Dnia Kolejarza

    Zajęcia z okazji Dnia Kolejarza

    25 listopada przypada Dzień Kolejarza. Z tej okazji w szkole odwiedzili nas maszyniści. Pan Mateusz i pan Jacek opowiedzieli uczniom klas drugich o trudnej i odpowiedzialnej pracy kolejarza. Dzieci obejrzały filmy, prezentacje oraz książki związane z koleją. Ciekawą formą spotkania było układanie puzzli z pociągami, składanie modeli lokomotyw oraz gra „Memory”.  Największą atrakcją okazało się sterowanie kolejką. Każdy chętnie ubierał czapkę maszynisty oraz dyżurnego ruchu i cierpliwie czekał na znak do odjazdu. Dzięki kartom pracy uczniowie mogli utrwalić wiadomości o pociągach oraz wielu zawodach zawiązanych z koleją. - GALERIA -

  • Andrzejki lubią także dzieci

    Andrzejki lubią także dzieci

    "Andrzejki" to ludowa tradycja związana z magią wróżb. Dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy, w imieniny Andrzeja przeniosły się w świat wróżb, marzeń i fantazji.Podczas zabaw było dużo śmiechu i radości. - GALERIA -

  • Konkurs na stroik lub kartkę świąteczną

    Konkurs na stroik lub kartkę świąteczną

    Opiekunowie Samorządu i Wolontariatu organizują konkurs na stroik lub kartkę świąteczną. Konkurs skierowany jest do uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-3 SP, 4-6 SP oraz 7 - 8 SP - III Gim. Szczegóły w REGULAMINIE KONKURSU

  • Szkolny przegląd piosenki i pieśni patriotycznej

    Szkolny przegląd piosenki i pieśni patriotycznej

    Stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę to okazja do uczczenia naszych bohaterów, refleksji i radosnego świętowania. Nie może w nim zabraknąć pieśni patriotycznych, które przez lata zajmowały ważne miejsce w historii, zagrzewając ducha i wzmacniając miłość do Ojczyzny.

    Ich przypomnieniu służył Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który odbył się w naszej szkole w czwartek, 22 listopada. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich klas, począwszy od czwartej do ósmej klasy szkoły podstawowej, aż po trzecie klasy gimnazjum. Wykonawcy zaprezentowali wylosowane wcześniej piosenki w oryginalnych aranżacjach. Występowali soliści, mniejsze i większe grupy wokalne, niekiedy całe klasy. Mieliśmy okazję posłuchać poważniejszych utworów, jak np. „Biała róża”, „Pierwsza Brygada”, „Rota”, jak i weselszego repertuaru - „Serce w plecaku” czy „Kocham Cię, Polsko!”. Uczniowie nie tylko pięknie śpiewali, ale akompaniowali z pomocą ukulele, akordeonu i fletu poprzecznego.

    - GALERIA - 

    Wyniki rywalizacji poznamy w późniejszym terminie.

  • Konkursy na świetlicy szkolnej

    Konkursy na świetlicy szkolnej

    Od połowy października do połowy listopada odbywały się konkursy matematyczne, których zadaniem było rozwijanie logicznego myślenia wśród uczniów klas 1-3. Największym powodzeniem cieszył się konkurs " Memory  czyli inaczej  Super Pamięć " oraz " Magiczna siódemka. Zdjęcia przedstawiają matematycznych " magików ". Gratulujemy

    - GALERIA -

  • Festiwal Piosenki Patriotycznej I-III

    Festiwal Piosenki Patriotycznej I-III

    13 listopada 2018 w naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki Patriotycznej klas 0 -3. Uroczystość ta upamiętniła 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

    Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej , ubrani w stroje galowe, z flagami i kotylionami zaprezentowali przygotowane piosenki i pieśni wojskowe oraz patriotyczne.

    W trakcie festiwalu dzieci poznały krótką historię każdej pieśni, wysłuchały kilku wierszy, rozwiązywały zagadki o Polsce. Uczniowie poznali sławnych Polaków, którzy tworzyli podczas zaborów.

    Uroczystości towarzyszyła wystawa prac plastycznych pt. „Godło Polski w oczach dziecka”. Ich autorów nagrodzono.

