Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
3 września 2018r.
Uwaga ! zmiana harmonogramu
Nowy Harmonogram
-godz. 8.00 - Msza św. w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach ( Rynek) – uczestniczą wszyscy uczniowie: indywidualnie lub pod opieką rodziców,
- godz. 9.00 - Uroczysty apel na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klasy 0-VI,
- godz. 9.00 - Spotkania z wychowawcami w klasach - uczniowie klas VII, VIIISP i III G,
- godz. 10. 30 - Uroczysty apel na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas VII, VIII SP i III G,
- godz. 10.30 - Spotkania z wychowawcami klas 0- VI SP
Z poważaniem
Elżbieta Kowalczyk
Dyrektor szkoły
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zakończenie roku 0-3 SP4.
21 czerwca 2018r. (czwartek)
22 czerwca 2018r.( piątek)
19 czerwca 2018 roku odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień naukowych Rady Miejskiej w Wadowicach dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Wadowice. Uroczystość miała miejsce w Sali Kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury. Nagrody i wyróżnienia wręczali uczniom: Burmistrz Wadowic dr Mateusz Klinowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Robert Malik, Przedstawiciele Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej RM w Wadowicach: Ludwika Tkacz, Zofia Kaczyńska, Dorota Balak oraz Małgorzata Brańka.
Z naszej szkoły wyróżnienia otrzymała Natalia Dybczak - uczennica klasy 7c, która jest finalistką Małopolskiego Konkursu Humanistycznego oraz Małopolskiego Konkursu Matematycznego.
Natalii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mecz nauczyciele/rodzice - uczniowie.
Nasza szkoła była beneficjentem programu "Podniesienie jakości i efektywności pracy szkół i przedszkoli z terenu Gminy Wadowice poprzez rozwijanie kompetencji kadry edukacji szkolnej" realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu "Mobilność kadry edukacji szkolnej", którego beneficjentem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.
Projekt był realizowany od lutego 2017 do czerwca 2018. Projekt skierowany był do nauczycieli szkół i przedszkoli gminy Wadowice. W projekcie wzięło udział 108 nauczycieli w tym 7 nauczycieli z naszej szkoły Paulina Sarapata, Iwona Blarowska, Marcin Ceremuga, Radosław Zieliński, Karol Habrzyk, Jan Kraska i Jerzy Rajda. Uczestniczyli oni w kursach językowych i językowo metodycznych w Wielkiej Brytanii, Czechach, Irlandii, Hiszpanii. gdzie zdobyli praktyczne umiejętności językowe, personalne oraz społeczne potwierdzone odpowiednimi certyfikatami i dokumentami.
W ramach projektu nauczyciele również wdrażali efekty mobilności w naszej szkole na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych.
Wdrażanie efektów projektu przez nauczycieli obejmowało:
Zdobyta w ten sposób wiedza, doświadczenie i wdrożenia wyraźnie wzmacniają proces nauczania uczniów i przyczyniają się do nieustannego rozwoju szkoły. Sam zaś udoskonalony język obcy ma priorytetowe znaczenie przy ewentualnych współpracach szkoły z zagranicą, jak też ze świadomości, że w dzisiejszym świecie znajomość tego dodatkowo języka obcego jest zwyczajnie niezbędna.
Zapraszamy do zapoznania się z detalami na temat ostatniego projektu. Wszelkie informacje znajdują się na jego stronie internetowe:
https://mobilnoscwadowice.blogspot.com/
https://www.facebook.com/mobilnoscwadowice/
https://zsp1wadowice.edupage.org/blog1/?
W dniach 29.05. – 02.06. 2018r.w Szkole Podstawowej nr 4 w Wadowicach odbyła się wymiana niemiecko - polska, w której udział brało łącznie z nauczycielami 51osób, w tym 16 młodych sportowców z miasta partnerskiego z Marklt wraz z 5 opiekunami oraz 26 uczniów z naszej Szkoły.Wymiana miała na celu: integrację młodzieży polskiej i niemieckiej, pokazanie podobieństw i odmienności kulturowych, zachęcenie młodzieży do budowania osobistych kontaktów, które będą kontynuować w przyszłości, zapoznanie młodzieży z historią, kulturą i życiem codziennym kraju partnerskiego, zwiększenie motywacji uczniów do uczenia się języków obcych oraz budowanie nawyku uczenia się języków w kontakcie z innymi, rozwijanie umiejętności skutecznego porozumiewania się w języku obcym oraz komunikacji interpersonalnej, kształtowanie umiejętności prezentacji, autoprezentacji i wystąpień publicznych w języku obcym, wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjnych do wzajemnego porozumiewania się i poznawania.
Wymiana została zorganizowana przez Szkołę Podstawową Nr 4 w Wadowicach we współpracy z Urzędem Miasta Wadowice- który reprezentowała pani Klaudia Bzduła. Koordynatorem wymiany z ramienia szkoły była Pani Elżbieta Kowalczyk - dyrektor szkoły oraz Pan Zbigniew Stradomski – nauczyciel języka niemieckiego w Szkole Podstawowej Nr 4 w Wadowicach, który przez wszystkie dni wymiany czuwał nad jej prawidłowym przebiegiem.
Program wymiany był bardzo bogaty. Młodzież polska i niemiecka już pierwszego dnia świetnie się zintegrowała. Okazało się, że mają wiele wspólnych tematów.
W drugim dniu wszyscy udali się na wycieczkę do Wieliczki gdzie zwiedzili Żupy Krakowskie, a następnie do Krakowa na Wawel, Rynek oraz do Muzeum Fabryki Oskara Schindlera. W drodze powrotnej do Wadowic, nawiedzili Klasztor w Kalwarii Zebrzydowskiej.
We czwartek młodzież niemiecka w swoich regionalnych strojach - Bawarii wzięła udział w Procesji Bożego Ciała w Wadowicach. Po południu udając się „Szlakiem Karola Wojtyły” zwiedzili nasze miasto oraz Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawla II. Po kolacji młodzież polska i niemiecka zrelaksowała się na krytej pływalni basenie Delfin
W piątek odbyła się wycieczka do Oświęcimia gdzie uczestnicy wymiany zwiedzili były obóz koncentracyjny Auschwitz Birkenau, i złożyli kwiaty pod Ścianą Śmierci. Natomiast po południu w ramach wolnego czasu wzięli udział w obchodach Dnia Dziecka na wadowickim rynku. Tego dnia wieczorem, w szkole rozegrali mecz piłki nożnej.
W sobotę – w ostatni dzień wymiany odbyły się warsztaty pt „ Młody obywatel Europy”. Młodzież niemiecko – polska przedstawiła na plakatach swoje pomysły, podsumowując wymianę. Wybrano dwa najlepsze plakaty, które zostały podpisane przez wszystkich uczestników wymiany. Jeden z nich został w szkole a drugi pojechał do Niemiec - do miasta partnerskiego Marktl. W podsumowaniu wymiany uczestniczył Burmistrz Wadowic – Pan dr Mateusz Klinowski.
W tym ostatnim dniu wymiany dwie różnonarodowe grupy, tworzyły jeden zgrany zespół. Żal było się rozstawać i odjeżdżać. Wspomnienia na pewno pozostaną na całe życie. Wszyscy z upragnieniem czekamy na kolejne spotkanie z przyjaciółmi z Niemiec.
Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/0W2RngxwntJBFFMH3
W piękny słoneczny dzień 27 maja 2018r o godz. 15.00 na boisku szkolnym rozpoczął się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Wadowicach, Radę Rodziców oraz Radę Osiedla nr 5 w Wadowicach. Impreza została zorganizowana z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki. Jej celem bylo zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli, wzmocnienie więzi uczuciowych między rodzicami a dziećmi, włączenie rodziców do akywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach. Uczniowie naszej szkoły pokazali jak pięknie potrafią śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach muzycznych, recytować. Dzieciaki do woli mogły korzystać z licznych atrakcji: dmuchanych zjeżdżalni, przejażki konnej, strzelnicy. Mogły też wziąść udział w konkursach językowych, matematycznych, plastycznych przyrodniczych, sportowych oraz układania kostki Rubika. Wiele emocji dostarczyła wszystkim loteria fantowa " Fantolandia", w której nagrodą główną był rower ufundowany przez Burmistrza Wadowic. Wszyscy świetnie się bawili, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zabawy sportowe zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazaly zdrowy sposób spędzenia wolnego czasu z rodziną. Aby sił do zabawy nie zabrakło wszyscy mogli skorzystać z oferowanych ciepłych i zimnych napojów, ciast, kiełbasek z grila oraz żurku. Radość była duża a zabawa udana, było barwnie i wesoło.
W roku szkolnym 2017/18 kółko teatralne przygotowało spektakl pt. ,,Śluby panieńskie’’ Aleksandra Fredry w reżyserii pani Renaty Krauzowicz. Sala korekcyjna zamieniła się w salę teatralną. Wnętrze XIX w. salonu, w którym odbywała się akcja zostało zaprojektowane i wykonane przez pana Zbigniewa Stradomskiego. Dzięki temu przedstawieniu uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty: aktorskie, taneczne, muzyczne i filmowe. Spektakl graliśmy trzy dni z rzędu (25 – 27 IV) dla uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości m.in. nauczycieli emerytów. Przedstawienie bardzo się podobało.
OBSADA
Radościna - Magdalena Janik kl. II c gim; Aniela - Sara Kubera kl. II c gim; Klara - Natalia Bochenek kl. II c gim; Pan Dobrójski - Mikołaj Kosowski kl. III a gim; Gustaw - Jeremiasz Potoczny kl. III a gim; Albin - Maksym Skoczylas kl. III a gim; Służący - Lidia Woderska kl. VII b, Emanuel Widlarz kl. II b gim; Tancerka - Karolina Hydzik kl. III a gim.
Fryzury - Karolina Szfraniec kl. II c gim.
Scenografia - Zbigniew Stradomski; Reżyseria - Renata Krauzowicz.
prezentacja do spektaklu - prezentacja_.pptx