    Zwieńczeniem festiwalu było odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

    Pani dyrektor Elżbieta Kowalczyk wręczyła każdej klasie pamiątkowy dyplom udziału w festiwalu oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

    - GALERIA - 

  • 11 Listopada 100-lecie Niepodległości

    11 Listopada 100-lecie Niepodległości

    W niedzielę 11 listopada już przed południem rozpoczęły się w Wadowicach uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Po uroczystej mszy świętej wadowiczanie pomaszerowali pod pomnik 12 Pułku Piechoty. Również  i my włączyliśmy się w świętowanie, oddając hołd poległym żołnierzom. Nasi uczniowie zadbali o to, aby członek każdej delegacji otrzymał symboliczny kotylion. -GALERIA-

    Od godziny 16.00 grupa wokalistów z naszej szkoły wzięła udział w koncercie pieśni i tańców patriotycznych mającym miejsce w Wadowickim Centrum Kultury. Świetnie przygotowane występy zgromadziły tłum widzów. Nasi artyści zaprezentowali się wspaniale w dwóch utworach: „Cisza” oraz „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”.

     

  • 100-lecie w Naszej Szkole

    100-lecie w Naszej Szkole

    RADOSNA NIEPODLEGŁOŚĆ

    Czy możemy zapomnieć  o swoich historycznych korzeniach?  Z pewnością NIE !  Dowodem na to, że uczniowie naszej  „Czwórki” pamiętają o przeszłości,  była dzisiejsza uroczystość . Wszystko rozpoczęło się zbiorowym odśpiewaniem hymnu narodowego o godz.11.11. FILM Szkoła zadrżała w posadach, bowiem w tym ogólnopolskim przedsięwzięciu wzięło udział  ponad 650 osób. Później na sali gimnastycznej  obejrzeliśmy niespełna godzinny apel  ozdobiony patriotycznymi  piosenkami  i wierszami, tańcem  oraz prezentacją  w przepięknej scenografii. Nie zabrakło  historycznych ubiorów- gimnazjaliści wspaniale prezentowali się w wojskowych mundurach, młodsi uczniowie  pięknie wyglądali w krakowskich strojach.

    Młodzi artyści  spisali się na medal, za co zebrali gromkie, zasłużone brawa. Było radośnie, ale i refleksyjnie, z  zadumą i na wesoło- jak przystało na obchody setnych urodzin  Wolnej Polski. Pokazaliśmy, że patriotyzm żyje w nas.

    - GALERIA ZDJĘĆ - 

  • Kwiaty dla Niezwyciężonych

    Kwiaty dla Niezwyciężonych

    W dniach 29.10 – 06.11. na terenie szkoły odbyła się zbiórka białych i czerwonych kwiatów w ramach akcji „Pamięć o Niezwyciężonych”. Z zebranych kwiatów wolontariusze wykonali czterdzieści wiązanek, które zostały złożone na grobach żołnierzy zarówno na Cmentarzu Parafialnym jak i na Cmentarzu Wojennym.

    Wszystkim, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy. - Galeria zdjęć -

    Samorząd i Wolontariat SP 4

  • Dyktando Niepodległościowe

    VI_Dyktando Niepodległościowe

    11.2018r. w Krakowie odbył się finał wojewódzki VI Dyktanda Niepodległościowego ,,Po polsku o historii” i po raz szósty w finale byli reprezentanci naszej szkoły. W tym roku reprezentowali nas: Zosia Reciak z klasy 5c, Szymon Grzybowski z klasy 5b, Kasi Biernacka z klasy 6a oraz weteranka konkursu, trzykrotna laureatka- Aleksandra Trafiał z klasy III b gim.

    Treść dyktand była związana z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, a tytuły : ,,Narodowy kurhan pamięci” oraz ,,Jak marzenia o morzu przestały być mrzonką” nie przeraziły  piszących.

    Tegoroczne dyktando uczniowie pisali  w murach Szkoły Muzycznej I stopnia im. I.J. Paderewskiego w Krakowie. Uczestnicy dyktanda, po zmaganiach konkursowych, mieli możliwość uczestnictwa w koncercie muzycznym w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej. Koncertowy repertuar wypełniły znane utwory muzyczne polskich kompozytorów oraz muzyczne wersje polskich pieśni patriotycznych.

  • Kapsuła Czasu

    Do metalowej, zakopanej 120 cm pod ziemią skrzyneczki, trafiły wiadomości setki dzieci z klas 4-8 szkół podstawowych z czterech województw. Wszyscy są laureatami konkursu „Listy do przyszłości”, w ramach którego stworzyli teksty, adresowane do wyimaginowanych odbiorców, żyjących w 2118 roku. W zamyśle organizatorów konkurs miał być sposobem na uczczenie stulecia niepodległości, stanowiąc symboliczny łącznik między przyszłością, a przeszłością. Jedną z laureatek tego konkursu jest nasza uczennica Zofia Krupnik, której list znalazł się w zakopanej kapsule. Gratulujemy.

     

  • Zebrania z rodzicami

    Zebrania z rodzicami

    Klasy VII –VIII  Szkoły Podstawowej i III klasy  gimnazjalne  - 13.11.2018r. /wtorek/ -godz.1700

    Klasy   0-I-II-III-IVa,c,d -V-VI Szkoły Podstawowej 14.11.2018r. / środa / - godz.1700

    UWAGA:

    Klasa IV b –zebranie odbędzie się  w późniejszym terminie ustalonym z wychowawcą klasy

    Przydział sal - zebrania_13-14_sale.pdf

  • Noc Niepodległości

    WYJĄTKOWA NOC, WYJĄTKOWA OKAZJA

    W nocy z 26 na 27.10.2018r. z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę oraz w ramach realizacji projektu „Szkoła Młodych Patriotów’ odbyły się w naszej szkole zajęcia pod hasłem ,,NOC NIEPODLEGŁOŚCI”. Dla uczniów klas: 4b, 4c oraz 5a i 5c była to okazja, aby w nietypowy sposób, w ramach zabawy i nauki, uczcić tę wyjątkową rocznicę niepodległej Polski.

    Już o godzinie 19.00 w piątek, pełni radości, czwarto- i piątoklasiści zebrali się w wyznaczonych salach na nocne wyzwanie. Po powitaniu przez organizatorów rozpoczęły się zajęcia. Nie brakowało atrakcji przygotowanych przez nauczycieli naszej szkoły. Były, między innymi, zabawy matematyczne, rebusy, szarady i krzyżówki polonistyczne, pokaz doświadczeń fizycznych, kostka Rubika, zabawy i tańce przy muzyce. Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w przyspieszonym szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej. Jednak największą frajdę sprawiły uczestnikom ,,NOCY NIEPODLEGŁOŚCI” zajęcia prowadzone przez żołnierzy Jednostki Obrony Terytorialnej z Wadowic. Od żołnierzy uczniowie dowiedzieli się, co to jest puszka surwiwalowa,  jak radzić sobie w trudnych warunkach, uczestniczyli w pokazie umundurowania żołnierskiego i w przeglądzie broni. Klasy miały także możliwość uczestnictwa w musztrze wojskowej, w czasie której uczniowie wykazali się wyjątkowym zdyscyplinowaniem. Zwieńczeniem wszystkich zabaw, gier i ćwiczeń było stworzenie przez uczestników zajęć KODEKSU PATRIOTY. Powstałe prace, o bardzo patriotycznej wymowie, zostaną umieszczone w klasach. Po kolacji i wieczornej toalecie był czas na film, na dobranoc. Zajęcia zakończyły się po północy.

    Jesteście ciekawi, jak minęła ,,NOC NIEPODLEGŁOŚCI”?

    Bardzo szybko! Obejrzyjcie fotoreportaż!

    Rano, o godzinie 8.00 w sobotę, niektórzy uczniowie nie chcieli jeszcze wracać do domu.

    Tę wyjątkową noc, z tej wyjątkowej okazji udało się nam spędzić w sposób bardzo atrakcyjny. Oby więcej takich zajęć!

    - GALERIA ZDJĘĆ - 

  • 40 lat z Janem Pawłem II

    40 lat z Janem Pawłem II

    16 października to bardzo ważna data dla Polaków ale szczególnie dla Wadowic i jego mieszkańców. W tym roku mija 40 lat jak kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża. 27 lat był z nami jako Jan Paweł II. Nasze miasto pełne jest miejsc związanych z jego dzieciństwem i młodością. 

    Naszym zadaniem jest pielęgnować pamięć o Świętym z Wadowic. W tym roku przygotowaliśmy wystawę, konkurs plastyczny pt. „Jak Karol został Papieżem” oraz przedstawienie. Wystawę można oglądać na parterze szkoły.

    - GALERIA ZDJĘĆ - 

    Prace konkursowe są wystawione na korytarzu pierwszego piętra szkoły.

    Przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy 2 c obejrzeli uczniowie klas 0 –V naszej szkoły, rodzice oraz zaproszeni pensjonariusze DPS. Mali aktorzy przypomnieli nam wadowickie czasy Karola Wojtyły.

  • Dyskoteka Szkolna

    Dyskoteka Szkolna

    Dyskoteka "Jesienny miś".

    Zapraszamy na dyskotekę która odbędzie się 23.10.2018r. w godzinach:

    16.00-17.00 dla klas 0-3, 

    17.00 - 19.00 dla klas 4-8 i gimnazjum

  • Akcja makulatura

    Akcja makulatura

    ZBIERAMY MAKULATURĘ

    W DNIACH 22.10-24.10.2018r.

    W GODZ. OD 7.15 DO 13.00

    MIEJSCE ZBIÓRKI; PARTER

    MAKULATURĘ PROSIMY SOLIDNIE ZAPAKOWAĆ!

  • Kartki do Powstańców

    Kartki do Powstańców

    Nasza szkoła właczyła się w projekt BohaterON. W dniach 11-12.10.2018r. uczniowie klas piątych i ósmych pisali w ramach projektu listy do powstańców warszawskich.

    Pamięć o uczestnikach Powstania Warszawskiego oraz budowanie mostu między pokoleniami – to najważniejsze cele projektu BohaterON – włącz historię! Akcja powstała, by każdy zainteresowany mógł oddać indywidualny hołd ludziom walczącym o wolną Polskę oraz dowiedzieć się więcej o wydarzeniach z tamtych lat. W ten sposób ponownie są oni włączani do społecznej świadomości Polaków. Stąd też nazwa projektu: połączenie słów „bohater” i „ON”.

     - GALERIA ZDJĘĆ -

  • Leskowiec jesienią

    Dnia 13 października 2018r. dziewięcioro uczniów naszej szkoły pod opieką trojga  nauczycieli: Józefa Książka, Ewy Stankowskiej i Edyty Szukalskiej, zdobyło niewysoki (922 m n.p.m.), ale jakże piękny o tej porze roku szczyt Beskidu Małego – Leskowiec ;)

    Nasza trasa: Wadowice - Chocznia - Ponikiew - Schronisko PTTK - Szczyt Leskowca - Groń Jana Pawła II.

    Z Wadowic udaliśmy się do Choczni, gdzie w Księżym Lesie zapaliliśmy znicze na grobach nieznanych członków ruchu oporu rozstrzelanych przez Gestapo w latach 1942-1944. Pan Józef Książek przybliżył nam historię tego miejsca. W Ponikwi weszliśmy na interesujący nas niebieski szlak, który prowadził w górę przez las, a my wspinając się podziwialiśmy wspaniałe kolory jesieni i… zbieraliśmy grzyby ;) Podczas wędrówki pan Józef podawał fakty i opowiadał ciekawostki na temat Leskowca. Na szczycie góry odbył się konkurs z wiedzy o Leskowcu. Ci, którzy najwięcej zapamiętali z opowieści pana Józefa, zostali nagrodzeni słodkościami. Na Groniu Jana Pawła II zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i rozpoczęliśmy zejście. Naszą wycieczkę zakończyliśmy ogniskiem. Pogoda nam dopisała, cały dzień świeciło piękne słońce - było świetnie! Sezon wycieczkowy OTWARTY! ;) Galeria - Leskowiec jesienią .

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego
    ul. Słowackiego 2
    34-100 Wadowice
  • tel/fax. sekretariat 33 82 331 62
    tel. kadry/księgowa 33 82 334 65

Galeria zdjęć